Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KNIPEX - szczypce i klucz w jednym narzędziu
Autor Wiadomość
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 391
Reputacja: 16
KNIPEX - szczypce i klucz w jednym narzędziu
Uznałem że warto i tu więc podzielę się z wami w mojej opinii genialnym wynalazkiem.

Używam tego już chyba z rok i cały czas jestem zachwycony.
Siła ścisku x10 siły dłoni. Idealnie dopasowuje się do każdej śruby, jeszcze żadna się nie omsknęła Wink
Idealne jako mocne kombinerki, nie ma bata jak ściśniesz żeby coś się obróciło przy tym nie rani przedmiotu zębiskami Wink
Dużo wygodniej kręci się śruby niż kluczem nastawnym lub zwykłym, oczywiście tam gdzie jest dostęp bo są miejsca ciasne gdzie tradycyjny klucz jest niezbędny.
Wygoda użycia polega na tym że łapiemy śrubę przekręcamy, zwalniamy lekko chwyt, przestawiamy narzędzie, łapiemy ponownie...
Jak kombinerkami tylko że chwyt pewny jak przy kluczu bez niszczenia śruby.

Moim zdaniem must have dla każdego prepersa Smile ewentualnie rowerzysty.

Mam to w dwóch rozmiarach
86 03 180 - leży w domu bo dość duży ale obsłuży od małej nakrętki po śrubunek od reduktora butli gaz 11kg
86 03 150 - w mojej służbowej walizce chyba najbardziej poręczny choć za mały ciut na śrubunek od dużej butli, nadaje się na EDC.

jest jeszcze 86 03 125 oglądałem, fajniutki, malutki można w kieszeni nosić, totalnie fajny na EDC.
Kolega kupił wozi na rowerze Wink

Jedyna wada to cena, ale jak na zestaw kluczy i kombinerki w jednym narzędziu z mega jakością tej firmy to myślę że warto.

no dobra napięcie zbudowałem Wink podaję w końcu link Smile

http://www.knipex.com/index.php?id=1216&...oupID=1500

Edit B. poprawa linku.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-08-31 06:41 PM przez Boungler.)
2016-08-31 06:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,029
Reputacja: 241
RE: Genialne narzędzie? Moim zdaniem tak!
eeeeeeeeeee fajne to. Gdzieś to kupił?

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2016-08-31 06:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krasny Offline
Dużo pisze

RE: Genialne narzędzie? Moim zdaniem tak!
Aaaa, na Alle jest kilku poważnych dystrybutorów Knipexa Wink
Właśnie do mnie dotarło że 125 też muszę mieć Wink

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-08-31 06:48 PM przez Krasny.)
2016-08-31 06:48 PM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 640
Reputacja: 17
RE: KNIPEX - szczypce i klucz w jednym narzędziu
Dobra toto firma i czepiać się nie chcę, ale uważam jako mechanik pracujący zawodowo i hobbystycznie bardziej użyteczne są szczypce morse'a z odpowiednio pasującym kształtem szczęk. Swoją drogą nie miałem/używałem takich więc mogę ich nie doceniać.

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2016-08-31 07:04 PM
Krasny Offline
Dużo pisze

Nie pracuję jako mechanik, morse'a to znałem kiedyś alfabet Wink
Ale za prawdę powiadam Ci, będziesz zachwycony Wink

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-08-31 07:11 PM przez Krasny.)
2016-08-31 07:10 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 597
Reputacja: 77
Używałem w pracy Knipexów Cobra, zwykłych i XXL. Oraz wielu innych kombinerek/szczypcy itp.

Dopóki śruba ma swój kształt to należy dążyć do odkręcenia jej kluczem odpowiedniego rozmiaru. wszystkie nastawne klucze trzymają gorzej. Wszystkie. Za to w sytuacji gdy śruba jest już okrągła, lub odkręcamy coś co z natury nie jest przeznaczone do częstego odkręcania (np. siłowniki hydrauliczne) - wtedy szczypce tego typu to jedna z lepszych rzeczy, jeśli dobrze chwycimy to ruch "odkręcania" powoduje jeszcze mocniejsze zaciśnięcie się szczypiec. Morsy to troszkę inna sprawa.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2016-08-31 08:02 PM
Krasny Offline
Dużo pisze

(2016-08-31 08:02 PM)bura2 napisał(a):  Dopóki śruba ma swój kształt to należy dążyć do odkręcenia jej kluczem odpowiedniego rozmiaru. wszystkie nastawne klucze trzymają gorzej. Wszystkie.

Wiesz ale pic polega na tym że ten wynalazek trzyma śrubę dokładnie tak jak zwykły klucz płaski, a nawet lepiej.
Oczywiście dobrej jakości klucz nasadowy na niezniszczonej śrubie będzie trzymał w sześciu punktach podparcia.
Tutaj tak naprawdę silę przez ścisk dokładamy na większej powierzchni niż w zwykłym kluczu płaskim.

Śmiem twierdzić że najlepszy płaski pozostawi swój ślad. Próbowałem, wiem z doświadczenia.
Wynalazek jest na tyle dobry że polecany do montażu armatury gdzie złej jakości klucz lub źle użyty uszkodzi powierzchnię chromowaną w dwóch punktach podparcia.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2016-08-31 08:28 PM przez Krasny.)
2016-08-31 08:14 PM
Grzes Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 86
Reputacja: 10
Potwierdzę. W robocie u mnie "trochę" tego ludzie mają i sobie chwalą, sprzęt przedni i można na nim polegać.
2016-08-31 08:45 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
(2016-08-31 07:10 PM)Krasny napisał(a):  Nie pracuję jako mechanik, morse'a to znałem kiedyś alfabet Wink
Czyli włamywaczem nie jesteś - bo to ich częste narzędzie.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2016-08-31 10:36 PM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,102
Reputacja: 138
(2016-08-31 08:14 PM)Krasny napisał(a):  
(2016-08-31 08:02 PM)bura2 napisał(a):  Dopóki śruba ma swój kształt to należy dążyć do odkręcenia jej kluczem odpowiedniego rozmiaru. wszystkie nastawne klucze trzymają gorzej. Wszystkie.

Wiesz ale pic polega na tym że ten wynalazek trzyma śrubę dokładnie tak jak zwykły klucz płaski, a nawet lepiej.
Oczywiście dobrej jakości klucz nasadowy na niezniszczonej śrubie będzie trzymał w sześciu punktach podparcia.
Tutaj tak naprawdę silę przez ścisk dokładamy na większej powierzchni niż w zwykłym kluczu płaskim.

Śmiem twierdzić że najlepszy płaski pozostawi swój ślad. Próbowałem, wiem z doświadczenia.
Wynalazek jest na tyle dobry że polecany do montażu armatury gdzie złej jakości klucz lub źle użyty uszkodzi powierzchnię chromowaną w dwóch punktach podparcia.

Problem w tym że klucz płaski jest najgorszym -pod względem siły trzymania- kluczem. Tam gdzie tylko można powinniśmy się posługiwać kluczami nasadowymi (najlepiej sześciokątami) lub oczkowymi.
Czasami używam szczypiec Morsa, firmy "IRVIN" i uważam że świetnie się sprawdzają. Kluczy nastawnych podobnych do podanych przez Ciebie też mam kilka, ale zaznaczam że podobnych i pewnie dużo gorszych bo jakoś żaden mi nie podpasował i w zasadzie ich nie używam.
Z ciekawości będę musiał kupić ten wynalazek i przetestować.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2016-09-01 06:13 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny