Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam zagrożenie .
Autor Wiadomość
egon emeryt Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 117
Reputacja: 11
Islam zagrożenie .
Czy nie wydaje się wam że teraz największym zagrożeniem dla Europy są ci emigranci co tysiącami przybywają ?
Znalazłem taki filmik , może go już ktoś wrzucił na forum . Czy nie uważacie że w tych co przyjeżdżają do Europy jest za mało kobiet .
https://www.youtube.com/watch?v=I6SX9H4luRY

http://www.youtube.com/watch?v=DCI0v54tPMA
2015-09-06 12:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kołomir Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 402
Reputacja: 47
RE: Islam zagrożenie .
Ten temat to raczej na Alienatora.

“By failing to prepare, you are preparing to fail.” – Benjamin Franklin
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
2015-09-06 07:04 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,031
Reputacja: 241
Wątek zostawię bo jest dość istotny, ale jeżeli zejdzie choć minimalnie na bok w sferę religii, w całości kasuję.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2015-09-07 06:03 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WilkSamotnik Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 33
Reputacja: 4
(2015-09-07 06:03 AM)Boungler napisał(a):  jeżeli zejdzie choć minimalnie na bok w sferę religii, w całości kasuję.

Prawda jest taka że trudno aby ten wątek nie szedł w w dużym stopniu w strefę religijną ponieważ kultura imigrantów w dość dużej mierze na niej się opiera. I nawet jeżeli nie mówimy o zagrożeniu fizycznym to istnieje możliwość że większa ilość uchodźców,imigrantów,itp może w danym kraju powodować stopniowe zanikanie kultury w państwie co jest też zagrożeniem.
Na pewno nie możemy wszystkich wrzucać do jednego wora i mówić że są źli i nie dobrzy ;p na 100% znajdzie się ktoś wśród tych ludzi co będzie chciał zacząć nowe życie i będzie przestrzegał prawa.

Moim zdaniem jest to duże zagrożenie które do nas jeszcze nie doszło w tak dużej skali, i jest czas by jakoś z tym spróbować sobie poradzić. Drugą sprawą jest fakt że nasze społeczeństwo dość różni się od kultur z zachodu oraz nie ciekawa sytuacja gospodarcza powoduje że ludzie otwarcie mówią że jest im to nie na rękę żeby dodatkowo za kogoś płacić.
Chodź sam ze względu na swoją pracę widzę że coraz więcej pojawia się osób innej "kultury" u nas nie wiem czy są to imigranci czy ludzie co przyjechali na wakacje, ale jest to zauważalne.

Co do samych informacji co są zamieszczane w mediach i filmy w internecie to rzadko kiedy można zauważyć kobiety z dziećmi i osoby stare wśród imigrantów. A rozwiązanie jest bardzo proste ci co nie chcą się przystosować i mówią że będą walczyć z krajem niewiernych itp to prosto z marszu odsyłać z powrotem do siebie bez żadnego cackania i dużej biurokracji. Nie chcesz to nie to wyp..... ;D tym żartobliwym akcentem kończę swój wywód i pozdrawiam.
2015-09-07 07:49 AM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 996
Reputacja: 68
Sam tytuł wątku nawiązuje do religii.
Moim zdaniem religia jest zwykle tylko pretekstem i daje możliwość manipulowania ludźmi, jednak daje też poczucie wspólnoty, co dla emigrantów, będących na obcym terenie, jest dość ważne.
Tyle, że jest też barierą w ich asymilacji...

Ostatni pomysł papieża, żeby każda parafia katolicka przyjęła po jednej rodzinie uchodźców, wydaje mi się wręcz genialny.
Nie będzie tworzył gett w których zwykle dochodzi do patologii, uchodźcy będą też pod wpływem innej religii i kultury, co wpłynie na ich postawę.

Czytałem kiedyś podsumowanie zachować emigrantów z krajów islamskich, według niego tylko nieznaczna część radykalizuje swoje postawę, a znaczna część zmienia się pod wpływem kultury kraju w którym przebywa.
Oczywiście dostrzegamy tylko radykałów, bo oni są widoczni.
Podobnie jak po meczu piłkarskim, pokazuje się w mediach bandytów, udających kibiców.

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2015-09-07 08:33 AM
egon emeryt Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 117
Reputacja: 11
Nie chodzi mi o religię . Niech każdy modli się do kogo chce . Chodzi mi np. o zagrożenia takie jak mają mieszkańcy Greckiej wyspy .
https://www.youtube.com/watch?v=RGiMJY8v0jA
https://www.youtube.com/watch?v=4rb0NETpemo
Gdzie się oni pojawiają wszędzie są jakieś burdy . Boję się że kiedyś na spaniu wyrżną nas w pień !!!

http://www.youtube.com/watch?v=DCI0v54tPMA
2015-09-07 09:00 AM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 996
Reputacja: 68
Problemem jest, że to tak wielka grupa, że nikt nie jest przygotowany, żeby nad nimi jakoś zapanować.
Węgrzy myśleli, że im się uda, ale chyba im coś nie wychodzi.
Skąd się tam wzięli ludzie z Afganistanu?
Dołączają też ludzie z krajów południa Europy.

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2015-09-07 09:09 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
(2015-09-07 08:33 AM)gajowy napisał(a):  Ostatni pomysł papieża, żeby każda parafia katolicka przyjęła po jednej rodzinie uchodźców, wydaje mi się wręcz genialny.
Nie będzie tworzył gett w których zwykle dochodzi do patologii, uchodźcy będą też pod wpływem innej religii i kultury, co wpłynie na ich postawę
Bardzo dobry pomysł, sam się zastanawiałem jak "zdecentralizować" uchodźców. Brak gett to jeden z warunków szybszej asymilacji. No i chęć. Jak zwykle problemem jest odsianie spokojnych i faktycznie potrzebujących pomocy od bandziorów/łobuzów którzy chcą dziś lub kiedyś narozrabiać.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2015-09-07 02:16 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,031
Reputacja: 241
My nie jesteśmy gotowi na przyjęcie jakiejkolwiek grupy imigrantów. Nie ma u nas na to warunków, zatem unia się postara aby na to nie brakowało pieniędzy i takowe do nas dośle - co wpłynie na to że diametralnie zmienią się warunki socjalne dla nich na +. Warunki będą wielokrotnie lepsze niż obecny socjał dla Polaków. Wpłynie to na chęć sprowadzania do nas całych rodzin, głównie za sprawą wspomnianych dotacji. Będzie to dla nich bardzo atrakcyjne środowisko do życia i rozwijania się.
Tutaj Sebastian bardzo dobitnie to podkreślił:

Problem w tym że obojętnie co napiszecie nic w tej kwestii się nie zmieni, ponieważ rząd podejmuje swoje decyzje, a media je uzasadniają na ich korzyść i ludzie którzy mają problem z odbieraniem rzeczywistości - zwyczajnie przyjmą to jako prawdę objawioną.

Myślę że dyskusja nie powinna iść w kierunku zagrożenia ale w opcji przygotowania się na fakt że ich zadomowienie się w Polsce jest już tylko kwestią czasu.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-09-07 03:40 PM przez Boungler.)
2015-09-07 03:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Etranger Online
Czyta i pisze

Liczba postów: 178
Reputacja: 40
Od prawie trzydziestu lat obserwuję jak rozwiązał problem imigrantów mały kraj w Europie. Szwajcaria - mająca 8 milionów mieszkańców, z czego około 2 miliony to ludność napływowa. Potrafili tak ułożyć politykę, żeby skorzystać gospodarczo na fali uchodźców. Pamiętam, jak w latach dziewięćdziesiątych w wielu gminach pobudowano azyle. W "mojej" miejscowości były to kontenery mieszkalne, postawione na terenach sportowych. Często odwiedzaliśmy tam naszych znajomych ze Sri Lanki, co do jednego uciekinierzy przed wojną Tamilów z Syngalezi. O Tamilskich Tygrysach mógłbym napisać sporo, ale teraz są uznawani za "terrorystów" i lepiej przemilczeć temat Smile
Do rzeczy - uchodźcy trafiając do CH byli w takim azylu mieszani, Tamilowie, Tajowie, Meksykańczycy, ludzie z Afryki itd. Totalne pomieszanie narodów i religii. Niewielka ilość, 20-30 osób, będący na oku policji, mający obowiązek nauki języka i przywilej pracy, nikomu nie było w głowie odtrącać pomocy czy brać do ręki kamienie. Mieli pewność że jakiekolwiek złamanie prawa spowoduje wydalenie. Socjal był tylko przez pół roku, na czas nauki języka.Tak spokojnie było do końca lat dziewięćdziesiątych, potem uchodźcy z byłej Jugosławii trochę dali popalić Szwajcarom. Już się tak nie odróżniali od tubylców i pozwalali sobie na różne przestępstwa.
Teraz azyle zcentralizowano, np. w Bazylei ośrodek jest wielkości sporych koszar wojskowych, ale wszystko wybudowane na styl więzienia o zaostrzonym rygorze. Ale dalej przy tak dużej ilości obcych na ulicach jest spokój, nie ma zakazanych dzielnic a większość imigrantów pracuje. I mam nadzieję że Szwajcarzy nie pozwolą sobie na sytuacje z Francji czy Szwecji.

| BB | Radiokomunikacja | CB | Elektronika | CNC | Swiss Navy Crew |
2015-09-07 04:22 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny