Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zrobić tani kompresor? - [Dyskusja]
Autor Wiadomość
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,014
Reputacja: 81
RE: Jak zrobić tani kompresor? - [Dyskusja]
Sprężarka z butlą gaśnicy:
http://pwm.org.pl/pwm/index.php/atykuy/n...k-po-kroku

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"
2017-03-17 08:59 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,990
Reputacja: 240
Wiem o co chodzi ChollaYi. Sprężarka może nie ma dużej wydajności litrów na minutę ale faktem jest że jest silna, pracuje cichutko i co najważniejsze jest malutka.

Co na dzisiaj chce zmienić...
- założyć filtr powietrza dla przewodu ssącego
- założyć filtr olejowy dla przewodu wylotowego (ten olej się pojawia i trzeba jednak ten filtr założyć).
- ze względu na użycie pistoletu, który domyślnie ma wylot zamknięty jak nic potrzebna jest butla... 3... może 5-cio litrowa i jakiś zaworek bezpieceństwa. Ale to już robi z tej małej skrzyneczki - gabaryt, czego nie chcę. Jednak widzę że "muszem".

Najwyżej dokupię z 10 metrów węża i kompresorek będzie siedział w warsztacie a pompować będę na odległość.

Z formiarki termicznej zostały mi 2 presostaty i też bym mógł założyć.... i z konceptu minimum robi się maksimum.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2017-03-17 09:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mar_kow Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 284
Reputacja: 17
(2017-03-17 09:32 AM)Boungler napisał(a):  [...]

Z formiarki termicznej zostały mi 2 presostaty i też bym mógł założyć.... i z konceptu minimum robi się maksimum.

No właśnie... Jako że kompresora też mi brakowało, a starej lodówki nie mam to zamówiłem Stanley'a V2 50l 3km 10 bar, wydajność 356 l/min.
Ale koncepcja własnej produkcji jak najbardziej na miejscu...Smile
2017-03-17 11:32 AM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 1,954
Reputacja: 188
W sumie nie sądziłem, że ten kompresor ma taką wydajność i gdyby nie fakt, że nie mam zbytnio miejsca na jego stosowne używanie (mieszkanie) to sam bym sobie zmajstrował coś takiego do czyszczenia broni.

W kwestii butli i utrzymania nadal kompaktowego rozmiaru to pokusiłbym się o zrobienie czegoś w stylu uchwytu/skrzynki/podstawy dla kompresora i butli z jednoczesną możliwością przechowywania przewodu powietrza, pistoletu i ew. końcówek.

Tak sobie rozrysowując koncepcję czegoś takiego wyszło mi to - oczywiście bez zachowania dokładnych proporcji itd.

[Obrazek: IFgAumi.jpg]

Można oczywiście w podstawie zrobić schowek na przewody - powietrza i elektryczny, włącznik na górze/z boku itd.

Gabaryt nie zmieni się jakoś specjalnie bo butla ma rozmiary niewiele większe od samego kompresora.

Ciekawa tabelka odnośnie pojemności butli gazowych:
http://www.interloop.pl/butla-gazowa-tur...-3-kg.html

Butla 3 kg ma pojemność 7,2 l więc powinna być wystarczająca w zupełności.
2017-03-17 05:13 PM
piechucki Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Na początek dzień dobry wszystkim, a w sprawie przedmiotu niniejszego wątku, to dodam, że ja u siebie zastosowałem stare naczynie przeponowe do centralnego ogrzewania, które zanabyłem na portalu na "a" za jakieś naście złotych. Działa, trzeba tylko zwrócić uwagę na ciśnienia do jakich naczynie jest dopuszczone.
2017-03-19 08:41 AM
Marcopralco Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 9
Reputacja: 12
Jakiś czas temu zmajstrowałem podobne ustrojstwo. Polecam zamontowanie co najmniej dwóch kompresorów, a najlepiej jeszcze więcej. Do tego prosty wyłącznik ciśnieniowy z regulatorem (ok.60zł) i zawór zwrotny. Resztę fantów można na złomie znaleźć, np. zbiornik powietrza od jakiegoś traktora. Koszta są naprawdę niskie, a można sobie fajny sprzęt zmajstrować. Polecam dołożenie filtrów odolejacza i odwadniacza, mocno pluje niestety. Całość na ramie z kółkami, które następnym razem zrobiłbym dużo większe, konstrukcja trochę się przy transporcie buja.

Do pompowania kół się nadaje, jakieś proste malowanie pistoletem też. Piaskowania niestety nie ogarnie, za mała wydajność, choć coś tam można popróbować. Do 8 barów nabija spokojnie, bez problemu.

[Obrazek: EaafHio.jpg]

[Obrazek: k64wfvL.jpg]
2017-11-13 10:39 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz