Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rewolwer CP - Jaki kupić?
Autor Wiadomość
xMAREKx Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 31
Reputacja: 4
RE: Rewolwer CP - Jaki kupić?
Leathermanem nie chwycisz podstawy kominka w Remingtonie, możesz próbować ścisnąć za końcówkę kominka ale jak był mocno dokręcony, albo jest zapieczony to nic z tego. Tylko go pokaleczysz.

Edit B. posty usunięte. To nie jest temat o odkręcaniu kominków.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-06-16 06:49 AM przez Boungler.)
2016-06-14 05:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 501
Reputacja: 75
Przepraszam za nieścisłość. Moim Leathermanem Sidekickiem w moim rewolwerze Pietty odkręciłem kominki i tak, dosięgał do tego miejsca gdzie powinien. Nie były zapieczone, a dokręcam je z umiarem. Inny rewolwer, inny multitool - bardziej masywny, może już tego nie zrobić.

Pisze o tym bo nie lubię gdy się arbitralnie mówi to musisz mieć i już. Zakup klucza do kominków jest mądrym zakupem (lub lepiej - dorobić samemu) ale w środowisku prepperskim warto wspomnieć o tej kwestii. Żeby nie było - przed pierwszym wyjściem na strzelnicę sprawdziłem czy da się odkręcić.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2016-06-16 10:25 PM
michalwro Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 71
Reputacja: 7
Minął ponad rok od mojego zakupu - zdecydowałem się na 7" Remika .36.
Kaliber wystarczający, ale teraz kupiłbym .44 - jest więcej akcesoriów, są tańsze i łatwiej dostępne. Zamknięta rama to podstawa - bez szybkiej wymiany bębna leżysz. Pojawiły się też inne modele z zamkniętą ramą i krótką lufą - może to jakiś trop dla amatorów CP

Po kilku strzelnicach z przykrością muszę przyznać racje Larpak'owi - czarnoprochowiec nie ma szans z klasyczną bronią na nabój scalony. Oczywiście lepszy CP niż nic, ale w konfrontacji z Nitro - sorry. Podczas 5 minutowej serii ja dopiero kończyłem ładować, a reszta była już po 2 magazynkach. Nawet mając 2 bębny i tak jesteś wolniejszy od klasycznej broni (nie dużo, ale jednak).
Po każdym bębnie broń jest cała osmalona, ręce czarne. Raz na 12-18 strzałów niewypał kapiszonu (u mnie i tak było rzadziej niż u reszty chłopaków). No i mycie broni po strzelaniu - koszmar.
Plusem jest lekki spust, niezła celność (ale trzeba pilnować naważki prochu). Fajny klimat podczas strzelania. Super sprawa jako dodatek do nitro, do obrony przed pojedynczym "zombie", ale już nie przed grupą, czy uzbrojonym przeciwnikiem.
Finalnie zdecydowałem się zrobić pozwolenie na nitro. CP zostawię sobie na pamiątkę, do demonstracji - żeby odradzać nieświadomym kolegom i koleżankom Smile

[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2017-09-11 07:49 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 501
Reputacja: 75
CP ma nad bronią współczesną jedną i jedyną przewagę: nie wymaga kwitów.
Lekki spust i niezłą celność będzie miał każdy rewolwer/ pistolet umożliwiający strzelanie bez samonapinania i podobną długość linii celowania. Pistolety współczesne to nie tylko Glock.

Ale CP stawia Ciebie ponad tymi którzy mają deski z płotu :-D

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2017-09-16 01:18 PM
LARPAK Online
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 1,920
Reputacja: 187
(2017-09-16 01:18 PM)bura2 napisał(a):  CP ma nad bronią współczesną jedną i jedyną przewagę: nie wymaga kwitów.

Pod warunkiem, że nic się w tej materii nie zmieni bo to nie jest wcale takie oczywiste przez różne dziwne projekty i dyrektywy.
Obecnie w tym stanie prawnym jaki mamy jest to plus i temu zaprzeczyć nie można.

Minusem jest jednak mnogość różnych firm, których jakość produktów nie jest zawsze zadowalająca. Co przy współczesnej broni palnej jest rzadko spotykane - zwłaszcza w czołówce...

Minusem poza wspomnianymi przez @michalwro są koszty - za jakiś podstawowy zestaw trzeba zapłacić tyle ile za zrobienie pozwolenia "sportowego".

Sam bym kupił sobie chętnie jakiś mały rewolwer jako ciekawostkę, ale za tą cenę mogę mieć coś z nitro czy zapas amunicji.

Co do frajdy - niestety dłużej się ładuje niż strzela.
2017-09-16 02:23 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz