Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preppers realne zagrożenie ?
Autor Wiadomość
WilkSamotnik Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 33
Reputacja: 4
Preppers realne zagrożenie ?
Witajcie.
Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi jedno pytanie które mnie mocno nurtuje. Otóż kiedy przyjdzie godzina "W"(zakładając coś dużego katastrofę globalną itp) i nasze przygotowania zostaną wcielone w życie będziemy starali się przetrwać. W tej chwili przygotowujemy się na ewentualne zagrożenia z strony innych ludzi, jakiś grup uciekinierów co dla jedzenia zrobią wszystko, bandytów, dezerterów z wojska lub innego tałatajstwa. A mało piszemy o zagrożeniu z naszej własnej strony mówię tu o wszystkich ludziach co się już teraz przygotowują, preppersach itp.
Osoby już teraz się przygotowujące i które szybko zareagują podczas godziny zero prawdopodobnie znajdą się w garstce ludzi ocalałych.
Zapasy zapasami ale jak wszystko na świecie się kończy tak samo zapasy też się skończą, jak wtedy niektórzy zareagują?
Przykładowo możemy zostać zmuszeni do opuszczenia naszej kryjówki w poszukiwaniu np leków dla naszych bliskich idąc tym kierunkiem przykładowy użytkownik X będzie za wszelką cenę chciał zdobyć leki, pamiętając jeszcze z czasów spokoju może będzie chciał nawiązać kontakt z innym użytkownikiem Y który opisywał że posiada bogaty zestaw leków, i czy dla pana X nie łatwiejsze i bardziej korzystne będzie pozbycie się przykładowo pana Y.
Inną sprawą jest że taki preppers będzie wstanie łatwiej znaleźć kryjówki na danym terenie gdzie mogą być przechowywane zapasy itp kierując się nabytą teorią.

Podsumowując nie mam zamiaru zasiewać ziarna niezgody ale czy sami dla siebie w sytuacji kryzysowej nie będziemy stanowić zagrożenia i ewentualnych kłopotów i czy warto będzie nawiązywać kontakt i ewentualną współprace ?
2015-05-25 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KrzysztofLis Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 457
Reputacja: 37
RE: Preppers realne zagrożenie ?
Wydaje mi się, że inni preppersi będą jednym z ostatnich zmartwień, z jakimi będziemy musieli się mierzyć. Chyba, że preppersi-psychopaci.

Zakładam, że preppers będzie lepiej przygotowany, niż inni, a zatem w mniejszym stopniu zmuszony do tego, by kraść, rabować i zabijać po to, by zdobyć potrzebne mu zasoby.

A najlepszy moment na to, by nawiązywać kontakt i współpracę, to jest teraz.

1/2 zespołu tworzącego domowy-survival.pl, piszę także na shootingforfun.pl
2015-05-25 07:24 PM
Kołomir Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 403
Reputacja: 47
Patrząc na to skąd są prepersi i jak niewielu ich jest, zagrożenie można uznać jako niewielkie. Szczerze widziałbym innych prepersów jako sprzymierzeńców. Bardziej martwiłbym się ilością osób na km2 w swojej okolicy bo to najbardziej podnosi poziom ,,niebezpieczeństwa''.

Zapasy to jedno, jeśli dokładnie przyjrzymy się tematom to raczej prepersi starają się być w stanie pozyskiwać wszystko co im potrzebne poprzez produkcję/hodowle/ korzystanie z zasobów przyrody. Po prostu zapasy bez umiejętności to nie preping. Zapasy są po to aby dożyć do momentu w którym można zacząć je odnawiać, więc prepersi mogą nam w tym pomóc.

Wilk ja raczej zagrożenie widziałbym ze strony tych którzy są nieprzygotowani i wiedzą o naszych zapasach lub podejrzewają że możemy je mieć. W najlepszym wypadku chmara darmozjadów ogranicza naszą mobilność, w najgorszym sprowadza nam na głowę jeszcze większe zagrożenie czyli bandytów.
Krótko mówiąc ja raczej zastanawiałem się czy podjęcie przygotowań nie sprowadzi mi kłopotów na głowę oraz nie stworzy fałszywego poczucia bezpieczeństwa które może prowadzić do błednych decyzji np: zbyt późnej ewakuacji.

“By failing to prepare, you are preparing to fail.” – Benjamin Franklin
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-05-25 08:07 PM przez Kołomir.)
2015-05-25 08:04 PM
Piotrm1975 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 302
Reputacja: 6
Kołomir, czy jest ich niewielu to nie wiemy. Myślę że większość się nie ujawnia Smile A potwierdzają to moje obserwacje, wśród osób które bardzo delikatnie sonduję na ten temat coraz więcej jest takich co zaczynają temat rozwijać.
Jakie są ich rzeczywiste zamiary to też nie wiemy a nie możemy zakładać że są ok bo my tu na forum wyznajemy takie a nie inne zasady. Raczej wątpię czy zdecydowana większość czytających to forum przejdzie obojętnie obok wykrytego składziku (no bo niby czemu miałby to zrobić). Tak jak napisał Wilk każdy z nas jest odruchowo wyczulony na pewne rzeczy. Podstawowym błędem jest niedocenianie przeciwnika Wink

Piotr / Trójmiasto / CB / Trochę mechanik, trochę Preppers ale na pewno Boungler Smile
2015-05-26 07:20 AM
Sieciowiec Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 57
Reputacja: 0
Pewne zagrożenie płynie też z mniej lub bardziej dokładnych opisów lokalizacji podawanych na forum. Np.opisywane swego czasu Orle Gniazdo (wiem, odcięte od forum ale podane jako przykład). Praktycznie każdy kto chciał mógł wiedzieć czego i gdzie można szukać.
2015-05-26 07:32 AM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,103
Reputacja: 138
Problem stary jak świat i nierozwiązywalny . Nie może być ogólnej recepty jak postępować, ukrywać się czy nie.
Inny preppers to może zagrożenie, a może szansa na owocną współpracę. Wszystko zależy od konkretnych ludzi i sytuacji.
Ja bym się raczej skłaniał do tego że to jednak szansa. Wolał bym spotkać na swojej drodze przygotowanego, świadomego człowieka , niż zdesperowanego, przymierającego głodem dresa.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2015-05-26 09:46 AM
ace Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 49
Reputacja: 10
Zdecydowanie zgadzam się z Pozyskiwaczem.

Podejrzewam, że w sytuacji PostApo może wyglądać to w taki sposób:

Preppers -> samotny / z rodziną -> świadomy -> posiada zapasy -> ukrywa się -> unika społeczności -> zachowuje w sobie resztki cywilizacji

Non Preppers -> brak zapasów -> szuka społeczności -> psychologia tłumu -> "walka o władzę" -> przemoc / agresja -> zatracenie cywilizowanych odruchów

Jest to bardzo uproszczony, przyczynowo-skutkowy, schemat zachowania.
2015-05-26 02:53 PM
viragolo Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 165
Reputacja: 5
Rozmawiałem sobie tak spokojnie ze znajomym na ten temat, powiedział mi całkiem szczerze, że on by zaczął zabijać jakby miał taką możliwość i jakiś zysk z tego. Tak zwyczajnie, spokojnie sobie mówił o mordowaniu. Ciekawe tylko, czy w realnej sytuacji też byłby taki gieroj, mogłoby być dokładnie odwrotnie...
2015-05-27 04:03 AM
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 537
Reputacja: 41
Nie wiem jak jest z "mordowaniem", ale w sytuacjach kiedy zaczyna brakować wody, żywności, uruchamia się instynkt przetrwania, który w czasach jakich żyjemy mniej się ujawnia, ponieważ większość potrzeb "niższych" i "wyższych" mamy zaspokojone "cywilizacyjnie".

Instynkt przetrwania w sytuacji skrajnego wycieńczenia doprowadzi do "mordowania" nawet dla butelki wody...

W czasach "POSTAPO", kiedy to nie będzie oficjalnych sił i formacji chroniących ogólnie pojętą ludność cywilną, "mordowanie" będzie na porządku dziennym i nie ma co tego ukrywać... Nawet jeżeli teraz każdy z Nas złoży deklarację, że nigdy nie zrobiłby coś takiego wobec kogoś innego, dam sobie uciąć lewe jajko, że jeżeli miałby umierać z rodziną na rękach z głody lub pragnienia, a miałby alternatywę, aby "zamordować" sąsiada, który ma jeszcze butelkę wody lub nawet zgniły kawałek mięsa... ZROBIŁBY TO BEZ MRUGNIĘCIA OKIEM... I pewnie byłoby to zrobione właśnie przez pobudzenie tego instynktu, kiedy to nie liczą się już żadne normy i zasady społeczne i prawne...

Współpraca między "PREPPERSAMI" będzie na bardzo dobrym poziomie, dopóki w wyniku tej współpracy, każda ze stron będzie mogła zapewnić sobie chociażby minimalny zakres środków do przetrwania / przeżycia... W sytuacji, kiedy przyjdzie czas na prawdziwą "WEGETACJĘ" nic nie będzie miało znaczenia...

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
2015-05-27 07:57 AM
Cerleg Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 185
Reputacja: 18
Straszne to, co ExtremeTeam napisał...
Ale bardzo prawdopodobne :\
Wydaje mi się, że w warunkach ekstremalnych tylko "obopólne korzyści" definiują więzi w grupach społecznych (nie mam na myśli najbliższej rodziny, tylko współpracującą ze sobą grupę ludzi)... Jak ktoś jest niepotrzebny, to raczej nie będzie się o niego nikt martwił - taki kapitalizm/merkantylizm "w postaci czyste"j. Przetrwają tylko (może) więzy krwi i prawdziwej przyjaźni (a o tą ostatnią bardzo trudno, z resztą - bez testu w sytuacji kryzysowej nie ma pewności jak "prawdziwa" jest ta przyjaźń).
Osobiście uważam, ze preppersi (zostawieni w spokoju) zagrożeniem nie są, ale zmuszeni będą walczyć o przetrwanie jak wszyscy. Pytanie kto, do czego i w jaki sposób będzie ich zmuszał...

EDYTA: Poszerzenie wypowiedzi.

Są na świecie ludzie, którym przychyliłbym nieba...
żeby słońce wypaliło im oczy.

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-05-27 09:36 AM przez Cerleg.)
2015-05-27 09:33 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny