Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dozymetr / licznik Geigera
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,986
Reputacja: 238
RE: Dozymetr / licznik Geigera
Zaklejasz kamerę taśmą, aby nie dochodziło światło i klikasz calibrate. Soft zlicza szumy powstające przy braku oświetlenia i określa czy występuje promieniowanie. Kamery z matrycą CMOS i CCD są wrażliwe na promieniowanie więc na podstawie ich szumów jest dokonywana detekcja.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2017-07-26 08:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bart Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 169
Reputacja: 3
Będę miał niedługo prześwietlenie kontrolne to sprawdzę jak to działa.

¡No pasarán! ¡Es preferible morir de pie que vivir de rodillas!
2017-07-26 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,604
Reputacja: 91
Jest jeszcze KFM-meter. Próbowałem go robić, ale w moim cholernym, wilgotnym irlandzkim klimacie nie ma szans na działanie - za wilgotno. Miałem też problem z dobraniem nieprzewodzących nici. Zaleta jest taka, że potencjalnie działa po EMP Smile Jeżeli ktoś będzie zainteresowany robieniem, to odgrzebię zapiski (opis jest w necie, ale mało czytelny i w imperialnych jednostkach).

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2017-07-26 09:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów