Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dron RTF pod gopro do 600 pln
Autor Wiadomość
ziolo Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 69
Reputacja: 10
Dron RTF pod gopro do 600 pln
Jako, że w dronach jestem zielony prosiłbym was o pomoc w wyborze drona RTFdo 600 pln pod gopro. Czytałem trochę i w sumie to nadal nie mogę się zdecydować. Zasięg drona jaki mnie interesuje to około 200m.
2016-06-12 07:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,986
Reputacja: 238
RE: Dron RTF pod gopro do 600 pln
Słuchaj w tej cenie nie kupisz nic dobrego. Będą to "latajki" w których wszystko jest całkowicie kompaktowe i często bez części zamiennych. Na allegro poszukaj modeli:
- OVERMAX X Bee Drone 7.1
- SYMA X8W
są w cenie około 600 zł, jednak z własnego doświadczenia Ci powiem że totalna podstawa do latania to wydatek od 1200-1400 zł + koszty zakupu aparatury i przyzwoitych pakietów bateryjnych (w tym również ładowarki)
Chodzi o to że do quada za 600 zł będziesz wsadzał kamerkę za 1000 zł - a proporcje powinny być odwrotne.

Do latania z kamerką, trzeba mieć minimum wbudowaną telemetrię - chodzi o to aby na ekranie aparatury były wyświetlane takie parametry jak minimum: siła sygnału rc i poziom baterii w modelu + alarmy dzięki czemu nie zgubisz sprzętu i w porę wylądujesz.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2016-06-12 07:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ziolo Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 69
Reputacja: 10
Dron potrzebny będzie może 2-3 razy w roku i nie chcę inwestować w coś co będzie leżało i się kurzyło. Potrzebny jest mi na wrzesień więc może jeszcze coś się zmieni odnośnie kwoty. Wstępnie mogę przeznaczyć niestety właśnie 600.

Dzięki za propozycje- poczytam o tych dronach które wyszczególniłeś
2016-06-12 08:48 AM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,604
Reputacja: 91
Ziolo, jeżeli użycie tak sporadyczne jak piszesz - to może lepiej poszukać kogoś w okolicy kto ma i wspomoże usługą ew. wymianą usług?

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2016-06-12 06:03 PM
turysta Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Dron to nie tylko copter. Dronem są również modele latające jak szybowiec. Jest on znacznie tańszy,i dłużej lata od copterów. Proponuje poszukać model RC (zdalnie sterowanego) przystosowanego do masy lotu 3kg. Rozpiętość skrzydeł będzie ok 2m. Popatrz na modele z opcja FPV. Będzie to znakomity model za stosunkową niewielka kwotę. Można do takiego modelu wstawić gotowy autopilot OpenSource, których obecnie w internecie możecie znaleźć kilka, od bardzo zaawansowanych (gdzie wyznacza się na mapie linię lotu i jego parametry) po bardzo proste.

Można tez kupić prosty quadrokopter za niewielką cenę około 750PLN z podglądem na żywo na tablecie. Kamerka HD jest zintegrowana z modelem i wystarczy do obserwacji otoczenia. Wystarczy poszukać np: Dron Galaxy Visitor 6 Pro FPV HD WiFi itp.
2016-08-22 08:09 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,604
Reputacja: 91
(2016-08-22 08:09 PM)turysta napisał(a):  Dron to nie tylko copter. Dronem są również modele latające jak szybowiec. Jest on znacznie tańszy,i dłużej lata od copterów. Proponuje poszukać model RC (zdalnie sterowanego) przystosowanego do masy lotu 3kg. Rozpiętość skrzydeł będzie ok 2m. Popatrz na modele z opcja FPV.
Znasz ten model ?
http://www.aliexpress.com/item/RC-airpla...02729.html

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2016-08-22 10:08 PM
turysta Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Tego nie mam, ale podoba mi się.
Ja mam kilka modeli, od rozpiętości 120cm do 200cm. Teraz kompletuje sprzęt FPV (widzisz obraz z kamery podczas lotu)
Jak chcesz zobaczyć polski sklep z podobnym modelem poszukaj w internecie np. abc-rc
2016-08-22 10:21 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz