Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podręcznik Bounglera
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,031
Reputacja: 241
RE: Podręcznik Bounglera
ChollaYi te działy podręcznika mogą być mega różne. Każdy może zrobić swoje wydanie i udostępnić. TY jako odbiorca możesz wybierać wersje, które Ci najbardziej odpowiadają. Przypuszczam że przyszłościowo będzie więcej takich wydań o tym samym temacie, lepiej zrobionych, zawierających inaczej skompilowane informacje. Na tym to ma polegać że każdy może być wydawcą swojej wersji. Ja każdemu w tym chętnie pomogę.

Tak samo było z wydaniem wersji quebec'a - chciał, miał, wysłał do mnie aby wstawił do formatu i gotowe. Jeżeli masz jakąś treść, którą warto wrzucić w podręcznik - dawaj. Wystarczy opracowanie a ja to wrzucę już w skład i udostępnię w pobieralni.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-08-07 11:10 AM przez Boungler.)
2014-08-07 11:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ChollaYi Online
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
Ok. rozumiem ideę. Ale czy nie lepiej byłoby aby kto patrzył na to całościowo i zarządzał podręcznikami aby się nie powielały? Za chwilę ktoś opracuje 3 podręcznik "Częstotliwości ogólnodostępne", w którym będą np. same częstotliwości PMR i CB + spis częstotliwości wszystkich stacji radiowych w PL. Fajnie, tylko po co mi 3 książeczka z tymi samymi danymi, uzupełnionymi o kilka stacji radiowych?
IMO szkoda czasu (opracowującego i Twojego) i papieru (naszego). Najwygodniej byłoby mieć jedną książeczkę ze wszystkim, którą wsadzam do pudełka z radiami i po sprawie. Każda kartka papieru to też dodatkowy ciężar i miejsce w naszym PE.

Żeby było jasne - nie hejtuje i cieszę się, że się chciało Quebecowi. Rep za to poleci. Tylko już taki jestem, ze staram się wszystko optymalizować Smile Takie zboczenie zawodowe.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2014-08-07 11:23 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Spoko ChollaYi Smile Weź pod uwagę że do każdej z dziedzin trzeba by tu experta. Jak widzisz, temat podręcznika rozwija się w niewielkim tempie. Głównie dlatego że wielu jest chętnych na pobieranie materiałów, ale niewielu na ich profesjonalne opracowanie. Na tym ma polegać ten podręcznik, że sam dobierasz sobie ulotki, które wstawiasz do środka.

Jeżeli pojawi się nowa - lepsza wersja rozpisu pasm, chętnie ją pobiorę i zastąpię obecną. Na razie takowej nie ma i chwała za ostatnie dostępne wydanie.

Chce jak najbardziej pomóc. Opracowałem szablony i prosty system katalogowania.
Jeżeli masz czas i uważasz że da się to zrobić lepiej - prześlij do mnie swoją idealną wersję ulotki, a ja te materiały wstawię do formatu PDF. Będzie to Twoje wydanie - sygnowane Twoim nickiem.

Na tym to ma polegać, że kto potrafi przekazać swoją wiedzę nie musi się znać na grafice. Jak połączymy w ten sposób siły, to powstanie wiele użytecznych materiałów.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2014-08-07 12:04 PM przez Boungler.)
2014-08-07 12:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kamm Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 34
Reputacja: 4
Bardzo mnie zaciekawił ten projekt. Proponuję (mogę samemu pokusić się o przygotowanie konkretnego "wsadu") o dołączenie schematu jakiegoś bardzo prostego odbiornika radiowego, który można by zbudować ze znalezionych "elektrośmieci" - prosty odbiornik detektorowy lub superreakcyjny (najprostszy odbiornik to 2 kondensatory, 1 dioda, 1 cewka, antena i jakiś transformatorek do wzmocnienia odsłuchu na słuchawki). Taki układ pozwala odbierać chociażby Radiową Jedynkę na falach długich, co umożliwi chociażby odbiór komunikatów alarmowych
2014-08-13 09:25 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

jasne. Jak tylko zmontujesz i będzie działało to opis wyślij do mnie na maila boungler(małpa)boungler.pl. Wystarczy treść i schemat, a w redakcji wrzucimy to w szablon ulotki do podręcznika. Inicjatywa jak najbardziej na plus.

2014-08-13 10:17 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,223
Reputacja: 221
W odniesieniu tematu odnośnie "jak zrobić klej ze styropianu" i przewinięcia się tam wzmianki nt. the anarchist cook book pomyślałem, że można by zrobić podręcznik PB, ale coś mi się wydawało, że takowy temat już istnieje (jak i sam podręcznik).

Temat jednak jak widzę umarł śmiercią naturalną bo ostatni post jest sprzed trzech lat!

Tak czy inaczej wydaje mi się, że można by kontynuować ideę podręcznika w takiej formie jaka chodzi mi po głowie od dłuższego czasu na własny użytek, a zawsze gdzieś tam nie ma na to czasu...

Jak napisał @Boungler w pierwszym poście - nie chodzi o stworzenie podręcznika survivalu, ale o książkę z "ciekawostkami", które będą przydatne - jak np. wspomniany przeze mnie klej ze styropianu.
Krótkie instrukcje nt. jak zrobić prostą prądnicę z ogólnie dostępnych rzeczy, a nie coś pokroju "prosta prądnica - potrzebujesz jedynie reaktor jądrowy z pobliskiej elektrowni".
Innymi słowy jak zrobić coś z niczego czy śmietnika.

Do tego ewentualnie kilka innych przydatnych informacji z zakresu survivalu, które w połączeniu z innymi instrukcjami pozwolą na sprawne działanie i funkcjonowanie.

Informacje typu aby zrobić urządzenie/materiał/przedmiot X musisz mieć surowce A,B,C - jednakże uzupełniającymi informacjami, których często brakuje to właśnie to, gdzie te surowce A,B,C można znaleźć np. styropian lub pianka poliuretanowa jest wykorzystywana w samochodach chłodniach jako materiał izolacyjny. Rozpuszczalnikiem może być benzyna lub zmywacz do paznokci, rozpuszczalnik do farb nitro lub uniwersalny itd. lub użycie takich produktów przemysłowych jak [i tutaj nazwa jakiegoś detergentu etc.] lub jakiegokolwiek innego, który zawiera w sobie takie, a takie składniki.

Oczywiście takie rzeczy to jedno, ale również inne informacje jak i gdzie np. podłączyć agregat, aby prąd znajdował się w całym domu/mieszkaniu - w którym miejscu się wpiąć, aby można było wykorzystać istniejącą instalację.

Wszelkiego rodzaju przydatne informacje, które bazują na bardzo prostych rzeczach i czynnościach, a jednocześnie nie wymagają szczególnej wiedzy i specjalistycznych narzędzi.
Typu instrukcja krok po kroku.

Jeżeli powielam to do wywalenia.
2017-08-13 06:33 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

W plikach do pobrania są na razie te dwa rozdziały.
http://boungler.pl/pliki-do-pobrania/

Idea podręcznika jest taka, że książeczka ma składać się tylko z takich pozycji jakie interesują daną osobę. Więc wszystko co miało być robione, mieliśmy układać tematycznie działami a do pobrania i drukowania wybieramy już tylko te które nam pasują z całej biblioteczki.

Pomysł nie umarł, wymaga po prostu nakładu pracy.
Książeczka ma bardzo podręczny format, zmieści się do każdej kieszeni i można sobie ją skompletować z dowolnych plików PDF. Cza robić i będzie ich więcej.

Ja już powiedziałem. Jeżeli macie treść. Proszę podesłać - zrobię skład i udostępnię wszystkim do pobrania.

W format i wygląd poszczególnych działów, włożyłem dużo pracy. Jak widzicie taki materiał po składzie do druku wygląda już całkiem profesjonalnie i jest co najważniejsze czytelny. Wszystko mam już przygotowane i sformatowane. nic tylko publikować następne.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-08-13 09:14 PM przez Boungler.)
2017-08-13 09:12 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,223
Reputacja: 221
Idea wydruku tego co nam potrzebne/przydatne jest jak najbardziej słuszna.
Jednakże można by to ruszyć dalej o inne działy.

Co do treści to zastanawiam się nad wrzuceniem, opracowaniem tego co jest na forum już wrzucone z mojej strony czyli obsługa broni palnej, rozpoznanie (znakowanie) amunicji - tej najbardziej popularnej u nas i u naszych sąsiadów jak i potencjalnego zagrożenia.
Z tym, że co do samej amunicji to były by "przymiary" czy też szablony w skali 1 : 1, aby można było chociaż w ten sposób określić jaki to nabój. Ewentualnie sama miarka. Tylko to już kwestia skalowania wydruku.
2017-08-14 07:41 AM
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 391
Reputacja: 16
Larpak pomysł dobry.
Ja coś tam na oko wiem ale jak przyszłoby co do czego wolałbym się upewnić bo co innego wiedza mniej więcej, a co innego pewność że sobie krzywdy nie zrobię.

2017-08-14 08:44 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Larpak, daj mi bezpośrednie linki do postów na PW, które można byłoby przenieść do podręcznika.

2017-08-14 08:59 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny