Filtry do rekuperatorów


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preppers realne zagrożenie ?
Autor Wiadomość
WilkSamotnik Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 33
Dołączył: 2013 Sep
Reputacja: 4
Post: #1
Preppers realne zagrożenie ?
Witajcie.
Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi jedno pytanie które mnie mocno nurtuje. Otóż kiedy przyjdzie godzina "W"(zakładając coś dużego katastrofę globalną itp) i nasze przygotowania zostaną wcielone w życie będziemy starali się przetrwać. W tej chwili przygotowujemy się na ewentualne zagrożenia z strony innych ludzi, jakiś grup uciekinierów co dla jedzenia zrobią wszystko, bandytów, dezerterów z wojska lub innego tałatajstwa. A mało piszemy o zagrożeniu z naszej własnej strony mówię tu o wszystkich ludziach co się już teraz przygotowują, preppersach itp.
Osoby już teraz się przygotowujące i które szybko zareagują podczas godziny zero prawdopodobnie znajdą się w garstce ludzi ocalałych.
Zapasy zapasami ale jak wszystko na świecie się kończy tak samo zapasy też się skończą, jak wtedy niektórzy zareagują?
Przykładowo możemy zostać zmuszeni do opuszczenia naszej kryjówki w poszukiwaniu np leków dla naszych bliskich idąc tym kierunkiem przykładowy użytkownik X będzie za wszelką cenę chciał zdobyć leki, pamiętając jeszcze z czasów spokoju może będzie chciał nawiązać kontakt z innym użytkownikiem Y który opisywał że posiada bogaty zestaw leków, i czy dla pana X nie łatwiejsze i bardziej korzystne będzie pozbycie się przykładowo pana Y.
Inną sprawą jest że taki preppers będzie wstanie łatwiej znaleźć kryjówki na danym terenie gdzie mogą być przechowywane zapasy itp kierując się nabytą teorią.

Podsumowując nie mam zamiaru zasiewać ziarna niezgody ale czy sami dla siebie w sytuacji kryzysowej nie będziemy stanowić zagrożenia i ewentualnych kłopotów i czy warto będzie nawiązywać kontakt i ewentualną współprace ?
2015-05-25 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KrzysztofLis Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 457
Dołączył: 2012 Apr
Reputacja: 37
Post: #2
RE: Preppers realne zagrożenie ?
Wydaje mi się, że inni preppersi będą jednym z ostatnich zmartwień, z jakimi będziemy musieli się mierzyć. Chyba, że preppersi-psychopaci.

Zakładam, że preppers będzie lepiej przygotowany, niż inni, a zatem w mniejszym stopniu zmuszony do tego, by kraść, rabować i zabijać po to, by zdobyć potrzebne mu zasoby.

A najlepszy moment na to, by nawiązywać kontakt i współpracę, to jest teraz.

1/2 zespołu tworzącego domowy-survival.pl, piszę także na shootingforfun.pl
2015-05-25 07:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kołomir Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 403
Dołączył: 2013 Oct
Reputacja: 47
Post: #3
RE: Preppers realne zagrożenie ?
Patrząc na to skąd są prepersi i jak niewielu ich jest, zagrożenie można uznać jako niewielkie. Szczerze widziałbym innych prepersów jako sprzymierzeńców. Bardziej martwiłbym się ilością osób na km2 w swojej okolicy bo to najbardziej podnosi poziom ,,niebezpieczeństwa''.

Zapasy to jedno, jeśli dokładnie przyjrzymy się tematom to raczej prepersi starają się być w stanie pozyskiwać wszystko co im potrzebne poprzez produkcję/hodowle/ korzystanie z zasobów przyrody. Po prostu zapasy bez umiejętności to nie preping. Zapasy są po to aby dożyć do momentu w którym można zacząć je odnawiać, więc prepersi mogą nam w tym pomóc.

Wilk ja raczej zagrożenie widziałbym ze strony tych którzy są nieprzygotowani i wiedzą o naszych zapasach lub podejrzewają że możemy je mieć. W najlepszym wypadku chmara darmozjadów ogranicza naszą mobilność, w najgorszym sprowadza nam na głowę jeszcze większe zagrożenie czyli bandytów.
Krótko mówiąc ja raczej zastanawiałem się czy podjęcie przygotowań nie sprowadzi mi kłopotów na głowę oraz nie stworzy fałszywego poczucia bezpieczeństwa które może prowadzić do błednych decyzji np: zbyt późnej ewakuacji.

“By failing to prepare, you are preparing to fail.” – Benjamin Franklin
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-05-25 08:07 PM przez Kołomir.)
2015-05-25 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piotrm1975 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 302
Dołączył: 2012 Nov
Reputacja: 6
Post: #4
RE: Preppers realne zagrożenie ?
Kołomir, czy jest ich niewielu to nie wiemy. Myślę że większość się nie ujawnia Smile A potwierdzają to moje obserwacje, wśród osób które bardzo delikatnie sonduję na ten temat coraz więcej jest takich co zaczynają temat rozwijać.
Jakie są ich rzeczywiste zamiary to też nie wiemy a nie możemy zakładać że są ok bo my tu na forum wyznajemy takie a nie inne zasady. Raczej wątpię czy zdecydowana większość czytających to forum przejdzie obojętnie obok wykrytego składziku (no bo niby czemu miałby to zrobić). Tak jak napisał Wilk każdy z nas jest odruchowo wyczulony na pewne rzeczy. Podstawowym błędem jest niedocenianie przeciwnika Wink

Piotr / Trójmiasto / CB / Trochę mechanik, trochę Preppers ale na pewno Boungler Smile
2015-05-26 07:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sieciowiec Offline
Czyta i pisze
***

Liczba postów: 57
Dołączył: 2015 May
Reputacja: 0
Post: #5
RE: Preppers realne zagrożenie ?
Pewne zagrożenie płynie też z mniej lub bardziej dokładnych opisów lokalizacji podawanych na forum. Np.opisywane swego czasu Orle Gniazdo (wiem, odcięte od forum ale podane jako przykład). Praktycznie każdy kto chciał mógł wiedzieć czego i gdzie można szukać.
2015-05-26 07:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz
*****

Liczba postów: 1,103
Dołączył: 2010 Nov
Reputacja: 138
Post: #6
RE: Preppers realne zagrożenie ?
Problem stary jak świat i nierozwiązywalny . Nie może być ogólnej recepty jak postępować, ukrywać się czy nie.
Inny preppers to może zagrożenie, a może szansa na owocną współpracę. Wszystko zależy od konkretnych ludzi i sytuacji.
Ja bym się raczej skłaniał do tego że to jednak szansa. Wolał bym spotkać na swojej drodze przygotowanego, świadomego człowieka , niż zdesperowanego, przymierającego głodem dresa.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2015-05-26 09:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ace Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 49
Dołączył: 2014 Mar
Reputacja: 10
Post: #7
RE: Preppers realne zagrożenie ?
Zdecydowanie zgadzam się z Pozyskiwaczem.

Podejrzewam, że w sytuacji PostApo może wyglądać to w taki sposób:

Preppers -> samotny / z rodziną -> świadomy -> posiada zapasy -> ukrywa się -> unika społeczności -> zachowuje w sobie resztki cywilizacji

Non Preppers -> brak zapasów -> szuka społeczności -> psychologia tłumu -> "walka o władzę" -> przemoc / agresja -> zatracenie cywilizowanych odruchów


Jest to bardzo uproszczony, przyczynowo-skutkowy, schemat zachowania.
2015-05-26 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
viragolo Offline
Czyta i pisze
***

Liczba postów: 165
Dołączył: 2014 Oct
Reputacja: 5
Post: #8
RE: Preppers realne zagrożenie ?
Rozmawiałem sobie tak spokojnie ze znajomym na ten temat, powiedział mi całkiem szczerze, że on by zaczął zabijać jakby miał taką możliwość i jakiś zysk z tego. Tak zwyczajnie, spokojnie sobie mówił o mordowaniu. Ciekawe tylko, czy w realnej sytuacji też byłby taki gieroj, mogłoby być dokładnie odwrotnie...
2015-05-27 04:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 537
Dołączył: 2013 Jun
Reputacja: 41
Post: #9
RE: Preppers realne zagrożenie ?
Nie wiem jak jest z "mordowaniem", ale w sytuacjach kiedy zaczyna brakować wody, żywności, uruchamia się instynkt przetrwania, który w czasach jakich żyjemy mniej się ujawnia, ponieważ większość potrzeb "niższych" i "wyższych" mamy zaspokojone "cywilizacyjnie".

Instynkt przetrwania w sytuacji skrajnego wycieńczenia doprowadzi do "mordowania" nawet dla butelki wody...

W czasach "POSTAPO", kiedy to nie będzie oficjalnych sił i formacji chroniących ogólnie pojętą ludność cywilną, "mordowanie" będzie na porządku dziennym i nie ma co tego ukrywać... Nawet jeżeli teraz każdy z Nas złoży deklarację, że nigdy nie zrobiłby coś takiego wobec kogoś innego, dam sobie uciąć lewe jajko, że jeżeli miałby umierać z rodziną na rękach z głody lub pragnienia, a miałby alternatywę, aby "zamordować" sąsiada, który ma jeszcze butelkę wody lub nawet zgniły kawałek mięsa... ZROBIŁBY TO BEZ MRUGNIĘCIA OKIEM... I pewnie byłoby to zrobione właśnie przez pobudzenie tego instynktu, kiedy to nie liczą się już żadne normy i zasady społeczne i prawne...

Współpraca między "PREPPERSAMI" będzie na bardzo dobrym poziomie, dopóki w wyniku tej współpracy, każda ze stron będzie mogła zapewnić sobie chociażby minimalny zakres środków do przetrwania / przeżycia... W sytuacji, kiedy przyjdzie czas na prawdziwą "WEGETACJĘ" nic nie będzie miało znaczenia...

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
2015-05-27 07:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cerleg Offline
Czyta i pisze
***

Liczba postów: 185
Dołączył: 2014 Jul
Reputacja: 18
Post: #10
RE: Preppers realne zagrożenie ?
Straszne to, co ExtremeTeam napisał...
Ale bardzo prawdopodobne :\
Wydaje mi się, że w warunkach ekstremalnych tylko "obopólne korzyści" definiują więzi w grupach społecznych (nie mam na myśli najbliższej rodziny, tylko współpracującą ze sobą grupę ludzi)... Jak ktoś jest niepotrzebny, to raczej nie będzie się o niego nikt martwił - taki kapitalizm/merkantylizm "w postaci czyste"j. Przetrwają tylko (może) więzy krwi i prawdziwej przyjaźni (a o tą ostatnią bardzo trudno, z resztą - bez testu w sytuacji kryzysowej nie ma pewności jak "prawdziwa" jest ta przyjaźń).
Osobiście uważam, ze preppersi (zostawieni w spokoju) zagrożeniem nie są, ale zmuszeni będą walczyć o przetrwanie jak wszyscy. Pytanie kto, do czego i w jaki sposób będzie ich zmuszał...

EDYTA: Poszerzenie wypowiedzi.

Są na świecie ludzie, którym przychyliłbym nieba...
żeby słońce wypaliło im oczy.

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-05-27 09:36 AM przez Cerleg.)
2015-05-27 09:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zagrożenie z kosmosu - rozbłysk gamma gajowy 5 409 2019-07-16 09:32 AM
Ostatni post: gajowy
  Zagrożenie nuklearne matik 29 23,512 2017-08-12 07:57 PM
Ostatni post: Kołomir
  Islam zagrożenie . egon emeryt 88 79,673 2015-11-24 08:51 AM
Ostatni post: quebec
  Zagrożenie ??? egon emeryt 26 22,693 2013-06-17 05:44 PM
Ostatni post: WarBlok
  Zagrożenia realne czy nie ? egon emeryt 3 5,183 2013-04-08 06:30 AM
Ostatni post: wujek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów