Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam zagrożenie .
Autor Wiadomość
Kołomir Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 402
Reputacja: 47
RE: Islam zagrożenie .
Dokładnie tak terrorysci mają sponsorów i oparcie w miejscowych islamistach. Bo jak się okazuje po fakcie byli wcześniej poszukiwani więc skoro nie wpadli to ktoś im musiał pomagać w ukrywaniu się.
Więc czysto logicznie:
- zwiększając liczbę muzułmanów czyli potencjalnych pomocników zwiększamy zagrożenie
- wspierając ekonomicznie muzułmanów zwiększamy ich liczbę

“By failing to prepare, you are preparing to fail.” – Benjamin Franklin
[Obrazek: sygnatura_dar-2015.gif]
2015-11-22 11:45 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,030
Reputacja: 241
(2015-11-15 08:24 AM)Szynszyl napisał(a):  Na Anglie spadały rakiety V 1 i V2 po ileś dziennie i jakoś nie zakłuciło to zycia miasta i codziennych zajęc mieszkanców,trudno oczekiwać że kilka takich zamachów dziennie zdestabilizowało by zycie.

Tak tylko nawiążę jeszcze do Twojej wypowiedzi, mamy przytaczać dowody na swoje tezy więc może i ja przytoczę.

Francja po ostatnim zamachu (i świadomością że mogą nastąpić kolejne):
- Większość ludzi przesiaduje w domach, boją się wychodzić na ulice. Jeżeli wychodzą to tylko z konieczności.
- Sklepy, firmy, restauracje zamykają na czas nieokreślony swoją działalność.

"Dzisiaj do mojego sklepu przyszedł jeden klient, podobnie było u konkurencji. Zamykam bo mi się to nie opłaca." - Informacje Polsat (przed chwilą).

Zakładam oczywiście że nie jest to jakiś totalny paraliż, nie było mnie tam. Nie mam tam znajomych. Nie mam informacji z pierwszej ręki. Jednak wyraźnie widać że ludzi paraliżuje fakt iż idąc ulicą ktoś może się nagle wysadzić w powietrze.
Uważam że porównywanie tej sytuacji do Anglii w czasie wojny jest co najmniej głupie i nie ma żadnego odniesienia do tego co tam się dzieje. Zastanawiam się również jak to jest z tą Twoją wiedzą taktyczną Szynszyl w której jesteś "najlepszy", i która jakoś w żadnym stopniu nie odnosi się do tego co tam się dzieje. Zatem jak to jest? Mamy tu do czynienia z totalną niepewnością społeczności połączoną z kolejnymi doniesieniami o możliwych zamachach. Każdy boi się wychodzi z domu, gospodarka podupada (przynajmniej te sektory, które są uzależnione od turystyki i powiedzmy komfortowego życia).

Można się domyślić że sklepy pierwszej potrzeby (a może i reszta) gdzieś na prowincjach lub poza centrum chyba nie odczuwają tego tak bardzo jak w centrum wydarzeń. Zakładam że życie tam płynie na fali wydarzeń ale bez większego wpływu na biznes i zachowanie ludzi. Mówimy jednak o miejscu gdzie zostały dokonane zamachy. Ludzie siedzą w domach, życie jednak zostało w tych miejscach znacznie sparaliżowane.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-22 06:54 PM przez Boungler.)
2015-11-22 06:53 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
anonymous1 Offline
Banned

Liczba postów: 65
Dodam do powyższego; w Polsce ponad 20%, a w Niemczech ponad 40% sylwestrowych wycieczek do Paryża zostało odwołanych, bo albo nie ma chętnych, albo ludzie wycofali wpłaty. Córka znajomych przerwała studia w Paryżu i podobno nie ona jedna. Moja żona mówiąca biegle po francusku i mająca we Francji sporo przyjaciół co i raz informuje mnie o różnych implikacjach pozamachowych. Sklepy, knajpy; o tym pisał Bou. Ale nikt nie pisze o ludziach, którzy mały biznes przenoszą na szeroko pojętą prowincję, o załamaniu rynku nieruchomości, o totalnej rozpierdusze w szkołach (chodzi połowa dzieciaków). Za przeproszeniem nawet dziwki migrują tłumnie do Marsylii...
Ja wiem, że szansa na powtórną akcję w Paryżu jest znacznie mniejsza niż gdziekolwiek w zachodniej Europie, ale strach i obawa zostawiła piętno na długie lata.
Niestety Szynszyl. Jako "geniusz taktyki" nie możesz tego zrozumieć. A my przeciętni rozumiemy.
Pozdr
2015-11-23 12:46 AM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 996
Reputacja: 68
Jest IMO zdecydowana różnica pomiędzy Londynem 1944r., a Paryżem 2015r.
Mianowicie w Londynie ludzie spodziewali się ataków z powietrza, bo trwały od kilku lat, byli też "na swoim terenie" i wśród "swoich".
W Paryżu seria zamachów samobójczych była szokiem, nikt nie wie co będzie dalej, a z powodu dużej ilości emigrantów, czują się coraz mniej "u siebie".

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2015-11-23 08:01 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

zgadza się co innego jeżeli chodzi o nalot bombowy - gdzie kraj jest w stanie wojny i ludzie są ze sobą bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek. Co innego kiedy masz świadomość że że któryś z mijających Cię przechodniów może się wysadzić. Wtedy nie można mówić o tym że życie toczy się tak iż omija się miejsca niebezpieczne. Szczególnie we Francji gdzie mamy pełno ludzi czarnoskórych i wyznaniowych również. Piszę o tym dlatego że teraz widać jak na dłoni ze ludzie mocno odgradzają się od muzułmanów i zwyczajnie nie chcą ich tam.

Najciekawsza wypowiedź, która zapamiętałem.
Robiony wywiad z którymś z przypadkowych przechodniów i traf chciał że zatrzymali muzułmanina. To było jakoś tak:

- Dzień dobry, co Pan myśli o ludziach, którzy dokonali zamachu? Czy życie muzułmanów we Francji zmieni się teraz? Terrorysta który strzelał na koncercie nie miał żadnych skrupułów.
- Ludzie przypisują nam złe cechy, ale ja myślę że to nie był zły człowiek, on był po prostu gwałtowny.

No k....wa jak słucham takich wypowiedzi to nie wiem czy to jeszcze wiadomości czy kącik satyryczny.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-23 08:19 AM przez Boungler.)
2015-11-23 08:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
(2015-11-23 08:12 AM)Boungler napisał(a):  - Ludzie przypisują nam złe cechy, ale ja myślę że to nie był zły człowiek, on był po prostu gwałtowny.
Był wybuchowy.
I to jest śmiech przez łzy, bo tylko przez sprowadzenie tego do absurdu da się z czymś takim na poważnie żyć.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2015-11-23 09:18 PM
quebec Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
(2015-11-15 08:24 AM)Szynszyl napisał(a):  Na Anglie spadały rakiety V 1 i V2 po ileś dziennie i jakoś nie zakłuciło to zycia miasta i codziennych zajęc mieszkanców,trudno oczekiwać że kilka takich zamachów dziennie zdestabilizowało by zycie,ludzie sie po prostu przyzwyczają i najwyżej bedą omijać zatłoczone miejsca.
Mówisz, że ewakuacja 3,5 miliona ludzi z miast to nie "zakłócenie życia miasta"? Setki tysięcy rozdzielonych rodzin, dzieci które zostały wywiezione poza zasięg bombowców (bez rodziców) też nie?
To, że ludzie żyli w ciągłym strachu przed nalotami, budynki były obłożone workami z piaskiem, i radzono im nosić zawsze ze sobą maski p-gaz?
Zniszczone drogi, niedziałające metro, przerwy w dostawie prądu i wody?
http://www.bbc.co.uk/history/home_front

Jeżeli to nie jest dla Ciebie zakłócenie życia miasta to nie wiem właściwie co może nim być.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2015-11-24 12:40 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Szynszyl chciał tylko powiedzieć że życie toczy się normalnie w takich sytuacjach i ludzie omijają miejsca gdzie było bombardowanie.
Jednak cały czas mówię że to żadne porównanie. Tutaj mamy do czynienia z zamachami terrorystycznymi, a to trochę inna taktyka działania niż nalot bombowy, co kolega Szynszyl wrzucił do jednego worka.
Pamiętajcie że mogę się mylić.

2015-11-24 05:54 AM
quebec Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
Nie wydaje mi się, żeby życie toczyło się normalnie. Tzn jasne, że ludzie idą do pracy, a potem do sklepu i do domu, ale z normalnością niewiele ma to wspólnego. Każdy najchętniej by wyjechał jak najdalej od miejsc zagrożonych i spokojnie żył tak jak do tej pory.

V-2 zabijało średnio (w zależności od źródeł) od 0.8 do 2 osób na jedną bombę. Oczywiście były przypadki gdy ginęło ponad sto osób przy jednym ataku, ale w większości przypadków nie powodowały dużych szkód. Na Londyn wystrzelono około 1400.
Żeby w zamachu terrorystycznym średnio ginęły tylko dwie osoby trzeba by uzbroić wszystkich cywilów, tak żeby takiego terrorystę odstrzelić jak tylko zacznie - raczej jest to niemożliwe.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2015-11-24 08:51 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny