Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy wystepują przesłanki zwiastujące atak terrorystyczny?
Autor Wiadomość
tisher Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 162
Reputacja: 73
Czy wystepują przesłanki zwiastujące atak terrorystyczny?
Może tak na fali tego ataku dzisiejszego, ale mam takie przemyślenie.
Codziennie przechodzę przez ludne miejsca, galerię handlowe, okolice przystanków, dworca itp.
No i oczywiście nie mam wątpliwości, że nasz spokój i brak zmartwień na chwilę obecną nie jest stanem wiecznym i domyślam się, że to się skończy, może nie w moim małym mieście, ale gdzieś w kraju na pewno.

No i rzucę temat, czy da się zauważyć zbliżające się zagrożenie?
Czy możliwe jest zwrócenie uwagi na jakąś sytuację? Niekoniecznie mam tu na myśli coś tak oczywistego jak wjeżdżającego przez ścianę do centrum handlowego dostawczaka Smile
A może dopatrywanie się wszędzie wszystkiego jest szkodliwe i więcej pożytku będzie z nieświadomości?

Mój blog o budowie rowerów elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-03-26 06:10 AM przez Boungler.)
2016-03-22 05:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kirle Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 202
Reputacja: 85
RE: Przesłanki zwiastujące atak terrorystyczny
W tłumie to może być ciężkie, ale zauważ, że człowiek, który ma zamiar zaraz się/coś zdetonować przeżywa ogromny stres: czy się uda, czy odpali, czy mnie złapią itd. (chyba, że będzie pod wpływem narkotyków). Więc na bank podejrzane są osoby z pakunkami, zachowujące się jakby niosły w środku XVII-wieczną porcelanę z dynastii Ming i rozglądające się nerwowo na boki (lub na siłę usiłujące tego nie robić). To taka moja pierwsza myśl, w internecie na bank można znaleźć całe opisy dot. zapobiegania terroryzmowi.

Dorota
"Bój się bezczynności. Wyznacz sobie cel i wyrzuć z głowy całą resztę."

[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2016-03-22 06:18 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
Rozpoznać się nie da moim zdaniem. Ale ewentualna "nerwowość" służb porządkowych - jak rozmowy przez krótkofalówkę, bieg etc -może być takim zwiastunem - bo "dymy" mogły się zacząć na drugim końcu obiektu którego całego przecież nie widzimy. Unikał bym też długiego przebywania w miejscach centralnych z dużą liczbą ludzi lub "siejących zepsucie" - czyli takich, gdzie terrorysta mógł by uznać za "atrakcyjne" z jego punktu widzenia. Czyli np. Nie siadał bym na ławce tuż przed ruchliwym wejściem do działu monopolowego w centrum handlowym.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2016-03-22 09:13 PM
Cerleg Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 185
Reputacja: 18
@Kirle - kiedyś czytałem ze teraz już terroryści-samobójcy nie detonują ładunków własnoręcznie. Oni się kręcą w uczęszczanym miejscu, a ktoś obserwuje ich z oddali i decyduje kiedy będzie "bum". Z reguły decyzja zapada kiedy żywy ładunek znajdzie się w miejscu gwarantującym najwieksze zniszczenia "siły żywej niewiernych"...

Są na świecie ludzie, którym przychyliłbym nieba...
żeby słońce wypaliło im oczy.

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-03-23 10:46 AM przez Cerleg.)
2016-03-23 10:43 AM
Matt Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 48
Reputacja: 2
Polecam pobrać pod tym linkiem (jest to rządowa strona, więc bezpieczna) poradnik (pierwszy od góry) pt. "Postępowanie w przypadku zagrożenia atakiem terrorystycznym"

(2016-03-22 05:45 PM)tisher napisał(a):  No i rzucę temat, czy da się zauważyć zbliżające się zagrożenie?
Jest to opisane w wyżej wymienionym przeze mnie poradniku w dziale "Co może wskazywać na bezpośrednie zagrożenie atakiem terrorystycznym". Mimo to polecam przeczytać cały poradnik.
Pozdrawiam
2016-03-23 05:34 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Stopnie zagrożenia terrorystycznego (wg. NATO i analogicznie w vigipirat) - mają być używane także w Polsce:

- brak zagrożenia
- A (alpha) niejasny / zachować czujność [żółty]
- B (bravo) możliwe zagrożenie [pomarańczowy]
- C (charlie) powazne / zdecydowane zagrożenie [czerowny]
- D (delta) najwyższy / krytyczny [szkarłatny]

więcej:
http://www.tvp.info/24554977/kolory-stop...orystyczne

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2016-03-23 06:01 PM
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,022
Reputacja: 82
(2016-03-23 10:43 AM)Cerleg napisał(a):  @Kirle - kiedyś czytałem ze teraz już terroryści-samobójcy nie detonują ładunków własnoręcznie. Oni się kręcą w uczęszczanym miejscu, a ktoś obserwuje ich z oddali i decyduje kiedy będzie "bum". Z reguły decyzja zapada kiedy żywy ładunek znajdzie się w miejscu gwarantującym najwieksze zniszczenia "siły żywej niewiernych"...

W książce "Karbala" jest opisane jak to działało w Iraku. Przede wszystkim osoba, która miała się wysadzić była najczęściej zmuszana do tego (np. z powodu długów). Przed zamachem dostawała narkotyki, a ładunek był tak zakładany, by nie mogła go zdjąć np. zakładano mu specjalną klatkę, która była zaspawana. Zamachowiec był wprowadzany przez kogoś w tłum i ta sama osoba detonowała bombę za pomocą komórki.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2016-03-25 10:17 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

Moim zdaniem dużym kłopotem w miejscach publicznych mogą być osoby z którymi przebywamy. Bo jesteśmy tam ze znajomymi, rodziną. I oni często popatrzą na nas jak na wariata gdy powiemy: "wiesz, nie usiądziemy w ogródku tej dobrej kawiarni na środku placu bo może być zamach terrorystyczny", albo "wyjdźmy z hali odlotów, bo ten facet z torbą i w rękawiczkach mnie niepokoi".

2016-03-25 11:27 AM
Kozmikus Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 938
Reputacja: 75
(2016-03-25 11:27 AM)emir napisał(a):  Moim zdaniem dużym kłopotem w miejscach publicznych mogą być osoby z którymi przebywamy. Bo jesteśmy tam ze znajomymi, rodziną. I oni często popatrzą na nas jak na wariata gdy powiemy: "wiesz, nie usiądziemy w ogródku tej dobrej kawiarni na środku placu bo może być zamach terrorystyczny", albo "wyjdźmy z hali odlotów, bo ten facet z torbą i w rękawiczkach mnie niepokoi".
W pełni się zgadzam, ale:
Trzeba "pracować" z bliskimi. Sztucznie to brzmi, ale rzecz znana, przestaje być straszna. Ja wiem, że w przypadku realnego zagrożenia, gdybym powiedział "wychodzimy" to raczej nie musiał bym tego tłumaczyć rodzinie, a jednocześnie jestem pewien, że udało by się to zrobić bez niepotrzebnych nerwów, stresu czy chaosu. Wielokrotnie poruszany był już temat, aby pewnymi rzeczami "zarażać" bliskich, tak aby w razie czego, nie mieć dodatkowego problemu na głowie w postaci tłumaczenia czy wyjaśniania.

Małopolska | Żywność | Rolnictwo | Narzędzia | Geologia | Energia alternatywna | Budownictwo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-03-25 08:38 PM przez Kozmikus.)
2016-03-25 08:38 PM
wujek Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 415
Reputacja: 43
RE: Czy wystepują przesłanki zwiastujące atak terrorystyczny?
W rozumieniu bardziej ogólnym (nie straszę, raczej wyciągam - mam nadzieję jak najbardziej mylne wnioski) taką przesłanką może być brak ataków na terytorium kraju. Jak na razie na liście miast większych zamachów są europejskie stolice. Na liście tej nie ma Warszawy.

Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies.
2016-03-30 04:52 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny