Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zrobić tani kompresor? - [Dyskusja]
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,990
Reputacja: 240
Jak zrobić tani kompresor? - [Dyskusja]
Wpis na portalu: http://boungler.pl/2017/03/16/jak-zrobic...r-techlab/

Tych kompresorów z lodówki jest pełno na sieci i każdy to rozpisuje na 100 różnych sposobów. Postanowiłem więc zrobić maksymalnie prosty tutorial, w którym pokazałem co z czym połączyć, aby dało się wykorzystać w warsztacie.

Do całego obiegu już teraz widzę, że przydał by się filtr powietrza i oleju. Głównie dlatego że to wszystko tam w środku pływa, a jak wiemy olej + dętka nie jest dobrym połączeniem. Na razie wylot z węża jest suchy, ale jak mi słusznie zwrócił uwagę Piran, będą się tworzyły areozole, więc ten filterek jest potrzebny. Koszt około +20 zł.

Mam nadzieję że się komuś przyda.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-03-16 12:10 PM przez Boungler.)
2017-03-16 12:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 1,954
Reputacja: 188
RE: Jak zrobić tani kompresor? - [Dyskusja]
Miałem coś takiego zrobionego prawie 20 lat temu, ale do zastosowań bardziej modelarskich niż warsztatowych.

Plusem tego rozwiązania jest cena.
2017-03-16 06:57 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,014
Reputacja: 81
Kurcze, ze 3 miesiące temu zmieniałem lodówkę. Wymontowałem ze starej wszystko oprócz kompresora :/ A taki kompresorek przydałby mi się na działce.

A materiał fajny. Wrzuć jeszcze te przykładowe filtry.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"
2017-03-16 10:49 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

No właśnie zastanawiam się czy go jednak nie rozbudować. Są jaja z tym pistoletem. Potrzebny jest zbiornik do kompresji. Przynajmniej takie 3-5 litrów. Do jakiegoś tam podpompowania dętki mi wystarcza, ale faktycznie trzeba założyć filtr olejowy na wylocie bo lekko pluje.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2017-03-16 12:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 352
Reputacja: 16
Jako zbiornik może wykorzystasz starą butlę turystyczną.
Widziałem kiedyś taki patent, butla była odłączana i po napompowaniu można było przez przejściówki i wąż podłączyć pistolet lub końcówkę to dmuchania kół.
Plus tego jest taki że nie zawsze i wszędzie trzeba taszczyć ze sobą cały zestaw kompresor + butla.

Lub drugi pomysł to zamontować kompresor na stałe na butli 11Kg. Zajmie to mniej miejsca niż klasyczny nawet mały kompresor.

Aż się podjarałem, muszę coś takiego zrobić bo kompresora mi brakuje.

2017-03-16 03:26 PM
Bart Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 201
Reputacja: 5
Aż mi się ciśnie pytanie:
Czy konstrukcja kompresora o tak niskiej wydajności to nie przerost formy nad treścią wobec solidnej nożnej pompki?
Nie potrzeba prądu. Nie ma problemu z rozpylaniem oleju.
Koszt porównywalny. Zdecydowanie łatwiej spakować i przenieść w razie potrzeby.

P.S. Nie czepiam się tylko chcę poznać Wasze za i przeciw obu opcji.

¡No pasarán! ¡Es preferible morir de pie que vivir de rodillas!
2017-03-16 08:15 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

(2017-03-16 08:15 PM)Bart napisał(a):  P.S. Nie czepiam się tylko chcę poznać Wasze za i przeciw obu opcji.

Boungler to osoba, która stara się zgromadzić wiedzę, nauczyć, sprawdzić działanie i zapamiętać efekt - w jaki sposób można przetworzyć to co uda się nam pozyskać z różnych przedmiotów. W tym wypadku jest to lodówka, która ląduje na złomie. Jeżeli wiesz gdzie szukać - to wiesz jak rozwiązać problem. To czy wygodniej będzie zabrać pompkę czy kompresor - jest kompletnie nie istotne w tym wątku.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-03-16 09:27 PM przez Boungler.)
2017-03-16 09:27 PM
Piran Offline
Przemądrzały :)
Premium

Liczba postów: 1,200
Reputacja: 55
Aaaale, co szkodzi mieć jedno i drugie skoro i tak wyrzucamy lodówkę? Wink

Noże|Survival|Wspinaczka|Wytwarzanie ekwipunku|Mój kanał YouTube! Zapraszam!
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif][Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: latarka.gif]
2017-03-16 09:41 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

...bo to nie jest wątek o tym piran.

2017-03-16 10:25 PM
Piran Offline
Przemądrzały :)
Premium

Liczba postów: 1,200
Reputacja: 55
Zwracałem tylko Bartowi uwagę, że każdy taki patent jest sensowny bo nakład kosztów jest znikomy a to kolejna opcja.

Wracając do tematu wala mi się gdzieś pusta gaśnica samochodowa - postaram się niedługo rozkręcić i zobaczymy jaki jest w tym gwint bo nie znalazłem informacji na necie. Może da się szybko dorobić trójnik i taka mała butelka powinna działać jako fajny bufor. Jeśli powietrze będzie trafiało najpierw do takiej butli to myślę, że rozwiąże się też problem oleju bo gdy powietrze przez chwilę postoi to będzie się zbierał na dnie zbiornika. Trzeba uniknąć wiercenia w butli, bo odtworzenie szczelnych połączeń będzie trudne, a gwintowniki do połączeń calowych są dziwnie drogie.

Noże|Survival|Wspinaczka|Wytwarzanie ekwipunku|Mój kanał YouTube! Zapraszam!
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif][Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: latarka.gif]
2017-03-17 08:21 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz