Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uciekam z Syrii (symulacja - alternatywne rozwiązania)
Autor Wiadomość
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
Uciekam z Syrii (symulacja - alternatywne rozwiązania)
Załóżmy, że jestem 30 letnim facetem z rodziną (żona + dziewczynka 5 lat i chłopiec 5 lat), który zdecydował się uciekać z objętej wojną Syrii. Dobra kondycja fizyczna, ostatnio jakaś średnia praca - nie CEO ale powiedzmy lokalny manager, komunikatywny angielski, jakieś "proste" studia ew. specjalistyczne zawodowe szkolenie jest za mną. Szwagier pracuje w Niemczech, prosta praca fizyczna. Religią mnie zupełnie nie interesuje, jednak rodzice byli muzułmanami. Zdaję sobie sprawę, że dłużej w Syrii nie wytrzymamy i nie ma sensu siedzieć, bo fanatycy w ogniu zamieszania i bombardowań, rozstrzeliwań mogą nas zabić nawet jeżeli bezpośrednio im "nie podpadamy".
No i pytanie do bounglerowców: Co powinienem zabrać, gdzie się udać, jak zachować - jaki mam plan A i plan B?

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2015-09-16 04:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,235
Reputacja: 221
RE: Uciekam z Syrii (symulacja - alternatywne rozwiązania)
Symulacja kompletnie z tylnej części ciała ponieważ inna kultura, inne realia, inna sytuacja ekonomiczno-gospodarcza, inna infrastruktura itd.
To są czynniki, których nie jesteśmy w stanie wziąć pod uwagę bo przykładowo założysz, że na transport po kraju będziesz potrzebował 100 dolarów, a okaże się, że potrzeba 150 dolarów i dwie kozy...

W związku z tym "co zabrać" będzie tyczyło się warunków europejskich/polskich, a nie syryjskich.

Podobnie z obecnie panującą sytuacją geopolityczną Syrii ciężko będzie nam się rozeznać co i jak.
2015-09-16 04:38 PM
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)

Liczba postów: 1,581
Reputacja: 122
Jesteś muzułmaninem z Syrii i religia Cię nie interesuje? Wink
plan A
Allach daje Ci szansę nie porzucaj go -udaj się do raju który już dawno temu obiecał, ale potokom brakło samozaparcia i wytrwałości więc, czas odświeżyć Koran i przyłączyć się do zwycięzców:
- musisz spieniężyć wszystkie aktywa -aby mieć ich tyle żeby starczyło na opłatę przemytników,
- plecak góra na osobę, świętą ksiegę (jedzenie i woda na czas drogi) pamiątki rodowe, zdjęcia, notes z danymi kuzynów, karta papieru + marker na kartce napis: ONLY GERMANY
planuj trasę z wioski do morza
https://www.google.pl/maps/place/Syria/@...f4882af620
- udać się do kuzyna którego brat "pływa" z "ładunkiem" za opłatą (po to spieniężyć aktywa
- nie znasz języka kraju do którego się udajesz, ale to nie ważne, na miejscu niech dopasują autochtoni,
- zapewne jak słyszałeś na miejscu mieszkanie i jedzenie i zasiłek, tylko głupiec by odrzucił taką dobroć.
- jak z czasem zauważysz im bardziej zachowujesz się roszczeniowo i zasłaniasz dzieckiem jak tarczą jak przystało na prawdziwego "uchodźcę" tym będziesz miał lepiej,

plan B
udajesz się sam i w ramach ue sprowadzasz swoja rodzinę.

plan C - musisz mieć zawsze plan zapasowy do planu zapasowego:
Jak jesteś cwany i wytrwały to czekają bogatsze kraje usa i kanada.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
2015-09-16 05:00 PM
Szynszyl Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 572
Reputacja: 40
Apropo tego żartu rysunkowego. Skoro nie stać nas na kupno mieszkania w Polsce to jedzmy do Serbii i pod Granice Wegrierską jako uchodzca, bez dokumentów a co, niech daja wodę, żryć no i koniecznie niech wpuszczą na teren unii i dadzą za darmo mieszkanie bo rozumiem ze uchodzcy się należy. Kto jest za?

Ja bym uciekał do Turcji, jesli zakladam że nigdy nie wrócę(wszak wojna trwa juz kilka lat i końca nie widać) sprzedaje za bezcen nieruchomości- kupuje jakiekolwiek auto,pakuje reszte dobytku i jadę .Pieniędzy biorę tyle by przynajmniej na rok starczyło na wynajęcie czegoś na miejscu.

Opcja B - dom zostaje zniszczony i tracę wszystko, ide pieszo do Turcji z tym co mam przy sobie.Tam szukam pracy.O europie nawet nie myślę bo daleko,katolicy, inna kultura.

/sprzet alpinistyczny/wspinanie/spływy pontonowe/skoki na linach/paralotnie/eksploracja podziemna/jaskinie/wykrywacze metali/strategia i taktyka/survival/ASG/operacje specjalne w nowoczesnej wojnie/Historia wojskowości/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-09-16 06:00 PM przez Szynszyl.)
2015-09-16 05:52 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
Która z opcji najbardziej pasuje:

Opcja 1
- Nielegalnie przekraczam granicę
- Niszczę wszelkie dokumenty jakie mam
- Deklaruję, że potopię dzieci jeżeli mnie nie przyjmą
- Zaczynam burdy (kamienie, szarpaniny, i co jeszcze potrafię) z Policją, w nadziei, że zmiękną
- Straszę strajkiem głodowym

Opcja 2
- przewiduję, że w kraju mogą pojawić się poważne problemy
- spieniężam co się da i wysyłam OD RAZU rodzinę za granicę (np. do wspomnianych Niemiec) sam staram się bronić kraju - jeżeli nie mogę to sam emigruję nawet najtańszą drogą, nawet pieszo - ale mając rozeznanie w sytuacji wiem, że "przemytnicy" są najdroższą opcją i lepiej się ewakuować przez organizacje humanitarne
- od dawna mam przygotowane dokumenty (i ich kserokopie!)
- uczę się języka, szukam zdanie pracy
- zapoznaję się z kulturą i zwyczajami kraju do którego emigruję
- staram się nie wchodzić w konflikt z prawem i ze zwyczajami, wykonuję polecenia

Moja konkluzja:
Ci ludzie zupełnie nie wiedzą co robią i są potencjalnie niebezpieczni nie tylko dla siebie, ale i dla mieszkańców terenów gdzie trafią. Europa powinna dobrze przemyśleć przyjmowanie takich "uchodźców".
Moim zdaniem nikt NORMALNY nie zachowuje się w taki sposób jak w p. 1 w obcym kraju licząc na pomoc.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2015-09-16 06:27 PM
Tathagata Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 83
Reputacja: 12
Z tą Turcją to bym uważał - co prawda są tam obozy dla uchodźców ale starają się wypchnąć wszystkich dalej - do europy przez Bałkany. Zresztą mają problemy ze swoją "mniejszością" Kurdami i najchętniej też by ich nam sprezentowali - tylko Kurdowie nie bardzo chcą. Kanał Grecki jest kosztowniejszy, więcej trzeba zapłacić przemytnikom. Bogate kraje zatoki nieoficjalnie się wypięły. Zostaje maleńki Liban gdzie tych prawdziwych syryjskich uchodźców jest już za dużo i większa ale biedna Jordania która też jest przepełniona. Opcja Irańska nie wchodzi w grę, uważają Syryjczyków za barbarzyńców i religia nie ta bo to szyici.
2015-09-16 06:45 PM
Azbest Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 10
Reputacja: 0
(2015-09-16 04:38 PM)LARPAK napisał(a):  To są czynniki, których nie jesteśmy w stanie wziąć pod uwagę bo przykładowo założysz, że na transport po kraju będziesz potrzebował 100 dolarów, a okaże się, że potrzeba 150 dolarów i dwie kozy...
Albo będziesz wyglądał na chrześcijanina i nie będą mieli ochoty z tobą gadać.
2015-11-07 01:47 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów