Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak skonfigurować powiadamianie B.A.S.?
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,986
Reputacja: 238
System powiadamiania B.A.S. opiera się na narzędziu Google Calendar.

Jeżeli jesteś już użytkownikiem Google Calendar przejdź do punktu 2 jeżeli nie przeczytaj starannie wszystkie punkty instrukcji dotyczącej uruchomienia i konfiguracji tej aplikacji. Nie jest to trudne a całość potrwa około 3-4 minut.

Aby móc otrzymywać powiadomienia B.A.S. musisz zarejestrować własne bezpłatne konto Google Calendar.
Zrobisz to klikając tutaj: http://www.google.com/calendar/

zaczynamy...

1. Utworzenie konta
Po kliknięciu na powyższy link znajdziesz się na stronie logowania do aplikacji Google Calendar. Zakładam że nie masz tam jeszcze swojego konta, zatem zabieramy się za jego utworzenie.
Kliknij na przycisk "Załóż nowe konto Google"...

[Obrazek: 01.jpg]

W formularzu poniżej uzupełnij pola podając SWOJE dane, które są niezbędne do procesu rejestracji. Nie sugeruj się tym co wpisałem w formularz, do obsługi konta możesz podać swój osobisty e-mail.
Jak uzupełnisz niezbędne pola kliknij na: "Akceptuję. Stwórz moje konto."

[Obrazek: 02.jpg]

Jeżeli przeskoczyło, to jesteśmy już w połowie drogi...

Teraz zaglądnij na swoją pocztę i odbierz maila z linkiem aktywującym. Oczywiście kliknij na niego aby dokończyć proces rejestracji...

Komentarz: Nie wiem o co chodzi do końca, ponieważ tworząc wcześniej swoje konto, google przesłało na moją skrzynkę link do aktywacji. Podczas tworzenie tego tutoriala nie było już takiej konieczności. Zakładam jednak że takowego otrzymasz, więc postępuj zgodnie z tym co google podaje w e-mailu.

Jeżeli wszystko przebiegło zgodnie i Twój e-mail został poprawnie zweryfikowany możesz się zalogować na swoje konto. W tym celu wejdź ponownie na adres: http://www.google.com/calendar/ i "Zaloguj się".

2. Konfiguracja Google Calendar
Do logowanie podaj adres e-mail który został użyty podczas rejestracji oraz hasło.
Google może poprosić cię o uzupełnienie danych takich jak np. nr telefonu do odzyskiwania hasła - możesz to uzupełnić lub przejść dalej.

Brawo! Właśnie stałeś się szczęśliwym użytkownikiem usługi Googe Calendar.

Komentarz: W moim przypadku po zakończeniu rejestracji, google przeniosło mnie od razu do otwartego kalendarza.

Tak właśnie wygląda Twój terminarz i teraz musimy w nim ustawić to i owo aby współpracował z systemem B.A.S.

Na początek ustawienia globalne. W dolnym lewym rogu rozwiń sekcję "Inne kalendarze" > a następnie w okienku wpisz adres podstawowy B.A.S: bas@boungler.pl i naciśnij "Enter".

[Obrazek: 03.jpg]

Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, w tym samym miejscu pojawi się pozycja nowego kalendarza "BAS Polska".
Jeżeli kwadracik po lewej stronie nie jest zapalony kolorem, to go zaznacz.

[Obrazek: 04.jpg]

3. Teraz ustawimy opcję powiadomień.
Jeżeli zdecydujesz się na otrzymywanie powiadomień drogą SMS musimy skonfigurować narzędzie Powiadamiania.

W tym celu rozwiń opcje "BAS Polska" (1) i wybierz z menu "Powiadomienia" (2).

[Obrazek: 05.jpg]

Jak widzisz na nie ma jeszcze zaznaczonej żadnej opcji powiadamiania.

A) Jeżeli chcesz otrzymywać wyłącznie powiadamiania na e-mail zaznacz "Nowe wydarzenie" motylkiem.

B) Jeżeli chcesz otrzymywać powiadamiania drogą SMS kliknij link na dole strony: "Skonfiguruj swój telefon, aby móc odbierać przypomnienia".

[Obrazek: 06.jpg]

Teraz ustawimy powiadamianie na Twój telefon komórkowy.

A) Wybierz kraj.
B) W polu numer telefonu (1) - podaj swój numer telefonu (bez numeru kierunkowego).
C) Kliknij na przycisk "Wyślij kod weryfikacyjny" (2).
D) Kod przyjdzie drogą SMS, jak go otrzymasz wprowadź do pola (3).
E) Zatwierdź go klikając na: "Zakończ konfigurowanie" (4).
F) Zapisz ustawienia (5).

[Obrazek: 07.jpg]

W tym momencie Twój telefon jest już skonfigurowany, jednak musimy jeszcze powrócić do sekcji powiadomień.
W tym celu w oknie głównym kalendarza - rozwiń opcje "BAS Polska" (1) i ponownie wybierz z menu "Powiadomienia" (2).

[Obrazek: 08.jpg]

Jak zauważysz pojawi się możliwość powiadomień drogą SMS, więc teraz zaznacz motylkiem tą opcję (1).

Sugeruję aby zaznaczać wyłącznie "Nowe wydarzenia", ponieważ przy częstych testach i usuwaniu pozycji kalendarza możesz otrzymywać dodatkowe SMSy.
Wystarczy jak będzie zaznaczona tylko ta jedna opcja.

Kliknij "Zapisz" (2).

[Obrazek: 09.jpg]

Jeżeli chcesz przetestować ustawienia tego systemu, skontaktuj się z administratorem Boungler.pl lub aktywnymi Moderatorami serwisu.

To wszystko! Smile

Od tego momentu będziesz otrzymywać wszelkie powiadomienia wysyłane za pośrednictwem B.A.S. Jeżeli zdecydujesz się zrezygnować z subskrypcji - zwyczajnie odznacz pola (motylki) wybranych powiadomień.

Ważne pytania i odpowiedzi:
Lista obsługiwanych regionów - BAS e-mail
Koszt powiadomień SMS
Obsługiwani operatorzy sieci komórkowych
Numer mojego telefonu komórkowego właśnie się zmienił. Jak go zaktualizować?
Czy mogę zarejestrować ten sam numer telefonu na wielu kontach Google?
Anulowanie powiadomień SMS

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2011-11-15 11:15 PM przez Boungler.)
2011-03-06 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,986
Reputacja: 238
RE: Jak skonfigurować powiadamianie B.A.S.?
Tutarial został zaktualizowany dnia: 2011.11.16

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2011-11-15 11:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Magda Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 130
Reputacja: 8
Poproszę aktualizację.

Moje życie, moje kredki. Kiedy maluję, mam prawo wychodzić poza linie.
2015-08-07 01:58 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,604
Reputacja: 91
Google zrezygnowało z bezpłatnego powiadamiania SMS

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2015-08-07 06:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Magda Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 130
Reputacja: 8
Dzięki za info. Czas zrezygnować z Google Wink

Moje życie, moje kredki. Kiedy maluję, mam prawo wychodzić poza linie.
2015-08-07 07:56 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów