Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiara, religia a przetrwanie
Autor Wiadomość
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)
Premium

Liczba postów: 1,575
Reputacja: 122
Photo Wiara, religia a przetrwanie
Wrzucam jako ciekawostkę, jeśli komuś przeszkadzają tematy religijne/wiary proszę dalej nie czytać.

Sztuka przetrwania.
Wizja poważnego kryzysu przestała być wyłącznie filmowym scenariuszem. Takie przeświadczenie towarzyszy survivalistom i preppersom – ludziom przygotowującym się do wszelkich możliwych zagrożeń. A gdzie w tym wszystkim jest Bóg? W kontekście survivalu praktycznie się o Nim nie słyszy. Czy nie warto byłoby, aby preppers, szczególnie jeśli jest człowiekiem wierzącym, myślał także o sferze duchowej, o Bogu, o zbawieniu własnym i bliskich?
http://www.pch24.pl/sztuka-przetrwania,44442,pch.html

Katolicki survival – tylko w „Polonia Christiana”!
Czy katolik powinien przygotowywać się na wypadek wojny? Kataklizmu? Zagłady? Odpowiedź na te pytania znajdziemy w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana”, który można nabyć już od szóstego lipca! W numerze oczywiście także inne, fascynujące tematy poruszane w niekonwencjonalny sposób.
http://www.pch24.pl/katolicki-survival--...279,i.html

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2016-07-14 01:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 390
Reputacja: 16
RE: Wiara, religia a przetrwanie
Przypowieść o pannach roztropnych i nie rozsądnych.

Oczywiście jak każda przypowieść mówi o sferze duchowej na przykładzie przyziemnym ale czytana bardziej wprost jest pochwałą i instrukcją preperingu Wink

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=361

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-07-15 09:42 AM przez Krasny.)
2016-07-15 09:37 AM
Ginger Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 66
Reputacja: 6
Ja po zobaczeniu tytułu pomyślałem o zastosowanieu religii jako źródła woli przetrwania czego przykłady można liczyć i liczyć ale obecnie aż takim źródłem siły mogą się poszczycić raczej tylko fanatycy, osobom nieco bardziej sceptycznym do religii polecam zamiast tego się zakochać, mieć jakieś marzenia do których się dąży albo być bardzo wkur... ale to raczej na krótką metę bo idzie się wypalić.
2016-07-15 12:03 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 544
Reputacja: 75
Grzebiąc po hamerykańskim internecie napotkałem takie podejście, że "moim obowiązkiem jako chrześcijanin - ojciec rodziny jest przygotować się, żeby chronić i zapewnić dobrobyt podstawowej chrześcijańskiej komórce społecznej - rodzinie" - dobry argument w dyskusji z katolikiem.

Osobiście jestem raczej pozareligijny, nie zamierzam się z nikim kłócić o nic związanego z wiarą, a podejście "będę siedział i czekał aż dostanę-bo przecież mi dadzą" uznaje za zwykłą naiwność.

O ile pamiętam, zaniedbanie też jest grzechem ("... myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem.."), więc jeśli oleję w zupełności temat przygotowań i wskutek tego moja rodzina będzie cierpieć lub będę musiał zrobić coś złego (np. ukraść leki) to grzech jest po mojej stronie.

Ale cóż, jedni używają reguł moralnych/etycznych/religijnych/innych żeby stać się lepszym człowiekiem a drudzy, żeby usprawiedliwiać przed sobą swoje wady i słabości.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2016-07-15 01:23 PM
AND-k Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 60
Reputacja: 21
(2016-07-14 02:39 PM)LARPAK napisał(a):  Komentarze pod drugim linkiem świetne...

Panie kolego jak chcesz sobie pobluzgać to na własne dzieci (jak cię żona nie pogoni). Jak nie masz wiary to nie jesteś w stanie ogarnąć tematu. Modlitwa to potęga. No i gdzie wyczytałeś o tym że ci ludzie w sytuacji kryzysowej mają zamiar kraść?
Widzę, że koledze łatwo przychodzi obrażanie innych. Nie pasuje ci chrześcijaństwo - nie czytaj takich postów - WarBlok zamieścił stosowne ostrzeżenie.

Edit B. Przeoczyłem post Larpaka, który został skasowany. Ten pozostawiam tylko w ramach odpowiedzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-07-18 07:23 PM przez Boungler.)
2016-07-18 06:11 PM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 601
Reputacja: 17
Nie ma co wkładać wszystkich (Chrześcijan) do jednego worka, a życie każdego zweryfikuje. Tak jestem wierzący, może średnio praktykujący jednak wierzący. Czy świętojebliwy... cóż jak Cię widzą tak Cię piszą, tyle ode mnie.Amen Wink

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-07-18 07:13 PM przez Masełko.)
2016-07-18 07:12 PM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 2,081
Reputacja: 202
@And-k: poczytaj komentarze jakie tam były o ile tamtejsza moderacja czegoś nie pokasowała, ale wzmianki typu "tylko żarliwa modlitwa nas uchroni", "jak przyjdzie co do czego to będę się modlił", "bóg da mi to czego potrzebuje jak się pomodlę" a zwykłe racjonalne podejście czyli zrozumienie, że modlitwa to nic nie robienie i myślenie, że się pomaga pomaga przejrzeć na oczy, że jednak nic realnego to nie daje, a żyć trzeba i wtedy zaczyna się kombinowanie.

Jeżeli uważasz, że uważasz iż modlitwa jest najlepsza na wszystko to połóż się i módl - to nie włoży za ciebie nic do garnka, nie opłaci rachunków i trzeba się wziąć do roboty.
Nie ufam dorosłym z wyimaginowanymi przyjaciółmi oraz tym, którzy twierdzą, że znają wolę boga bo dziwnie pokrywa się ona z tym czego oni chcą.

Przy okazji post napisałem jak najbardziej neutralnie na ile mogłem i pozwoliło mi moje zdanie w tym temacie.

Edit. B: Nie, post został skasowany bo był obraźliwy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-07-19 07:22 AM przez Boungler.)
2016-07-19 04:50 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,010
Reputacja: 240
@LARPAK, to że wiele osób tak zrobi (leżę i kwiczę bo Bóg tak chciał) to nie znaczy że wszystkie mają takie samo podejście. Jedni się modlą, inni medytują, jeszcze inny skaczą na bungy, a jeszcze inni gromadzą broń. Każdy robi to co czuje że ma wpływ na jego życie i na tym ta dyskusja powinna się opierać.

Twoja wypowiedź TYPUJE bezwzględnie ludzi wierzących na półkę ludzi całkowicie niesprawnych, na podstawie kilku, kilkunastu komentarzy z całej grupy osób wierzących. A czy wypowiedzieli się tam wszyscy wierzący? Nie uważasz że takie szufladkowanie na podstawie komentarzy (w internecie) nie jest mądre?

Sam znam wiele osób, które wszystko co ich spotyka tłumaczą "Bóg tak chciał" nie widząc po drodze skutków swoich wcześniejszych działań, a w szczególności zaniedbań.
Można ich obrażać i nie tolerować, jednak nie zmienisz faktu że świat jest właśnie tak zbudowany i jedni potrafią wierzyć i mądrze żyć inni tylko wierzyć - i dzieje się tak dlatego że nie potrafią inaczej i trzeba to przyjąć do wiadomości.

W godzinie W masz pełne prawo się przed nimi bronić, zrobić zasieki, zaminować podwórko. Nie możesz jednak pominąć faktu że tacy ludzie żyją między nami i będą żyli.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2016-07-19 07:36 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 2,081
Reputacja: 202
@Boungler: znam też takich ludzi i mam o nich swoje zdanie, ale to nie o tym jest temat. Ja się odnosiłem do ludzi z komentarzy i niestety w pewnych tematach mają oni takie zdanie. I tylko do takich ludzi co tak mówią się odnosiłem.
2016-07-19 07:56 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów