Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2017 na ponuro
Autor Wiadomość
emir Offline
"Irlandczyk"

Liczba postów: 1,620
Reputacja: 91
RE: 2017 na ponuro
(2016-12-25 02:37 PM)Grager napisał(a):  5% PKB Smile tiaaa Smile
Za rok zobaczymy. Ja bym raczej stawiał na izolację Polski (nie istotne czy w wyniku decyzji polskiego rządu czy sił zewnętrznych) i idący za tym znaczący spadek PKB. Rozpad UE pogłębi się po faktycznym rozpoczęciu Brexitu, pojawią się kolejne państwa którym się to spodoba - a Kreml będzie je ochoczo wspierał. Niemcy będą starały się przejąć rolę przewodnią w UE, ale mimo ich sporej siły gospodarczej niestety okażą się za krótcy. Być może dogadają się z ruskimi, co będzie dużą stratą dla Polski. Krajami Bałtyckimi wstrząśnie na wiosnę wiele prowokacji ze strony wielkiego brata ze wschodu i może dojść do jego interwencji zbrojnej w celu "obrony interesów ludności pochodzenia rosyjskiego". Oby nie przerodziło się to w konflikt zbrojny z użyciem taktycznej broni nuklearnej. Osobiście sugeruję obserwację prognoz pogody - bo typowe wiatry z zachodu na wschód są niekorzystne dla Rosji i to jeden z czynników powstrzymujących ją przed użyciem atomu. Chiny będą próbowały aktywniej stworzyć SJ2 (szlak jedwabny2) i w tym celu będą starały się znaleźć przyczółki w Europie Wschodniej (w tym w Polsce). Myślę, że z tego powodu PiS'owi "uda się" zadłużyć Polskę w Chinach. Co do tych ostatnich, to konflikty na morzy chińskim staną się zupełną codziennością. Będzie to miało pewien wpływ na dostawy towarów z Chin i nieznaczny wzrost ich cen. USA pod rządami Trumpa wycofają się częściowo ze wsparcia (nuklearnego) Europy - tak, by nie musieć zaczynać wojny nuklearnej z powodu krajów bałtyckich. Na bliskim wschodzie dalej się będzie gotowało, bo nikt nie ma tyle wolnych (!) zasobów by to szybko ukrócić. Kraje UE nieznacznie zmienią politykę zapraszania i obsługi uchodźców, bo już teraz niemal pękają w szwach (finansowych) co do ich utrzymania. W części szerzenie radykalnego Islamu zostanie być może zdelegalizowane, a "wskaźnik integracji" będzie jedyną opcją by uchodźca mógł pozostać w danym kraju. Inne kraje pójdą wręcz przeciwną drogą (może Szwecja, Francja o ile nie wygra LePen?) i będą to tam podwaliny do zmian prawa na prawa szariatu (ale nie w 2017). Zgaduję też, że w USA może dojść do dużej katastrofy naturalnej - związanej z uskokiem San Andreas lub z kalderą Yellowstone, a w dalekiej Rosji pojawią się nie mniej poważne problemy związane ze zmianami klimatycznymi. To zresztą jedna z przyczyn dlaczego "ruskich o kraje bałtyckie" nie zaczęła się jeszcze przed zimą. Być może w któryś piątkowy wieczór kwietnia, raczej po Wielkanocy (po 16). No i tyle moich ponurych wizji :]

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2016-12-26 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
emir Offline
"Irlandczyk"

No i mamy koniec 2017 roku - i właściwie nie ma prognoz które byłyby katastrofalne w skutkach i się sprawdziły. Odrzuciłem w analizie same "pełzające" prognozy polityczno-ekonomiczno-gospodarcze (choć zostawiam na liście do przejrzenia) i te oczywiste i nie udało się wyłonić "Pytii" która miała by 100% racji lub rzuciła katastroficzną prognozę która by się sprawdziła. Myślę, że zwycięzcy nie ma, nagrodę przenoszę na kolejny rok, temat utworzę.

Przypomnę w skrócie co prognozowaliśmy:

T = Teza
P = Prawda, Prognoza Trafna

T - Rydzyk posłem/ministrem cyfryzacji?
P - Nie

T - Usługi spowiedzi on-line u w.w.?
P - Nie

T - UE zacznie cisnąć Polskę, głównie finansowo
P - Tak (tego można się było spodziewać - nie uważam tego za niespodziewane)

T - Skok Stefczyka (upadnie albo będzie ratowany)
P - Na 37 obecnie działających kas 15 jest albo pod zarządem komisarycznym, albo trwa procedura,
wg. Min. Fin. "nie można mówić, że sytuacja w SKOK-ach jest zła." = trudno mi ocenić

T - Tusk straci stanowisko w UE
P - Nie (27:1)

T - Masowe marsze anty/pro rządowe (ale to oczywiste, więc w ranking się nie wpisuje - gdyby ktoś napisał, że ustaną wszelkie protesty - to była by niecodzienna prognoza i warta odnotowaniaSmile )
P - Tak

T - Złotówka się mocno osłabi
P - Nie (€1 = 4.2 PLN pod koniec roku, 4.4 PLN na początku, biorąc pod uwagę i 2016 to brak dużych zmian - i to mnie raczej zaskakuje)

T - Frankowicze będą mieli złą sytuację ze względu na ww.
P - Nie

T - Budżet na koniec 2017 się nie zepnie
P - Nie ( wykonane w 99.3% wg. MF)

T - Wstrzymanie/zmniejszenie dopłat dla rolników i w efekcie "kosy na sztorc"
P - Nie (o ile wiem, nie siedzę głębiej w temacie)

T - Ograniczenie dostępu do broni (w Polsce)
P - Nie, raczej wręcz przeciwnie, o ile wiem poszerzono granice obrony koniecznej

T - Dużo kolejnych zamachów terrorystycznych w 2017 (Belgia, Niemcy, Włochy, Francja)
P - Nie aż tyle i głownie w UK którego nie było na liście tamże 4/37 zabici/ranni ( za https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamachy_te...ne_w_2017)

T - Rosja zacznie konflikt na dużą skalę
P - Nie (jeszcze)

T - Dziesiątki starć na bliskim wschodzie, eskalacja (między Arabami)
P - Nie (jeszcze nie i chyba nie dramatycznie więcej niż wcześniej)

T - Erupcja wulkanu we Włoszech (super-wulkan w zatoce przy Wezuwiuszu)
P - Nie

T - Kryzys ekonomiczny w Chinach
P - Nie

T - +5%PKB Boom gospodarczy w Polsce
P - Tak, blisko=4.3% wg. http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/wzrost-pkb...94002.html

T - Politycy opozycji za kratami
P - nie wiem, chyba nie masowo

T - Izolacja Polski
P - Tak, częsciowo

T - Prowokacje Kremla w krajach bałtyckich
P - Nie

T - Duże katastrofy naturalne w USA (np. Yellowstone) lub Rosji (klimatyczne)
P - Nie

Czego NIE przewidzieliśmy? Bo to jest pytanie warte uwagi.
Z bardzo poważnych działań "nie pełzających" to chyba tylko eskalacji napięcia i prób nuklearnych w Korei Północnej. Z lokalnych, które mogły dotknąć nas lub bliskich - wzrostu liczby huraganowych wiatrów w Europie, powodzi - a z drobniejszych, technologicznych ale mających potencjalnie znaczenie - pad serwerów OVH, ataki wirusów, cryptolockerów. Warto też odnotować boom bitcoina i zablokowanie jego giełd (to się dzieje zdaje się teraz) oraz duże manewry wojskowe Rosji symulujące atak na Europę. Nie wystąpiły (o ile wiem) duże zagrożenia biologiczne, skażeniowe ani kosmiczne.

| projekty | produkcja laserem | telekomuniakcja / IT | | Lasciate ogne speranza, voi ch’intrate.
2017-12-24 11:18 AM
jacekr Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 196
Reputacja: 12
T - Politycy opozycji za kratami
P - nie wiem, chyba nie m

nie, za to protestujący juz ok 400 os z zarzutami

Ratownik Medyczny| Żeglarstwo | Szkolenia
[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2017-12-24 09:47 PM
emir Offline
"Irlandczyk"

Nie zaczynajcie dyskusji pokrewnej polityce bo nie o tym wątek (już pomijając zasady forum które obowiązują). Każdy ma jakieś tam zdanie, ale szczęśliwe to nie wpływa na razie na bezpośrednie zagrożenie zdrowia/życia dla znaczącego procentu przeciętnego społeczeństwa.

2017-12-25 11:30 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny