Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzędzia warsztatowe Niteo Tools (z Biedronki) - Dyskusja
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,028
Reputacja: 241
Narzędzia warsztatowe Niteo Tools (z Biedronki) - Dyskusja
[Obrazek: panel_portal_s-750x422.jpg]

Druga część przeglądu narzędzi Niteo Tools sprzedawanych w sieci sklepów Biedronka.

Pełny materiał na naszym portalu:
http://boungler.pl/2016/07/16/narzedzia-...inspekcja/

W przeciwieństwie do wcześniej omawianego zestawu noży turystycznych, klucze nasadowe na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze. Piszę na pierwszy rzut oka bo nie jest to faza testów, a jedynie przegląd zawartości opakowania.

Na blistrze producent zawarł informację że wszystkie metalowe elementy wykonane zostały ze stali chromowo-wanadowej, co przy wydaniu 69 zł za jeden zestaw - stawia te klucze na przyzwoitym poziomie cenowym. Do jakości wykonania też nie można się przyczepić, poza małymi "wpadkami" typu ukruszony śrut blokujący na jednym z kluczy czy "chyba żartobliwie dodany" zestaw małych kluczy imbusowych wykonanych najwyraźniej w wielkim pośpiechu.

Klucze lądują w skrzyni i za kilkanaście dni samochodem wjeżdżam do warsztatu bo tak się składa że czas zaglądnąć do turbo i zrobić przegląd całego dolotu. Więc będzie co odkręcać.

Ja swoje zrobiłem, co znajduje się w środku - widzicie. Jak są pytania - zadawać.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-07-16 10:32 AM przez Boungler.)
2016-07-16 10:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mar_kow Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 290
Reputacja: 17
RE: Narzędzia warsztatowe Niteo Tools (z Biedronki) - Dyskusja
Wtrącę swoje trzy grosze...
Ostatnimi czasy bardzo rzadko kupuję narzędzia o dziwnych nazwach typu Eurotec, Niteo ale promocje w "Biedrze" skusiły mnie na zakup. Produkty wiadomo, szału nie robią. Nazwa firmy sezonowa, jakość taka za ile się je kupiło. Same klucze jak dla mnie wystarczą. Czasami coś odkręcić czy przykręcić - stal niby CrV ale od oryginałów się różnią...
Piła tarczowa, tu się obawiam (pluję sobie w brodę za te chyba stracone 189zł) niby działa, tnie. Kwestia trwałości. Gorączka zakupów spowodowała zakup - wczoraj coś tam pociąłem. Nie posługiwałem się tego typu narzędziem więc jeżeli się sprawdzi to kupię markową. Nie prowadzę warsztatu, narzędzia nie pracują przez 8 godz przez 6 dni w tygodniu więc z drugiej strony posłużą trochę.

Czy mogę polecić te narzędzia? I tak i nie... Nie lubię pożyczać "od" i "komuś" więc już samo posiadanie daje swobodę używania. Cena jest znacznie niższa od markowych więc przemawia "za". Druga strona medalu to trwałość - żadne "sztukanckie" narzędzie nie przeżyło 20-sto letniej wiertarki Black&Decker'a... Ale kosztowała wtedy krocie... Lubię "grzebać" w warsztacie więc każde narzędzia się przydają...

[Obrazek: 30714604245_72642bb140_b.jpg]
2016-11-01 04:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gichu Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
(2016-11-01 04:59 PM)mar_kow napisał(a):  Wtrącę swoje trzy grosze...
Ostatnimi czasy bardzo rzadko kupuję narzędzia o dziwnych nazwach typu Eurotec, Niteo ale promocje w "Biedrze" skusiły mnie na zakup. Produkty wiadomo, szału nie robią. Nazwa firmy sezonowa, jakość taka za ile się je kupiło. Same klucze jak dla mnie wystarczą. Czasami coś odkręcić czy przykręcić - stal niby CrV ale od oryginałów się różnią...
Piła tarczowa, tu się obawiam (pluję sobie w brodę za te chyba stracone 189zł) niby działa, tnie. Kwestia trwałości. Gorączka zakupów spowodowała zakup - wczoraj coś tam pociąłem. Nie posługiwałem się tego typu narzędziem więc jeżeli się sprawdzi to kupię markową. Nie prowadzę warsztatu, narzędzia nie pracują przez 8 godz przez 6 dni w tygodniu więc z drugiej strony posłużą trochę.

Czy mogę polecić te narzędzia? I tak i nie... Nie lubię pożyczać "od" i "komuś" więc już samo posiadanie daje swobodę używania. Cena jest znacznie niższa od markowych więc przemawia "za". Druga strona medalu to trwałość - żadne "sztukanckie" narzędzie nie przeżyło 20-sto letniej wiertarki Black&Decker'a... Ale kosztowała wtedy krocie... Lubię "grzebać" w warsztacie więc każde narzędzia się przydają...

[Obrazek: 30714604245_72642bb140_b.jpg]

Witam.Chciałbym podzielić się również opinią na temat kluczy które kupiłem około 3 lat temu w biedronce.Jest to zestaw kluczy nasadowych oraz bitów : w sumie 90 elementów zapakowane w czarna walizkę .Od jakiegoś czasu zobaczyłem że moje klucze zaczęły rdzewieć . W tej chwili pokryte są rdzą wszystkie bity oraz thorx tak mocno iż nie widać nawet kawałka stali.Rdza zaczęła brać nawet klucze nasadowe od środka (również te które nie były w ogóle użytkowane).Poza tym zestaw użytkuje dość często do naprawy swojego samochodu i muszę przyznać że nic się z nim nie dzieje wszystko sprawne i nawet nic nie popękało.Poza tym kupiłem jeszcze komplet kluczy płaskich z przegubową grzechotka tez ok 3 lat temu. W tym zestawie wysiadła grzechotka nr 10 bardzo szybko.,ale biorąc pod uwagę cenę tego zestawu(70 pln)to i tak było warto.Dodam iż grzechotka nie była przeciążona tylko poprostu chyba wadliwie została wykonana skoro tak szybko się zużyła.To by było na tyle jeżeli chodzi o klucze.oczywiście kupiłem dużo więcej narzędzi z biedronki ale to długa historia jeżeli chodzi o inne.Pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-01-10 03:24 PM przez gichu.)
2017-01-10 03:01 PM
viragolo Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 165
Reputacja: 5
" W tym zestawie wysiadła grzechotka nr 10 bardzo szybko.,ale biorąc pod uwagę cenę tego zestawu(70 pln)to i tak było warto" - Śmiem wątpić
2017-01-11 11:28 AM
ExtremeTeam Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 537
Reputacja: 41
Moi znajomi kupowali różne narzędzia z tej serii i każde padają po krótkim czasie (albo zużycie materiału, albo uszkodzenie). Już dawno przekonałem się, że rozwiązania "budżetowe" się po prostu nie sprawdzają, a jeżeli już to na krótki czas, a w godzinie "W" będzie wielka porażka...

"Człowiek walczy, by przetrwać, a nie po to, by się poddać..."
2017-01-11 12:30 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,028
Reputacja: 241
Ja na razie testuję i mają się dobrze. Jak coś wysiądzie to na pewno opiszę co i jak.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2017-01-11 02:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mar_kow Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 290
Reputacja: 17
U mnie jak na razie piła działa - trochę ją pomęczyłem, narzędzi nie było okazji użyć. Ale też preferuję markowe narzędzia co też widać w głębi na zdjęciu (skrzynka z wkrętarką Makity). Minusem są tylko ceny - tak jak ta wkrętarka - 1300zł za zestaw...
2017-01-11 04:26 PM
wujek Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 415
Reputacja: 43
Narzędzia nie mam, ale zalecam posiadaczom zmianę tarczy. Przy tej średnicy (jeśli dobrze widzę 185mm) to co najmniej 40 zębów i wąski, max 1,5/2 mm rzaz. Polecam tarczę Irwin, co prawda to podwojenie wydatku ale narzędzie wchodzi o klasę wyżej.

Podstawą w używaniu takich narzędzi jest dbanie o sprzęt. Nie przegrzewanie, zbytnie nie obciążanie i ewentualnie regularna konserwacja jeśli narzędzia pracują w brudnych warunkach.

Offtop:
W Tesco, w dziale narzędzia znajduje się odpowiednik tej pilarki. Moc jest zdecydowanie mniejsza (nie pamiętam o ile) ale gdyby mieć jeszcze czterdzieści złotych, to można by kupić takie dwie Wink
Jeśli ktoś się zdecyduje to za około 100 złotych kupuje najtańszą z marketowych pilarkę. Jakość wiadomo - to nie deWalt i Festool ale robotę w umiarkowanych zakresie dokładności wykona. Producent zaleca stosowanie tarczy 140 mm ale ta średnica przy 20 zębach porobi. Nie polecam wkładania większych, ciekawskim jednak powiem, że przy odrobinie determinacji można zamontować również tarczę 150mmSmile Idzie jak zła.

Co do jakości narzędzi z Tesco mam swoje zdanie. Rok temu, za około 50zł kupiłem szlifierkę kątową. Pracuję nią regularnie, średnio przez godzinę/dwie miesięcznie w różnych konfiguracjach (tarcza do betonu, tarcza do metalu, tarcza do szlifowania drewna i metalu a nawet przez chwilę jako piła do drewna). Najśmieszniejsze jest jednak to, że szlifierka za pięćdziesiąt złotych zarobiła na siebie i jeszcze kilka innych narzędziSmile
Także tego.

Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies.
2017-01-11 05:46 PM
borekpriv Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 303
Reputacja: 57
Co do narzędzi , to tam tez występuje postarzanie produktu . Moze samo narzędzie nie jest złe jak osprzęt czyli (wiertla,tarcze) jest tragiczne , Irwin ok , niezłe tarcze ma Makita , Metabo , DeWalt ,wiertla to np. Arwex , Irwin , Makita (w tej kolejności),

A gdzie w Hymnie Narodowym jest mowa o przemyśle energetycznym?
Odpowiedź: ..... pod twoim przewodem...

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
2017-01-11 10:44 PM
wujek Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 415
Reputacja: 43
do wierteł dodałbym jeszcze kobaltowe Dewalt z serii Extreme.

Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies.
2017-01-13 08:44 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny