Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ćwiczenia domowe czyli sposób na fajne spędzenie czasu z rodziną.
Autor Wiadomość
Andzrej80 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
RE: Ćwiczenia domowe czyli sposób na fajne spędzenie czasu z rodziną.
Jeżeli mogę dorzucić swoje spostrzeżenia na temat ćwiczeń w domu a raczej w ogrodzi eto razem z moimi dziećmi w ogrodzie mam y duże piłki gimnastyczne, na których dziewczyny ćwiczą równowagę bawią się jak lwy w cyrku Smile. W tamtym roku zakupiłem XXXXXXX świetna zabawa polecam no i oczywiście mam y trampolinę i drabinkę koordynacyjną.

Edit B. Usunięta nazwa produktu. Twój pierwszy post i pierwsza reklama produktu. Gdyby był link to ban jak nic na stałe. Przeczytaj regulamin! Na razie bez ostrzeżenia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-03-15 10:53 PM przez Boungler.)
2016-03-15 09:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 391
Reputacja: 16
A czytałeś wątek od początku, wiesz o jakich ćwiczeniach piszemy?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-03-15 09:18 PM przez Krasny.)
2016-03-15 09:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piotrm1975 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 298
Reputacja: 6
Ja miałem podobne ćwiczenia co Gajowy, z tą różnicą że my przechodziliśmy na rachunki opłacane z konta. Faktura była wystawiona na dzień przed uruchomieniem polecenia zapłaty a że chwilę wcześniej zapłaciliśmy poprzedni rachunek więc byliśmy przekonani że wszystko ok. W poniedziałek przyszedł miły pan i zapytał czy mam uruchomioną pralkę albo zmywarkę (akurat zmywarka skończyła) i oznajmił mi że wyłącza mi prąd. Myślałem że so ie jaja robi. Zanim wyjaśniłem o co chodzi i zapłaciłem zaległy rachunek minęło kilka godzin. Mieszkam w bloku więc agregat to kosmos, na szczęście mam dobrą sąsiadkę i lodówka poszła na przedłużaczu od niej. Istniała pokusa aby zasilić również TV i światło ale odpuściliśmy. Blackout trwał do czwartku wieczorem. Nie spieszył się zakład energetyczny.
Światło poszło ze świczek i lampy naftowej. Gotowanie na turystycznej kuchence. Woda z sieci więc ten problem w tym wydaniu nie istniał. Martwi mnie że w razie takiej akcji lodówka zdechnie a w bloku akcja z agregatem jest dość utrudniona, dodam do tego że to był lipiec i do tego cholernie gorący

Piotr / Trójmiasto / CB / Trochę mechanik, trochę Preppers ale na pewno Boungler Smile
2016-03-16 04:29 AM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 943
Reputacja: 66
@piotr To miły był ten pan, że Was ostrzegł, jak by u nas tak było, to by oszczędził żonie sporo kłopotów.

Zimą priorytetem jest ogrzewanie, a latem zasilanie lodówki.

W bloku faktycznie nie bardzo wypada odpalić agregat na balkonie, ale w lipcu jest najwięcej słońca w roku, więc można ładować akumulator panelami PV.
[Obrazek: 1810-solarstrom.jpg]
Ja mam w zapasie dwa panele po 100W (12V).

Pomimo tego, że ćwiczenia nie zawsze oddają realizm, warto je robić.
Pokazywałem żonie w zeszłym roku, jak podłączyć inwenter do akumulatora w jej samochodzie, żeby zasilić np. napęd bramy, potem robiła to sama przy mnie. Ale widać za mało ćwiczyliśmy.
Bo jakiś czas po tym ćwiczeniu zabrakło prądu, zadzwoniła do mnie żebym jej przypomniał jak to zrobić i otworzyła, a nawet zamknęła bramę.
A po pół roku wszystko zapomniała, do tego stres i nie poradziła sobie. Czyli za mało ćwiczyliśmy...

Po tym doszedłem do wniosku, że systemy jakie tworze, muszą być proste w obsłudze, żeby żona i 10 letni syn, mogli sami je obsłużyć, gdy nie będzie mnie w domu.

Pisałem to w innym dziale odnośnie agregatu, ale powtórzę bo jest tu na temat.
Zastanawiałem się jaki kupić, żeby zasilił najważniejsze urządzenia, czyli piec i lodówkę oraz żeby mogła go uruchomić żona.
Stwierdziłem, że najmniejszy (900W) powinien wystarczyć, takie mają "szarpak" do uruchamiania, wydawało mi się też, że jak jest mały silnik to żona powinna go uruchomić...
Dodatkowo jest dość lekki, nie powinna mieć problemów z jego noszeniem.

Przyznam, że sam trochę się spociłem zanim go uruchomiłem pierwszy raz, zanim się odpowietrzył układ paliwowy, trochę trzeba było go poszarpać.
Jak był gotowy do pracy i nawet nagrzany, zawołałem żonę, pokazałem jej jak uruchomić, potem miała zrobić to sama.
Niestety nie była w stanie dostatecznie energicznie szarpnąć, żeby go uruchomić.

Dlatego kupiłem agregat z rozrusznikiem, nie potrzeba siły do jego uruchomienia, tylko trzeba podłączyć akumulator.
Problem za to okazało się tankowanie, kanister 20-to litrowy jest dla żony i syna trochę za ciężki. Rozwiązaniem jest pompka do paliwa.

Raz do roku ćwiczymy uruchamianie agregatu.
Napisałem dla rodziny specjalna instrukcję, jak to zrobić.

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2016-03-16 10:25 AM
MarcinLebioda Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 38
Reputacja: 2
Chłopaki, bardzo fajne wpisy! (wiem że sprzed lat, nic za to nie mogę Tongue )
Pamiętam ,że za dzieciaka to nikogo to nie ruszało. "wyłączyli, no dobra. Wyjmijcie świeczki." Tyle ,że wtedy mieszkało się w bloku i ogrzewanie i ciepła woda były z centrali. Za to była zima kiedy ciepła woda i ogrzewanie padły w trzech blokach bodajże. Nie pamiętam dokładnie jak długo ale z tego co wspominała matka to cała zima (czyli zgaduję ,że cały okres mrozów) z trójką dzieci Smile To trzeba było mieć fantazję. No ale już dobra, sorry za offtop.
Miałem radość pracować w stajni w której odłączyli prąd na dwa tygodnie. Na szczęście w czerwcu, na nieszczęście prąd zasilał też hydrofor dla nas i 60 koni, tak że raz dziennie odpalaliśmy duży agregat żeby nabić zbiornik, nalewaliśmy wodę do czego się dało do mycia na wieczór i dla zwierząt a na bierzące potrzeby ręcznie ze studni (wiadro i lina).
Kuchenka była z butli, nie kojarzę już jak sprawa wyglądała z lodówkami bo jakoś mi to nie dokuczyło. Wiem ,że dużo czasu spędzaliśmy na zewnątrz, cała ekipa razem i na grze w bilard i karty przy świeczkach. Dopiekło mi że wszyscy mogli ładować telefony w moim samochodzie a ja nie bo miałem nokię z grubym wtykiem Big Grin Wiem, to bardzo niepreperskie - teraz już mam odpowiednie przejściówki w aucie i w PE
Włączyli prąd po opłaceniu części i po tym jak szef zagroził ,że weźmie ciągnik i powyrywa wszystkie słupy jakie były na naszym terenie.

To, że jesteś paranoikiem, wcale nie znaczy, że oni nie chcą cię dopaść
2018-12-19 10:11 PM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 620
Reputacja: 17
Moja najmłodsza córcia ma 6 lat i ostatnio jej tłumaczyłem gdzie ma leżeć cały czas jedna z latarek. Dziś gdy pojechałem do po nią do przedszkola dostałem wiadomość od starszej 17lat że nie ma prądu i wszędzie jest ciemno . Po powrocie światło było i słyszę" zrobiło się ciemno i nie miałam telefonu przy sobie, ale znalazłam po ciemku latarkę". Pytam skąd wiedziałaś gdzie jest, a ona że słyszała jak tłumaczyłem jej młodszej siostrze gdzie jest i po ciemku ją znalazła. Ucieszyło mnie to niezmiernie że coś w tych młodych główkach coś zostaje.

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2018-12-21 08:53 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny