Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czajnik czy menazka do BOB
Autor Wiadomość
Tathagata Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 83
Reputacja: 12
RE: Czajnik czy menazka do BOB
Fotek spakowanych rowerów chyba nie mam, rowerowo jeżdżę głównie po kraju. Normalne duże sakwy na tył(a na nich namiot) i ostatnio lekki bagażnik z przodu na karimaty. W sumie nie są to jakieś drogie sakwy. Jeździmy rowerowo w trójkę; 2 dorosłych i 10 letni dzieciak. Każdy ma swoje sakwy - Ja dodatkowo przewożę zestaw kuchenny, namiot i karimaty bo biorę najmniej rzeczy i mam najmniejszy śpiwór. Piesze wyprawy to inna bajka z grupką przyjaciół.
Co do lio to przed większym wyjazdem szukam w internecie - dla mnie ważne żeby można zalać i bezpośrednio jeść z torebki. Przetestowane mam Travellunch i Adventurefood. LioExpedition chociaż dobre smakowo i dużo mięcha mają to wymagają wsadzenia do gara i podgotowania. Ale lio to głównie na zagranicę i dzicz.
Jeśli chodzi o zapakowanie na dzień na głowę to lio są jako obiadowe czyli 1xdziennie na osobę, śniadaniówek nie kupuję. Na śniadanie, kolację - suchy prowiant. Można też robić robić samemu danie obiadowe do zalania: kuskus, rosołek w kostce, susz warzywny popakowane na porcje + ser i kabanosy - ale więcej zabawy z tym i czasem trudno przewieźć wędliny samolotem. Tak samo śniadaniówki: płatki, suszone owoce i mleko w proszku - ale osobiście wolę coś na ząb np. suchary i konserwy w foli.
Dlatego bardziej leży mi czajnik. Używam gotowców. Mając zestaw garnków do środka którego zmieścisz mała butlę gazową i palnik otrzymasz kompaktowy zestaw na którym ugotujesz od podstaw co zechcesz. Jak zwykle wybór...
Mam przygotowane zestawy jedzenia na wzór racji wojskowych; 10 szt popakowane szczelnie i umieszczone w 2 styropianowych pudłach - przetrwają powódź, upał i mróz - w każdej chwili mogę pudła wrzucić do samochodu albo przerzucić zawartość do plecaka.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-12-27 09:27 PM przez Tathagata.)
2015-12-27 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mar_kow Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 290
Reputacja: 17
RE: Czajnik czy menazka do BOB
Jeżeli ktoś ma poukładane co i na kiedy, z przewagą na tylko gotowanie wody to na pewno sprawdzi się czajnik. Ale jeżeli ktoś "na spontana" wybiera się rowerem, czy plecakiem nie planując za bardzo dokładnie to menażka/naczynie będzie najbardziej uniwersalne. Sama wielkość to już zależy od potrzeb. Z reguły zawsze pakuję się minimalistycznie ale nigdy jeszcze nie głodowałem...
Fotkę już kiedyś wrzucałem, do zestawu dorzucę na pewno niedawno kupiony termiczny tytanowy kubek Snowpeak...
[Obrazek: 20252862073_4d561c4421_c.jpg]
[Obrazek: 23008344493_fc23ae5cc6_z.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2015-12-27 09:39 PM przez mar_kow.)
2015-12-27 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny