Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chcę spać a jeszcze nie mogę, czyli Wasze patenty na zmęczenie
Autor Wiadomość
Vlad Draco Offline
Historyk

Liczba postów: 112
Reputacja: 12
RE: Chcę spać a jeszcze nie mogę, czyli Wasze patenty na zmęczenie
Ja na takie problemy mam swój "czaj". Wypróbowany wielokrotnie w różnych miejscach i sytuacjach - pobudza znakomicie.

Receptura jest prosta na pół litra wody daje się 10-12 torebek herbaty i jedną torebkę mięty (do smaku). Kilka łyków takiej herbatki i człowiek od razu sprawniej działa Big Grin
2017-10-16 09:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
rpiat Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 36
Reputacja: 3
RE: Chcę spać a jeszcze nie mogę, czyli Wasze patenty na zmęczenie
Osobiście potwierdzam skuteczność 15-minutowej drzemki.

Jako że od pewnego czasu robię ze 2 razy w miesiącu długie trasy samochodem dwukrotnie miałem taki nocny kryzys (musiałem kilka razy stawać na poboczu celem otrzeźwienia). Próbowałem różnych rzeczy, ostatnio spróbowałem właśnie krótkiej drzemki i uważam to za najskuteczniejsze narzędzie do walki ze snem. W moim przypadku nie była to nawet drzemka tylko coś w rodzaju letargu - ale wystarczyła. Poniżej opiszę co ja stosowałem i z jakim skutkiem:
1. Kawa - w moim przypadku dobra na krótkie dystanse. Kofeina i siorbanie z kubka na krótkiej trasie daje radę. Na długiej - nie bardzo, tym bardziej jeśli ktoś pija kawę regularnie i pił ją już tego dnia jej skuteczność jest niewielka.
2. Energetyk - taka lepsza wersja kawy. W moim przypadku daje radę jako ranny pobudzacz - wsiadamy o 4-tej rano do auta prawie "na śpiocha", po wypiciu połowy puszki nie czuć już senności.
Wada - w dużej dawce może dać efekt przeczyszczający.
3. Otrzeźwienie na zimnym powietrzu - wyjście z auta na 2-3 minuty na zimne, nocne powietrze. W moim przypadku daje radę na jakieś kilkanaście minut. Jeśli do celu brakuje mi jakieś pół godziny drogi to stosuję tę metodę.
4. Drzemka 15 minut - najskuteczniejsza i przetestowana nawet ostatnio. Do końca drogi brakowało mi jakieś półtorej godziny jazdy a kawa i energetyk nic nie dały. Po zatrzymaniu się na parkingu i 15-minutowej niby-drzemce bez problemu dojechałem do celu i czułem że dałbym radę jechać dalej. Gdyby nie ta drzemka nie wiem czy bym dojechał Sad

Oczywiście każdy ma inny organizm i np. jeśli ktoś nie pije kawy to i zwykła kawa pobudzi go do czuwania. Znam jednak ludzi co piją 8 kaw dziennie i mogą wypić dziewiątą przed snem - w niczym im to nie przeszkadza. (ani nie pomaga)

Z ciekawostek - na studiach gdy zajęcia z fizyki odbywały się późno pewien profesor przynosił nam na zajęcia kawę i chipsy Smile
To znaczy nie przynosił osobiście tylko brał dwóch studentów którzy z jego gabinetu taszczyli kawę, chipsy, słone paluszki, czajnik elektryczny i inne utensylia. Facet twierdził, że sól w chipsach podnosi ciśnienie, kofeina też dobrze robi i te półtorej godziny z nim wytrzymamy. Wytrzymywaliśmy Smile
Facio miał komplet studentów na zajęciach (darmowe chipsy).

Podczas jazdy samochodem zamiast chipsów stosowałem frytki z Maka - z kawą też dawały radę na jakiś czas.
2017-10-16 05:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny