Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak przetrwać wojnę w domu?
Autor Wiadomość
mar_kow Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 290
Reputacja: 17
RE: Przetrwanie wojny w domu.
(2015-06-07 02:34 PM)kojot napisał(a):  [...]
1. pożar
2. powódź
3. wichura
4. zagruzowanie
(no chyba nikt nie łudzi się, że odpowiednie służby będą działały tak sprawnie jak w czasie pokoju i będziemy dla nich priorytetem?)
5. choroby, zranienia
6. braki żywności
7. braki leków, materiałów sanitarnych
8. problemy z dostawą wody
9. brak energii elektrycznej, gazu, paliwa
10. brak informacji o aktualnej sytuacji
11. utrata życia, zdrowia, mienia na skutek ataku band, szabrowników, maruderów, zwał jak zwał.
12. niebezpieczeństwo zgwałcenia (kobiety)
13. niewola rozumiana jako ujęcie z bronią w ręku i aresztowanie z
[...]
Wojna to kiepska impreza dla zwykłego człowieka.

Z mojego punktu widzenia rzeczowe ujęcie tematu... Typowe działania wojenne są jak najbardziej możliwe ale ma to miejsce w przypadku strategicznych punktów a nie na całym obszarze działań. Najbardziej należy się obawiać złodziei, bandziorów którzy korzystając z zamieszania chcą się dorobić lub po prostu przeżyć czyimś kosztem. Oczywiście przetrwanie w bloku a domku jednorodzinnym to dwie różne rzeczy z przewagą na domek. W miastach przewagą jest pomoc obywatelska, sąsiedzka, rodziny. Na wsiach z historii było podobnie ale na masową skalę raczej atakowano wsie niż miasta. Na wsi natomiast łatwiej jest przetrwać pod warunkiem zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Wiadomo że żywność jest na wsi a nie w mieście... Specyfiką są domki jednorodzinne w mieście gdzie bezpieczeństwo może zapewnić kordon wokół miasta a jednocześnie łatwiej jest o survivalowe rozwiązania. W tych przypadkach oczywiście nie ma reguł a przeżycie to po prostu też typowe szczęście...
Miejmy nadzieję tego nie doświadczać...
2016-11-01 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 1,007
Reputacja: 71
RE: Jak przetrwać wojnę w domu?
Historia pokazuje, że bardzo trudny czas jest też zaraz po wojnie, gdy odejdą okupanci, a nowa władza jeszcze się "nie zainstaluje".
Wtedy to jest czas różnych szumowin, które grabią, gwałcą oraz "wyrównują rachunki".

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2016-11-02 08:48 AM
Magda Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 130
Reputacja: 8
Nie bardzo rozumiem sensu tego tematu w tej formie... Oczywistym jest, że przetrwanie wojny w domku na wsi, jest sprawą najłatwiejszą. Można się odpowiednio przygotować. Od zapasów zakopanych w beczkach na podwórzu, do zapasów wody, przez agregaty prądotwórcze lub ziemiankę w okolicznym lesie.
Ciekawiej byłoby porozmawiać czy da się i jak zwiększyć szanse przetrwania w bloku mieszkalnym.

Moje życie, moje kredki. Kiedy maluję, mam prawo wychodzić poza linie.
2016-11-04 12:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kołomir Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 403
Reputacja: 47
(2016-11-04 12:38 PM)Magda napisał(a):  Ciekawiej byłoby porozmawiać czy da się i jak zwiększyć szanse przetrwania w bloku mieszkalnym.

To jest godne osobnego wątku bo tak naprawde to ok. 50 % polaków mieszka w budynkach wielorodzinnych (z tego jakieś 30 % kamienice + 70% wielka płyta).
Nie chwaląc się myślę że nadawałaby się cześć rad z mojego wątku o stanie wojennym 2016.

btw. Znalazłem mega prosty sposób na wzmocnienie piwnicy/komórki lokatorskiej

“By failing to prepare, you are preparing to fail.” – Benjamin Franklin
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
2016-11-04 12:55 PM
Magda Offline
Czyta i pisze

@Kołomir,

Tak, jestem za osobnym wątkiem. Też mam sporo do napisania. Weszłam tu, bo byłam przekonana, że temat jest właśnie o tym Big Grin
Ja jak wiesz w kamienicy mieszkam.
Daj link do swojego wątku, chętnie poczytam.
Co to za sposób? Jeszcze nie ruszyłam z pracami.

2016-11-04 01:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Greeny9 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
Ja też popieram bo jak pisałam wcześniej,mieszkam w bloku i nie mam jak uciec do domku na wieś.
2016-11-04 02:51 PM
Kołomir Offline
Dużo pisze

Magda chciałem stworzyć takie kompendium w postaci punktów ,,przykazań'', ale starałem się nakreślić jak ma wygladać nasza sytuacja. wyniki naszych wspólnych rozważań są tu:

http://boungler.pl/forum/showthread.php?...an+wojenny

Niestety nie upożądkowałem wątku do końca gdyż po 48 godzinach nie mogłem już edytować pierwszego postu.
Zasadniczą różnicą byłoby określenie jak taka ,,wojna'' ma wyglądać, bo ja w swoim scenariuszu nie przewidywałem ochrony przed cieżką bronią.

Co umocnienia piwnicy to zdecydowałem się na bloczki szalunkowe ale w sumie oprócz ścian dobrze by mieć też wzmocniony strop.Więc staram się ustalić możliwość wzmocnienia stropu za pomocą nadproży betonowych.Co prawda chciałbym też uzyskać lepszą zabezpieczenie przed opadem radioaktywnym. Jednak moim problemem jest zakup/wykonanie zaworu przeciwwybuchowego, a największym budżet.

Miłym forumowiczom z góry dziękuję za sugestie/rady oraz nie przesyłanie linków do instrukcji wykonania ,,basement fallout shelter'' oraz linków do producentów zaworów z USA.

2016-11-04 07:16 PM
Greeny9 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 12
Reputacja: 0
(2016-11-04 07:16 PM)Kołomir napisał(a):  Zasadniczą różnicą byłoby określenie jak taka ,,wojna'' ma wyglądać, bo ja w swoim scenariuszu nie przewidywałem ochrony przed cieżką bronią.

Ja pomijając broń jądrową zakładam że mogą użyć tej broni:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Active_Denial_System
https://www.youtube.com/watch?v=yV2vv-Wurqo
Epidemia,trujące gazy.
Wszelkiej maści rakiety,ostrzał z dronu/śmigłowców.

Do tego:
Brak żywności,wody,medykamentów,paliwa,prądu a nawet elektroniki
Klęski żywiołowe - pożar,trzęsienie ziemi,powódź,wichura,nagłe ochłodzenie klimatu
Dezinformacja o aktualnej sytuacji
Szabrownicy
Naloty wojska
Handel "częściami zamiennymi"
Burzenie budynków
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-11-04 10:05 PM przez Greeny9.)
2016-11-04 09:26 PM
Kołomir Offline
Dużo pisze

@ Greeny9
W sumie to ochroną przed mikrofalową jest unikanie miejsc gdzie jest stosowana ;-). Jakieś szerokie użycie broni masowego rażenia uważam za mało prawdopodobne. Ale trafienie w zbiornik/cysterne z jakimś amoniakiem czy chlorem albo fosgen po dużym pożarze już bardziej.

Bardziej obawiałbym się ,,zwykłych'' ładunków paliwowo-powietrznych (a sposób ich przenoszenia czyli bomby lotnicze/pociski rakietowe a nawet ręczne to kwestia drugorzędna).

Przed pociskami i rakietami w przypadku bezpośredniego trafienia i tak będziemy bezbronni. Jakiś zwykły granatnik przeciwpancerny z nowoczesną amunicją też nas załatwi.
Użycie cięższej broni i tak będzie zawsze w rękach lepiej przeszkolonych żołnierzy którzy i tak nie walą do czegoś o nie widać.

Jak się chcesz ukrywać w wysokim budynku albo takim w którym są jakieś stanowiska obrony albo po prostu narożnym to się nie dziw. Podobne skutki może mieć jeśli miejsce wygląda zbyt taktycznie (worki piachu/flagi).

Co do broni ręcznej to szukam jakiegoś też sensownego źródła o zdolności przebijania pocisków ruskiej broni (5,45*39 (7n10 i dalsze) i nato 5(.56 (ss109 i zmodernizowane wersje us) ścian z cegły/betonu.

Ale bezpośrednie przetrwanie walk / życie w oblężeniu to jedno a życie pod okupacją to drugie.

2016-11-04 10:17 PM
Magda Offline
Czyta i pisze

@Kołomir,

Dzięki za info. Dopiszę swoje 3 grosze w Twoim temacie.

2016-11-10 10:33 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny