Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klucz do szafek (gazowych/elektrycznych i innych zamknięć)
Autor Wiadomość
Cerleg Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 185
Reputacja: 18
RE: Klucz do szafek (gazowych/elektrycznych i innych zamknięć)
Hm... Jak będę komuś musiał "fizycznie" na chatę wejść to postaram się zdobyć i używać "człowieka" Tongue Wink A na co dzień będę korzystał z "małpy" żeby w razie konieczności jakiś zawór gazowy zamknąć... Smile Big Grin Wink Smile

W sumie to cała nasza dyskusja sprowadziła się do dylematu jakość/cena Smile Podejrzewam że Twój "człowiek" jest duuuuużo droższy od tego co ja pokazałem na zdjęciach i jest również dużo mniej dostępny...
A jednak chyba nie Big Grin
Znalazłem takie "cuś":
http://jaszpieg.com/product/klucz-wielof...multipick/

Podobne, a może nawet takie samo jak Twoje Smile

EDYTA: Literówki

Są na świecie ludzie, którym przychyliłbym nieba...
żeby słońce wypaliło im oczy.

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-19 12:26 PM przez Cerleg.)
2015-11-19 12:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
"Poczwórny" klucz.
http://www.aliexpress.com/item/New-Hot-S...eb201560_9

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2015-11-19 08:11 PM
Kirle Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 202
Reputacja: 85
(2015-11-19 06:46 AM)Cerleg napisał(a):  @ Kilre: Może nie do końca jasno coś napisałem: nie zamierzam grzebać w szafkach elektrycznych odcinających całą dzielnicę Wink

To faktycznie się nie zrozumieliśmy Wink A ja już chciałam wklejać zdjęcie otwartej ZK-3 i tłumaczyć dlaczego lepiej nie Tongue

Dorota
"Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę."

[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2015-11-20 06:59 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

(2015-11-20 06:59 PM)Kirle napisał(a):  A ja już chciałam wklejać zdjęcie otwartej ZK-3 i tłumaczyć dlaczego lepiej nie Tongue
Wklej, dopóki ktoś nie zobaczy to go mogą łapki swędzieć bo nie wie do czego chce się dotknąć. Od kiedy pogadałem sobie z "naszymi" (w PL) energetykami to nawet nie parkuję blisko tych małych obiektów Smile

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2015-11-20 10:26 PM
Kirle Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 202
Reputacja: 85
(2015-11-20 10:26 PM)emir napisał(a):  
(2015-11-20 06:59 PM)Kirle napisał(a):  A ja już chciałam wklejać zdjęcie otwartej ZK-3 i tłumaczyć dlaczego lepiej nie Tongue
Wklej, dopóki ktoś nie zobaczy to go mogą łapki swędzieć bo nie wie do czego chce się dotknąć. Od kiedy pogadałem sobie z "naszymi" (w PL) energetykami to nawet nie parkuję blisko tych małych obiektów Smile

To i wkleję (dla jasności: szafka została otworzona całkowicie legalnie przez uprawnioną osobę Wink).

OK, mamy otwartą ZK-3. I co teraz? Trzeba zadać sobie kilka pytań:

1. W jakim kierunku jest przepływ? Absolutnie nie jest zasadą, że grubszy kabel to ten wchodzący do złącza. Nie. Osobiście widziałam szafki , gdzie wchodził kabel o przekroju 35 mm, a wychodził 70 mm. Prąd płynie po szynie (ten metal u góry) i jeżeli wyjmiesz wkładki z 1. pola, a będzie zasilane tym kablem na górze, to odetniesz prąd tylko tym kablom na dole 1. pola. Kable wychodzące z pól 2 i 3 będą dalej pod napięciem. Jeżeli złącze jest zasilone kablem z 1. pola na dole, to wyjęcie tych samych wkładek poskutkuje całkowitym odcięciem prądu dalej.

2. Co i jak jest stąd zasilane? Ha, w tej akurat szafce kable są nieopisane (czasem są etykietki, ale nie mogłam dać zbyt prostego zadania Big Grin). Skąd wiesz czy jeden z tych kabli nie zasila domu osoby, która jest właśnie poddawana dializie otrzewnowej? No i uwaga: to, że złącze stoi obok danego domu, NIE OZNACZA, że go na 100% zasila. Dom może być zasilony ze złącza obok lub z tego po drugiej stronie ulicy. Bo kto Mistrzowi ds. Sieci nN i SN (jest taki tytuł!) zabroni tak zaprojektować?

3. Jak wyjąć wkładki? Masz rękawice przeciwprzepięciowe?

Elektryka prąd nie tyka, ale Ciebie jak najbardziej może Tongue

Załączone pliki Miniatury

Dorota
"Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę."

[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-22 04:12 PM przez Kirle.)
2015-11-21 05:57 PM
Cerleg Offline
Czyta i pisze

No w sumie - może i warto uzmysłowić ludziom, ze nawet jak ma się taki klucz, to zaglądanie bez powodu do wszystkich skrzynek może się skończyć niemiło... Co innego odłączyć bezpiecznik na klatce, a co innego grzebać przy średnim/wysokim napięciu... Odłączyć bezpiecznik czy przekręcić wajchę zaworu kulowego może w sumie każdy, ale zabawa z "grubszymi kablami" to już nie przelewki....

tak w ramach ćwiczenia intelektualnego - wydaje mi się że "zasilanie" szafki jest od góry, a potem listwami rozchodzi się na poszczególne "wkładki" (?) i przesłane jest do odbiorców.

EDYTA: Ale pewności nie mam... Gdybym musiał w tym grzebać, to tylko z użyciem dłuuuuuuuuugiego suchego patyka, i do tego będąc ubranym w gumowce Smile

EDYTA 2: Literówki

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-21 06:06 PM przez Cerleg.)
2015-11-21 06:00 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Także z niskimi napięciami trzeba uważać, przykładowo telefoniczne zasilające 48V które w praktyce nie daje się specjalnie odczuć (lekko "szczypie" jeżeli ręce nie są suche). W latach 80-tych popularne były jeszcze całe stalowe wiertarki, z uziemioną obudową i wrzecionem. Jak opowiadał dyrektor jednego z telekomów jeden "magik" wykonujący jakąś naprawę chciał tym wiercić otwory w szynie zasilającej centrali telefonicznej. Nawet zaczął i przy uziemionym biegunie wszystko było ok. Na szczęście ktoś zauważył zanim dotknął wiertłem kolejnej szyny. Bo zasilanie szło szynami gdzie można dostarczyć naprawdę spory prąd (bezpieczniki po 400A ale zdaje się w zespołach) - i łuk elektryczny zrobił by ładne "kuku". Dlatego pracownicy często nie noszą metalowych zegarków i biżuterii.

2015-11-21 06:57 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 569
Reputacja: 77
Kilka złotych, kilkanaście gram. Rzeczywiście większość kwadratów da się otworzyć multitoolem i ja tak używam (PKP całkowicie zgodnie z prawem - to konduktorzy zamykają przedziały które powinny być otwarte) z innymi kształtami jest gorzej. Należy sobie odpowiedzieć na pytanie : Co ja z tym zrobię? Otworzę drzwiczki i ? Nigdzie nie jest napisane wprost że to jest złącze gazowe na ten kwartał.
Z zastosowań można by jeszcze pomyśleć o dobraniu się do jakiejś skrzynki z wyposażeniem w pojeździe w sytuacji kompletnego post-apo. Ale to już szukanie na siłę: 1. Z reguły nic tam nie ma - to są jakieś schowki na szczotki lub części zapasowe typu bezpiecznik topikowy. 2. Skoro są to w pojeździe powinien być również klucz 3. Skoro mówimy o całkowitym kryzysie to łatwiej te drzwiczki wyłamać.

Co do podejrzanego wyglądu"cywil" który majstruje przy czymś"kwadratem" to dla mnie potencjalny złodziej. Dlaczego? Bo z premedytacją zabrał ze sobą specjalne narzędzie.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-11-22 12:01 AM przez bura2.)
2015-11-21 11:57 PM
Cerleg Offline
Czyta i pisze

AAAAaaaaaaaaaaaaaaa....!!!
Ja to chyba niewyraźnie piszę Wink
Nie chodziło mi o zawory gazowe dla całej dzielnicy ;P
Na murach wielu budynków (tudzież w piwnicach) znajdują się zawory odcinające ten konkretny budynek od dostaw gazu. O takie zawory mi chodzi. Odcinanie całej dzielnicy/miasta to już na grubszych rurach, i do tego, aż wstyd pisać - często są to zawory niezabezpieczone i całkiem dostępne dla ogółu... Sad

2015-11-23 08:16 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny