Filtry do rekuperatorów

Ankieta: Jaka powinna być długość głowni?
9
10
11
12
13
14
15
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3.67 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nóż Bounglera...
Autor Wiadomość
Ginger Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 66
Reputacja: 6
RE: Nóż Bounglera...
(2016-06-23 10:01 AM)Cerleg napisał(a):  Moje "3 grosze":
- stała głownia
- full-tang (chyba tak sie to pisze)
- długość całkowita: 20 cm
- grubość ostrza - 3-4 mm (przy tej długości to raczej grubsze ostrze jeśli w sytuacji awaryjnej nóż na za np. łom robić)
- zbijak do szyb na końcu rękojeści
- stal nierdzewna
- możliwie płaski (żeby można było go i pod koszulą/nogawką/za pasem nosić)
- pochwa z cordury z możliwością troczenia na wiele sposobów
- rękojeść: owijka z paracordu (linkę można wykorzystać i takie rozwiązanie pozwala zachować "płaskość" noża)

Czemu uważam ze powinien być łatwy do ukrycia?
Bo albo będziemy go nosić jako EDC i wtedy nie powinniśmy drażnić "niebounglerowych innowierców" Wink jego widokiem, albo nie będziemy chcieli pokazywać wszystkim ze go mamy.
A jak zechcemy nóż eksponować, to zawsze znajdziemy odpowiedni sposób żeby go zamontować na sobie/oporządzeniu.
Możliwość różnorakiego mocowania do ciała/oporządzenia - chyba nie trzeba tłumaczyć
Popieram stwierdzenie co do edc, najlepszy nóż survivalowy to taki jaki akurat masz.
To teraz moje 3 grosze:
- nóż 20 cm to max długości dla necka i to nie dla wszystkich (sam jestem dość wysoki a mój kabarek długości ~18 cm już mnie czasem uwiera a mam 194 cm wzrostu)
-Kydex z kilkoma otworami daje naprawdę wiele możliwości troczenia a trzyma sam z siebie.
-Narzędzie na końcu rękojeści to nie jest zły pomysł ale zbijak może się wbijać w dłoń wielkorękim (uff to mnie nie dotyczy) ewentualnie można by umieścić obok zbijaka otwór na lanyarda ale może wtedy spróbować wcisnąć jeszcze otwieracz do butelek jak w pewnym "szrejdzie" chociaż to było by chyba zbyt dużo w jednym miejscu.
-rękojeść z paracordu zawsze spoko ew. Można by dać wybór okładki (G10 skręcane) lub goła rękojeść
2016-06-23 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cerleg Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 185
Reputacja: 18
(2016-06-23 12:19 PM)Ginger napisał(a):  (...) ale może wtedy spróbować wcisnąć jeszcze otwieracz do butelek jak w pewnym "szrejdzie" chociaż to było by chyba zbyt dużo w jednym miejscu. (...)

No nieeeeeeeeeeee.... Wink Po co otwieracz do butelek? Sorki, ale chyba każdy sobie poradzi z kapslem jak ma kawałek metalu i obie ręce Wink
Już prędzej otwieracz do konserw, żeby ostrza nie niszczyć - chociaż - osobiście uważam, że rękojeść powinna mieć jak najmniej udziwnień, bo jak trzeba nożem dłużej popracować to takie wystające "cusie" dają w kość. Proponuję pozostawić całość jako nóż ze zbijakiem do szyb/płaskim śrubokrętem do śrubek grubszego kalibru i dodatkowo opcją małego łomu Smile
Jakieś "kosmicznie drogie" okładziny rękojeści zostawić jako "opcję" do zamówienia. W wersji podstawowej maksymalna prostotę - paracord lub "golizna". tylko zrobić kilka otworków gdyby ktoś chciał sobie własnoręcznie rękojeść dopasować. Niech to będzie po prostu przemyślany kawałek metalu z logiem PB. Będziesz chciał więcej - to zapłać więcej. Bierzmy pod uwagę, ze nie wszyscy maja duże fundusze, a "biednego nie stać na tanie rzeczy" - bo jak tandetę kupi to potem ma kolejne wydatki. Optuję za tym, żeby to zrobić tanio i porządnie. Tanio - oczywiście w granicach rozsądku - materiał i praca rzemieślnika kosztują. Ale nie zmuszajmy chętnych na nóż do płacenia za super-hiper-biper opcje których nie zechcą. PB miał być dla wszystkich - nie "snobujmy" się robiąc gadżety dla wybranych...

Są na świecie ludzie, którym przychyliłbym nieba...
żeby słońce wypaliło im oczy.

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
2016-06-23 12:39 PM
Ginger Offline
Czyta i pisze

Napisałem, że to jest przesada, ja sam jestem wielkim fanem necków i wspomniałem też, że sam zbijak może być drażniącym cusiem, a jak już jesteśmy przy oszczędzaniu to ja bym się zastanowił czy stal nierdzewna jest takim ważnym aspektem bo to ździebko mocno wpływa na cenę, w sumie jak już piszemy o przydatnych drobiazgach to fajne by było małe wyżłobienie do krzesiwa (tak jak mory modyfikują) a jeśli chodzi o mały łom to jest to element typowo na jtwp bo jak dotąd służy mi tylko jako brelok przy kluczach, za to nie będzie aż tak przeszkadzać przy użytkowaniu a i jeszcze jest kilka rzeczy przeciwko zbijakowi:
-Użyjesz go TYLKO w ostateczności (jak byś dźgnął nożem to szyba też pójdzie)
-Na szyi pocharata ci brzuch(serio to potrafi tak się zawinąć)
-Osłabi możliwości wbijać noża (nie chodzi mi tu o aspekt bojowy a o użycie noża jak klina chociaż dźganie podchwytem też będzie słabsze) bo z drugiej strony masz szpikulec
-Zbijak z nożem z drugiej strony? Bywają szyby naprawdę pancerne od których zbijak może się odbić (tak wiem nikłe szanse ale nie wiadomo) lub można źle uderzyć a ja wolę sadistica oglądać niż być na nim...
2016-06-23 01:35 PM
Cerleg Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 185
Reputacja: 18
Spoko, Ginger - więc po naszej burzliwej dyskusji wychodzi, że chyba we dwóch dogadaliśmy sie we dwóch w kwestiach zasadniczych: nóż z logiem, nie koniecznie nierdzewka i bez udziwnień. Tylko z grubszego "arkusza" stali musi być zrobiony Wink
Jakieś super rękojeści to już za dopłatą Wink
Ciekawe jak się na to reszta zapatruje Wink

Są na świecie ludzie, którym przychyliłbym nieba...
żeby słońce wypaliło im oczy.

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
2016-06-24 05:59 AM
Ginger Offline
Czyta i pisze

Bez udziwnień najlepiej ale patrząc na wcześniejsze opisy to można by ewentualnie dorzucić ten łom, nie przeszkadzałby w chwycie, mógłby być śrubokrętem a przy wąskiej kydexowej pochwie byłoby nawet jakieś tam ramię...
2016-06-24 10:23 AM
Antoś Jones Offline
Więcej czyta niż pisze
Premium

Liczba postów: 420
Reputacja: 59
Mimo wszystko byłbym za tym aby końcówka uchwytu była zakuta metalem. Może być na płasko ale uważam, że forma małego ręcznego młoteczka jest fajna i nieraz ja osobiście bym wykorzystał taką opcję

bodim.com.pl Filtry węglowe, filtracja przeciwpyłowa. Książki- bibliofilstwo
2016-06-24 10:46 AM
Ginger Offline
Czyta i pisze

Taki 4 mm młotek dałby radę?czy chciałbyś pogrubioną końcówkę?
2016-06-24 11:07 AM
zaCiety Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 107
Reputacja: 7
Ja to się nie znam na nożach, ale moim typem byłby nóż podobny wymiarami do esse 4, z pełnym płaskim szlifem, grubość 5mm. Co do wyboru stali, proponowałbym węglówkę, a konkretnie D2. uważam że to świetna stal, która charakteryzuje się świetną agresja cięcia jak i udarnością.
Co do materiału na rękojeść proponuje mikartę bo jest zaje..sta Tongue

P.S
Killu robi bardzo fajne nożyki i Skubaniec kładzie szlify z ręki. nikt z młodzików tego raczej nie robi Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-06-28 09:40 PM przez zaCiety.)
2016-06-28 09:37 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,025
Reputacja: 240
dlatego te umiejętności trzeba uwiecznić w stosunku do naszego modelu i zamierzam się do Kila wprosić z kamerą i przygotować szczegółową relację. Wink

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2016-06-29 05:33 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zaCiety Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 107
Reputacja: 7
No i gitara Smile
A do kiedy będzie podejmowana decyzja co do projektu i wycena?
2016-06-29 07:13 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów