Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 933
Reputacja: 63
RE: BLACKOUT
Sytuacja powtarza się co rok, upały powodują problemy w energetyce, bo rośnie zapotrzebowanie na prąd i są problemy z wytwarzaniem prądu.
http://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2018...zen-pradu/

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
2018-08-03 10:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 390
Reputacja: 16
Cytat:Ponadto we wtorek (31.07) lokalnie został ogłoszony czasowy, obowiązujący od godziny 15:01 do 22:00, stan zagrożenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej, wynikający z trudnych warunków pracy sieci w regionie obejmującym część województwa wielkopolskiego (podregiony poznański i koniński) i część województwa łódzkiego (podregion łódzki i skierniewicki).

Nie wiedziałem że sytuacja jest aż tak zła, żadnych lokalnych informacji na ten temat.
Chyba warto sprawdzić stan powerbanków.

Faktycznie przejeżdżając ostatnio przy kanałach obiegowych łączących lokalne jeziora wydawało mi się że poziom wody jest większy niż zwykle w upały, znaczy pompy więcej tłoczą żeby wymusić szybszy obieg.

Obok mnie są dwie spore elektrownie zasilane węglem brunatnym (trzecie zdjęcie w artykule to elektrownia Pątnów, tzw Titanic). Ostatnio na region padł blady strach bo ministerstwo nie chce dać zgody na otwarcie nowej odkrywki a bez tego niedługo paliwo dla elektrowni się wyczerpie i oczywiście masa ludzi pójdzie na bezrobocie.
Mam nadzieję że to tyko rozgrywki polityczne na najwyższych szczeblach bo inaczej odczuje to region jak i wy wszyscy szanowni koledzy z forum.

Nie jest dobrze.
20'sty stopień zasilania ogłoszony po raz pierwszy od lat 80'tych.
Wtedy borykaliśmy się z gospodarką biedy i niedoborów teraz bogactwa, dostatku i niedoborów.

edyta
Zastanawia mnie na ile przeciążenie sieci grozi "tylko" planowanymi wyłączeniami.
A na ile jest realna groźba awarii.
Znając polskie realia o budowaniu studni gdy się pali zaczynam się poważnie bać.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-08-03 01:24 PM przez Krasny.)
2018-08-03 01:17 PM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 933
Reputacja: 63
(2018-08-03 01:17 PM)Krasny napisał(a):  Nie wiedziałem że sytuacja jest aż tak zła, żadnych lokalnych informacji na ten temat.

To jest niepokojące, że nie informuje się nas, jaka jest sytuacja.
Jak by było wyłączenie, to byli byśmy zaskoczeni.
Dowiadujemy się po fakcie z publikacji, do której nie każdy dotrze.
I jak tu mieć zaufanie do instytucji państwowych?
Dlatego warto być przygotowanym!

Edit//

Według prognoz, w przyszłym tygodniu czekają nas jeszcze większe upały, więc lepiej sprawdzić swoje urządzenia, mające zapewnić nam awaryjne zasilanie...

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-08-04 11:42 AM przez gajowy.)
2018-08-04 11:33 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów