Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katalog Boungler Sprzętów czyli - Zasobnik PB
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,032
Reputacja: 241
Katalog Boungler Sprzętów czyli - Zasobnik PB
Tworzę małymi kroczkami bazę sprzętów, których używamy na co dzień.
http://boungler.pl/category/zasobnik/

Przykładowa karta katalogowa:
http://boungler.pl/2016/01/30/latarka-le...sobnik-pb/

Na forum coraz częściej opisujemy swoje narzędzia i ich funkcjonalność, wady i zalety. Wiadomości są w postaci dyskusji i jak to na forum przystało potrafią zajmować po kilkanaście stron.
Baza tworzona jest w celu zgromadzenia w niej tylko tego co aktualnie posiadamy i używamy, dzięki czemu każdy kto będzie chciał kupić sobie coś podobnego, albo sprawdzić jak wygląda przyzwoita ocena użytkowników - szybko zorientuje się jakie są zasadnicze plusy i minusy produktu. Najważniejsze że oceny dokonywać będą Bounglerzy, a nie przypadkowe osoby z poza forum.

Pierwsze lody przełamane i katalog powolutku zaczyna się zapełniać.

Po co tworzyć coś co występuje np. w "ceneo" albo "cokupić"?
W Projekcie Boungler mamy użytkowników takich narzędzi z prawdziwego zdarzenia. Ich opinia jest zdecydowanie bardziej wiarygodna niż niedzielnych majsterkowiczów, których wypowiedzi czasami doprowadzają człowieka do rozpaczy i zwątpienia.

Nie chodzi oto aby zrobić duplikat jakiegoś istniejącego katalogu - ale przyczynić się do zawężenia informacji na temat sprzętu, który macie w kieszeniach i w domu.

Główne zalety tworzenia ZASOBNIKA.
1. Tworzymy własną wiarygodną bazę sprzętu, który posiadamy i używamy.

2. Można ocenić go w 4 kategoriach
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Wytrzymałość
  • Cena rynkowa
Ocena jest sumowana i wyświetlana w statystyce.

3. Można a nawet trzeba (na co liczę) zostawić komentarz o aktualnym stanie posiadanego narzędzia oraz podać w odpowiednich polach jego dotychczasowe plusy i minusy.

4. Każde indeksowane narzędzie posiada na końcu link do wklejenia w sygnaturce (patrz moja sygnaturka), dzięki czemu każdy z nas może łatwo zerknąć co tam aktualnie nosimy i używamy.

Jeżeli możecie mi pomóc w uzupełnieniu katalogu to proszę o wasze uwagi w poniższej dyskusji.

Pomoc bardziej bezpośrednia:
- Jeżeli posiadacie sprzęt, który możecie w miarę czytelnie sfotografować i podać link do karty produktu producenta - aby mógł stworzyć nasz własny indeks, taka pomoc na pewno bardzo się przyda i indeksowanie pójdzie szybciej.
- Jeżeli potraficie ładnie wycinać zdjęcia, możecie to zrobić samemu i podesłać mi gotowy, wycięty przedmiot plik: png, psd, cpt a ja zrobię resztę.

Proszę nie wysyłać materiałów na PW tylko bezpośrednio na adres redakcja(maałpa)boungler.pl
z adnotacją: "Oświadczam że przesłane zdjęcia są wyłącznie mojego autorstwa oraz wyrażam nieodwołalną zgodę na bezpłatne wykorzystanie przesłanych materiałów do publikacji na łamach wszystkich stron internetowych Projektu Boungler i jego partnerów".

Zobaczymy jak bardzo uda się rozbudować zasobnik i jak przyczyni się do poprawy jakości informacji i zakupionych produktach.

Boungler.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2016-01-31 12:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
KrzysztofLis Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 457
Reputacja: 37
RE: Katalog Boungler Sprzętów czyli - Zasobnik PB
Czy będzie tam można wstawiać odnośniki do zewnętrznych materiałów? Jak choćby recenzji, które publikowaliśmy u nas na YT czy na blogu...

1/2 zespołu tworzącego domowy-survival.pl, piszę także na shootingforfun.pl
2016-01-31 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
papuas Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 197
Reputacja: 9
dodajcie jeszcze arkusz google docs
tylko do odczytu

dzieki temu wystarczy sobie skopiowac
dane

dodalbym jeszcze link z instrukcją danego urzadzenia
w pliku pdf ze strony producenta lub z jakichs wrzutek rapidshare itd
lub dodac cos niezaleznego np porownac ceny w ceneo
gotowy link z stroną wyszukiwania tego produktu
http://www.ceneo.pl/Sport_i_rekreacja;sz...Fenix+LD10
ceneo, allegro, olx

na forum ultralight maja takie rozwiazanie...

mozna sobie zrobic cos w rodzaju checklisty... plus linki do tutoriali z yt
2016-01-31 08:04 PM
Strabowski Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 31
Reputacja: 1
Bardzo fajna sprawa, brakuje mi tylko w katalogu ceny orientacyjnej - jest tylko punktacja za cenę.

Zastanawiam się czy nie dało by się jeszcze na dole dać link do export 2 pdf daną kartę.

Po większych przemyśleniach: jeżeli bierzesz pod uwagę również tworzenie kart katalogowych przez innych użytkowników to zastanowił bym się nad osobnym działem typu "poczekalnia", czyli wszystkie te rzeczy które zostały zgłoszone przez forumowiczów do kart katalogowych. Albo "wyłuskanych" na podstawie choćby takiego tematu jak: http://boungler.pl/forum/showthread.php?tid=3921

autorstwa ExtremeTeam Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-01-31 09:37 PM przez Strabowski.)
2016-01-31 08:55 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

@Krzysztof - tak, jeżeli tylko gdzieś na sieci są jakieś recenzje to takie linki jak najbardziej można zapiąć do karty. Myślę że trzeba zrobić generalnie taką małą linkownię dla każdego z tych produktów od dyskusji na naszym forum po zewnętrzne recenzje i prezentacje na YT.
@papuas - napisz mi coś więcej o tych google docs.
Jak najbardziej jak tylko znajdę instrukcję to załączę do takiej karty aby wszystko było w 1 miejscu
Z ceneo będzie wymagało jakiejś integracji aby wyświetlała się już gotowa cena - muszę to sprawdzić jak to rozwiązać programowo - ale na pewno cena musi być.
@Strabowski - świetny pomysł z eksportem do PDFu, zrobię przy najbliższej aktualizacji.

Na ten moment materiały może zamieszczać tylko redakcja bo jest przy tym katalogowaniu trochę roboty, zdjęcia trzeba zrobić, później je ładnie wyciąć i osadzić. Czy jest ktoś chętny do wycięcia kilku fotek? Chodzi o to aby było to dobrze zrobione.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-01-31 09:59 PM przez Boungler.)
2016-01-31 09:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

kolejny produkt:
Radiotelefon Baofeng UV5R
http://boungler.pl/2016/02/01/radiotelef...sobnik-pb/
Proszę o wasze komentarze i ocenę użytkowania na karcie katalogowej.

2016-02-02 08:08 AM
Piran Offline
Przemądrzały :)

Liczba postów: 1,199
Reputacja: 55
Bou dostaniesz całą paczkę szpeju z mojej strony jak tylko ogarnę zdjęcia bez cienia Wink

Noże|Survival|Wspinaczka|Wytwarzanie ekwipunku|Mój kanał YouTube! Zapraszam!
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: latarka.gif]
2016-02-02 11:17 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Nie muszą być takie perfekcyjne, super, bez cienia. Chodzi o to tylko, aby było widać cały przedmiot i dało się odczytać kontur do wycięcia. Ważne jest to aby zdjęcie nie miało szumów (czyli aby nie było brzydkie). Jak masz nawet ze 2-3 rzeczy, których używasz na co dzień to podeślij i to już wystarczy.

2016-02-02 11:26 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

kolejny produkt:
Ogrzewacz Zippo
http://boungler.pl/2016/02/03/ogrzewacz-...sobnik-pb/
Posiada go kilka osób, więc pewnie będzie można go szerzej ocenić.

Multitool Leatherman Surge
http://boungler.pl/2016/02/03/multitool-...sobnik-pb/

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-02-03 03:00 PM przez Boungler.)
2016-02-03 09:49 AM
Matt Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 48
Reputacja: 2
Tylko jedno zdjęcie produktu, czy można kilka?
2016-02-03 08:49 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów