Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klucz do szafek (gazowych/elektrycznych i innych zamknięć)
Autor Wiadomość
Cerleg Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 185
Reputacja: 18
RE: Klucz do szafek (gazowych/elektrycznych i innych zamknięć)
@ ChollaYi: I to się nazywa "ADAPTACJA"... Wink

Są na świecie ludzie, którym przychyliłbym nieba...
żeby słońce wypaliło im oczy.

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
2015-11-18 12:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 911
Reputacja: 48
Te "zamki" są tak konstrukcyjnie proste jak cep i właściwie tam "nie ma co się zastać" ale jakby się zastało to i kluczem tego nie ruszysz tym bardziej że te klucze po kilka złociszy to odlewy "w sumie jedno razowego użytku". Jak coś nie idzie w takim przypadku to się to smaruje jakimś penetrującym preparatem i idzie.

edit :
a czy nie chodzi właśnie o wszechstronność i umiejętności a nie dźwiganie całe bagażu popierdułek różnego typu?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-18 02:19 PM przez No_idea.)
2015-11-18 02:03 PM
Nieznany Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 73
Reputacja: 1
Pamiętaj że majstrując multitoolem wyglądasz jak złodziej, a mając piękny kluczyk stajesz się hydraulikiem, elektrykiem czy gazownikiem. Big Grin

You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-18 02:35 PM przez Nieznany.)
2015-11-18 02:32 PM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

hehehe to załóż kamizelkę odbaskową z samochodu i wszyscy pomyślą, że przysłał Cię administrator Smile
2015-11-18 02:39 PM
Kirle Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 203
Reputacja: 85
Czekajcie, czegoś mi tu brakuje. Jeśli potrzebujecie wyłączyć wodę/gaz/prąd, to od tego są ogólnodostępne zawory główne znajdujące się na terenie obiektu zainteresowania, więc po co dostępy do szafek w sieci? Grzebanie w szafkach np. kablowych może się przez niedoświadczoną osobę skończyć tragicznie. Wkładki chcecie wyjąć bez rękawicy przeciwprzepięciowej? Czy zamierzacie takową nosić ze sobą o każdej porze dnia i nocy? Owszem, w nowych szafkach często montuje się rozłączniki bezpiecznikowe, np. typu RBK, ale... nie, nie wydaje mi się to ani rozsądne, ani konieczne.

No i proszę, przeczytajcie jeszcze raz post Cerlega:

(2015-11-18 10:27 AM)Cerleg napisał(a):  A biorąc pod uwagę, ze jak otwierając szafkę nieprzeznaczonym do tego narzędziem uszkodzimy zamek i sami do wnętrza szafki się nie dostaniemy - to w czasie późniejszym może się okazać ze służby ratownicze które dotrą na miejsce (nie koniecznie straż pożarna, ale np pogotowie gazowe) będzie miało dodatkowy problem z dostępem się do zaworu...

Dorota
"Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-18 07:37 PM przez Kirle.)
2015-11-18 07:16 PM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,102
Reputacja: 138
Z racji wykonywanej pracy często zdarza mi się otwierać różne kłódki i szafki "elektryczne" i podobne. Czasami zdarzy się że zapomnimy klucza. Multitula nigdy. Nie zawsze dale się nim otworzyć taki zamek. Czasami kwadrat jest za głęboko, czasami za ciężko chodzi, a trójkąty to już w ogóle porażka.
Inna sprawa że zdarzyło mi się ze dwa razy toolem Victorinoxa przeciąć kłódkę, tak że ostatecznie się dało otworzyć.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2015-11-19 05:09 AM
Cerleg Offline
Czyta i pisze

@ Kilre: Może nie do końca jasno coś napisałem: nie zamierzam grzebać w szafkach elektrycznych odcinających całą dzielnicę Wink Do niedawna mieszkałem w bloku. Szafka z bezpiecznikami "głównymi" dla każdego z mieszkań była na każdym piętrze, każda była zamknięta właśnie na taki zamek. Jeśli w jednym z mieszkań wybuchł by pożar, to (pomijając telefon do Straży Pożarnej i próby kontaktu z mieszkańcami i jeśli się da to ich ewakuacji) starałbym się odłączyć gaz i prąd w takim mieszkaniu. Prąd bezpiecznikiem na klatce, gaz - zaworem głównym na budynku (lub w piwnicy). Nie mówię o jakichś pracach specjalistycznych na instalacjach.

@ Pozyskiwacz i No_idea: Właśnie o to mi chodzi - nie zawsze uda się taki zamek otworzyć szybko narzędziem do tego nieprzeznaczonym. Wiec może i racja - o ile nie warto tego nosić w EDC, o tyle - moim zdaniem - warto mieć coś takiego w domu/aucie.

Chociaż... Jak napisał ChollaYi - w "komunikacyjnym" EDC sie też przydaje Big Grin

2015-11-19 06:46 AM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Pozyskiwacz trójkąty to otwiera się śrubo wkrętem szerokości boku trójkąta a cala reszta to raczej kwestia długości i wymiaru szczypiec w multitoolu. Jak już koniecznie ktoś chciałby to najbardziej przydatnym narzędziem w tej materii jest takie coś jak na fotce. Otworzy się tym wszystkie drzwi z urwana klamką , nawet niemieckie zamki w drzwiach p.poż, OKNA NA KLATKACH SCHODOWYCH które najczęściej mają zdemontowane klamki, zamki drzwiowe z wyrwaną wkładka bębenkową lub po jej wyrwaniu idzie tym przekręcić i cofnąć rygle.

W zestawie są też inne nasadki do omawianych blokad i końcówki śrubo wkręta.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-19 07:44 AM przez No_idea.)
2015-11-19 07:43 AM
Cerleg Offline
Czyta i pisze

To urządzonko jest w sumie podobne do tych które ja przedstawiłem. Fakt - ma fajną końcówkę do zamka z wyjętą wkładką, ale poza tym to chyba niewiele się różni. No może jest wykonane z lepszych materiałów niż to co ja "wrzuciłem" w swoim poście. Czyżbyś był szczęśliwym posiadaczem takiego urządzenia??

2015-11-19 08:54 AM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

(2015-11-19 08:54 AM)Cerleg napisał(a):  ...to chyba niewiele się różni...
I właśnie to niewiele czyni taką różnicę podobnie jak z kodem genetycznym małpy i człowieka Tongue
Używam ale tylko tych głównej części, klamka-zabierak wkładki, reszta do niczego nie była mi potrzebna ani razu i leży na zaś.
2015-11-19 11:58 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny