Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Permakultura - Dyskusja
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,990
Reputacja: 240
Permakultura - Dyskusja
Przygotowałem materiał na temat Permakultury.

[Obrazek: panel_portal_s-2.jpg]

Pełny wpis i film znajduje się tutaj: http://boungler.pl/2016/05/16/poznac-per...-explorer/

Do wywiadu z Andrzejem Młynarczykiem przygotowałem się od zeszłego roku.

Czym tak naprawdę jest ta Permakultura?
Myślę że jest kluczowym elementem naszego przetrwania, opierającym się na zrozumieniu procesów zachodzących wśród roślin. Ci ludzie (Andrzej i Monika) mają dużo do powiedzenia w tym zakresie. Choć nie tylko w temacie upraw. Budują również domy oparte na słomie i glinie. Oczywiście do wszystkiego można również wpleść jakąś własną ideologię - jednak tutaj jest jakby dodatkiem, który to wszystko scala.

Nie pryskają i z tego co widziałem również nie nawożą żadną chemią. Moja kolejna wizyta za kilka miesięcy. Jednak to co widziałem na zdjęciach jest zdumiewające. Te wszystkie rośliny naprawdę rosną na słomie.
Układ sadzonek jest tak projektowany, aby poszczególne rośliny przez korzenie przekazywały sobie wzajemnie enzymy potrzebne do wzajemnego przetrwania.

Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące Permakultury, proszę zadawać je w tym wątku. Przy najbliższej wizycie będę mógł je zadać.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-05-16 08:32 PM przez Boungler.)
2016-05-16 08:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Piran Offline
Przemądrzały :)
Premium

Liczba postów: 1,201
Reputacja: 55
RE: Permakultura - Dyskusja
Czy Państwo z filmu mają dżdżownice? Smile

Noże|Survival|Wspinaczka|Wytwarzanie ekwipunku|Mój kanał YouTube! Zapraszam!
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif][Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: latarka.gif]
2016-05-17 12:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,990
Reputacja: 240
RE: Permakultura - Dyskusja
Tak, używają ich do przetwarzania resztek organicznych.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2016-05-17 02:11 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz