Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Focus - Jak przygotować się na wojnę
Autor Wiadomość
Resident Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 17
Reputacja: 1
Focus - Jak przygotować się na wojnę
Focus 2/2016 Jak przygotować się na wojnę?
Zanika prąd, woda i internet. Czy przetrwasz?

Nie kupowałem, więc nie jestem w stanie powiedzieć, co tam napisali.

Załączone pliki
.jpg  focus-22016-77_l.jpg (Rozmiar: 86.96 KB / Pobrań: 435)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-02-15 04:23 PM przez Resident.)
2016-02-15 02:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 537
Reputacja: 41
RE: Focus - Jak przygotować się na wojnę
Jak znajdę jutro rano to wydanie w Kauflandzie, to przeczytam i dam znać...

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
2016-02-15 07:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,028
Reputacja: 241
Proszę nie zamieszczać na forum odnośników do kopii lub plików PDF czasopisma w wersji dostępnej u wydawcy jako odpłatna. Jest to jawne naruszenie prawa i tutaj nie będzie to praktykowane. Posty zostały skasowane.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-02-15 10:36 PM przez Boungler.)
2016-02-15 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Resident Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 17
Reputacja: 1
A na Fokus.tv serial "Prepersi – gotowi na wszystko". Jest tam 8 odcinków po 25 min.
http://www.fokus.tv/wszystko-o/prepersi
2016-02-16 08:36 AM
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 537
Reputacja: 41
Przeczytałem artykuł z Focusa, jak dla kogoś, kto nie miał styczności z "branżą" to będzie taki mały szok, ponieważ tekst jest przygotowany tak, aby uświadomić czytelnikowi, jak bardzo kuleje u Nas temat obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i sił zbrojnych na tle innych krajów...

Poza tym, że przygotujcie sobie zapasy wody, jedzenia, zasilania, to oczywiście konkretów nie znajdziemy, jest to dobre źródło bazowe dla początkujących lub dla tych, którzy sobie po przeczytaniu uświadomią, że są początkującymi...

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
2016-02-17 11:18 AM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 969
Reputacja: 68
Takie zestawienie danych powinno dać do myślenia, np. Szwajcaria może zapewnić miejsce w schronach dla 114% swoich obywateli, a Polska tylko dla 3%...

Nasze wojsko ma zapasy żywności na ... jeden miesiąc.
Aż się boję spytać, ile mamy amunicji...

15 tyś ludzi, może liczyć na pomoc medyczną z zapasów ARM...

Na wsiach jest OSP, a w miastach obrona cywilna praktycznie nie istnieje...

Jedyną naszą mocną stroną, jaką pokazali, to ładne dziewczyny w mundurachWink

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-02-17 09:13 PM przez gajowy.)
2016-02-17 09:02 PM
bazyliszek1978 Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 69
Reputacja: 8
Oj, Panowie, Panowie. pisałem o tym artykule na na SHOUTBOXie zaraz jak wyszedł FOKUS. Poczytałem,i w sumie to nie bardzo mi się to podoba. Po pierwsze artykuł skupia się na zagrożeniu wojną. Większość artykułu to biadolenie jak to u innych dobrze a w naszej Polsce źle i gównianie. I dlaczego różne organizacje nie dostają kasy na to żeby wspierać naszą biedną i niedozbrojoną armię.
Zdjęcia sugerują jakoby Prepersi to tylko czekali w domowych bunkrach, uzbrojeni po zęby na wojenkę. Nie zabrakło też wskazówek dla tłumu od naszego Pana Lisa. Ogólnie artykuł mi się nie podoba. Po pierwsze nie chciałbym żeby określenie preppers czy może kiedyś Bounglerowiec kojarzyło się z kolesiem trzymającym w piwnicy karabin. granatnik a może i czołg, czekającym tylko żeby tego użyć. Po drugie przy porównywaniu innych krajów do nas nikt nie zwrócił uwagi że główny front to przeważnie mamy u nas na podwórku. A inni z daleka to się mogą bawić w partyzantki i przeczekanie. Nasze poletko to przeważnie CEL NR. I i my bierzemy "na klatę" główne siły. A inni to się potem poklepują z pozostałościami jak już się rozlezą po polach. A jeszcze z tego co mnie pamięć nie myli z lekcji historii to i tak ostatnimi czasy musiał im Wuj Sam pomagać. Nam jakoś nie pomagali. A teraz ktoś chwali kraiki które mało co oberwały jak to są przygotowane a my nie. Fajnie że się mówi o zagrożeniach i przygotowaniach ale nie podoba mi się to jaki jest ton tych wypowiedzi.
2016-02-17 10:15 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,170
Reputacja: 217
Masz trochę racji, ale niestety cała sytuacja nie jest taka jak ją przedstawiasz.
Owe kraiki, które ledwo co oberwały wyciągnęły odpowiednią lekcję z tego lania jakie dostały i w jakimś tam stopniu są przygotowane, a my niestety nie. Przynajmniej nie w takim stopniu w jakim być powinniśmy.

Artykuł przejrzałem na szybko i w sumie więcej tam chaosu i jakiś ikonek przez co wszystko dla mnie było nieczytelne, a nawet męczące w czytaniu, aby skupić się na merytorycznej stronie artykułu - odpuściłem. A z tego co można było ładnie zaobserwować to tekst jak i fotki do niego pokazywały nieco oszołomów szykujących się na wojnę czy koniec świata.

Niestety środowisko prepperskie czy bounglerowców kojarzone jest niestety z takimi "świrami" bo oni mają parcie na szkło i łatwo ich namówić do wywiadów itp.

Jeżeli ktoś zaczyna dyskusję na ten temat, a nie jest związany z tematem to zadaję mu kilka prostych pytań na zasadzie - masz chociażby latarkę w domu i zapasowe baterie a może masz świece - jak odetną prąd? Masz jakiś zapas wody czy jedzenia jakbyś musiał kilka dni spędzić zamknięty w domu z powodu np. powodzi? Mówisz, że pójdziesz kupić?! A próbowałeś kupić wodę i to w ilości kilku/kilkunastu litrów jak podali w radiu, że grozi fala powodziowa w danych rejonach miasta (tak miasta, nie kraju) - ja tak i powiem tylko tyle, że była to mała histeria bo wody w butelkach 1,5 czy 5 litrów nie było, a z mniejszymi też był problem.
Jeżeli delikwent ma dzieci to pytam o zapas leków dla nich - choćby taki na kilka dni.
Wystarczy uświadamianie na zasadzie bardzo prostych sytuacji i produktów pierwszej potrzeby, aby do ludzi docierało.
To wszystko można podeprzeć kilkoma przykładami np. smaczne parówki kotlińskie w puszce mają trwałość dwóch lat - może leżeć, a jak nie będziesz miał pomysłu na szybki obiad to sobie z chlebem zjesz, a i dzieciakom będą smakowały. Włożysz kilka takich puszek do szafki i niech sobie leżą.

Straszenie wojną czy końcem świata wywołuje u ludzi uśmiech na twarzy, a większość i tak mówi, że stąd spier...lą - pewnie po to co by głośno krzyczeć z zagranicy, że oni są Polakami...
2016-02-17 10:46 PM
KrzysztofLis Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 457
Reputacja: 37
Chyba mi się w głowie pierdzieli od tego parcia na szkło, bo nie bardzo widzę, w jaki sposób moje wypowiedzi w tym artykule świadczą o tym, że jestem "łatwym do namówienia do wywiadu świrem", czy "oszołomem szykującym się na wojnę czy koniec świata".

(2016-02-17 10:15 PM)bazyliszek1978 napisał(a):  Poczytałem,i w sumie to nie bardzo mi się to podoba. Po pierwsze artykuł skupia się na zagrożeniu wojną.
Szczerze mówiąc, to odbiór tego artykułu jest mi kompletnie obojętny, bo to nie ja wziąłem za jego napisanie pieniądze, ale przecież już okładka artykułu pokazuje, że to będzie tekst o przygotowaniach na wojnę. To na jakich zagrożeniach ma się skupiać?

(2016-02-17 10:15 PM)bazyliszek1978 napisał(a):  Większość artykułu to biadolenie jak to u innych dobrze a w naszej Polsce źle i gównianie. I dlaczego różne organizacje nie dostają kasy na to żeby wspierać naszą biedną i niedozbrojoną armię.
(...)
Fajnie że się mówi o zagrożeniach i przygotowaniach ale nie podoba mi się to jaki jest ton tych wypowiedzi.
A jak powinien wyglądać taki artykuł?

Czy ton powinien być bardziej optymistyczny, czyli "nasze państwo zapewniło bezpieczne miejsca w schronach aż trzem procentom obywateli!"?

(2016-02-17 10:15 PM)bazyliszek1978 napisał(a):  Nie zabrakło też wskazówek dla tłumu od naszego Pana Lisa.
A to już nie wiem, jak mam odebrać, bo wygląda mi to na sarkazm.

1/2 zespołu tworzącego domowy-survival.pl, piszę także na shootingforfun.pl
2016-02-18 12:30 AM
quebec Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
Z tym 3% mieszkańców mogących znaleźć miejsce w schronach... z tego co wiem to za PRLu gdy budowało się schrony było to własnie 1-3% według różnych danych. W tej chwili nie wierzę żeby było to nawet 0.1%, chyba że ktoś liczy wszystkie zasypane/zabetonowane/zaspawane schrony, i szczeliny przeciwlotnicze w parkach, które nie mają prawa pełnić swojej roli bo nawet nikt do nich nie wejdzie.

W Łodzi jest dosłownie kilka sztuk działających. Bodajże pod Halą Sportową (ze 300m do najbliższych budynków mieszkalnych), pod Urzędem Miasta, chyba także pod Urzędem Wojewódzkim i pod dwiema elektrociepłowniami. http://www.expressilustrowany.pl/artykul...,id,t.html

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2016-02-21 01:16 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny