Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawody Shoot Off / Hubertech / Jaworzno 2017 - [Dyskusja]
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,986
Reputacja: 238
Zawody Shoot Off / Hubertech / Jaworzno 2017 - [Dyskusja]

Materiał i film na portalu: http://boungler.pl/2017/04/29/zawody-sho...-explorer/

Byłem i powiem Wam że bawiłem się świetnie. Uważam że Shoot Off jest tą dyscypliną sportu, która potrafi w dużym stopniu zweryfikować nasze zachowania w sytuacjach stresowych. Jeżeli ktoś myślał do tej pory, że strzelanie do tarczy może przygotować go do sytuacji kryzysowych - polecam ten materiał. Zwróćcie szczególnie uwagę na zawodników którzy mają problem z trafieniem do celu. To nie są strzelcy, którzy dzisiaj złapali za klamkę. Jak widać gdy dojdzie czynnik "S" wymiana ognia będzie dalece mijać się z założeniami co poniektórych osób.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-04-29 10:50 PM przez Boungler.)
2017-04-29 08:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 1,920
Reputacja: 187
RE: Zawody Shoot Off / Hubertech / Jaworzno 2017 - [Dyskusja]
Tutaj widzę nieco inną koncepcję rozgrywki niż u mnie w klubie jest prowadzona.

Jedna z moich ulubionych konkurencji - jednakże do rozegrania jej warto mieć oryginalny podwójny popper - co widać na filmie był problem z oceną kto wygrał - przy dobrych strzelcach ciężko to stwierdzić zwłaszcza jak strzelają szybko i intensywnie w taki sposób, że kolejny pocisk "dopycha" blachę...

U mnie w klubie koncepcja rozgrywki jest nieco inna:
- do zestrzelenia jest 6 celów typu popper (dla każdego z dwóch zawodników)
- 5 celów jest ustawionych w odległości ok. 10 - 12 m
- 1 ostatni popper (szósty) jest wysunięty do przodu o ok. 1 m - to jest ten zachodzący z popperem drugiego zawodnika
- zawodnik ma za zadanie po sygnale dźwiękowym dobyć broń, odbezpieczyć (jeżeli ma bezpiecznik lub z samonapinania) i ostrzelać cele 1 - 5
- po ostrzelaniu i zestrzeleniu celów 1 - 5 musi wymienić magazynek i trafić cel nr 6
- taki przebieg zawodnik wykonuje samodzielnie do 3 razy - w ten sposób ustala się tzw. drabinkę 16 lub 32 zawodników, którzy przechodzą do rundy finałowej
- w rundzie finałowej zawodnicy "walczą" ze sobą w pojedynku w parach tak jak na filmie

Na filmie koncepcja była nieco inna bo wymiana następowała po trafieniu dwóch białych dużych popperów i dopiero reszta.

Od kilku lat z rzędu jak startuję to powiem, że często nie ma znaczenia jak kto bardzo celny jest do tarczy skoro przy takim strzelaniu traci głowę lub zwyczajnie nie panuje nad bronią - szybkość reakcji musi być bardzo wysoka.
Dla przykładu powiem, że kolega z klubu, który w zeszłym roku był pierwszy w eliminacjach osiągnął czas: 5,72 sek., a mój był 6,89 sek. i to był drugi czas zawodów.

I teraz sobie należy uzmysłowić, że w ciągu tych niespełna 7 sekund wykonano następujące czynności:
- zarejestrowano sygnał dźwiękowy
- przyjęto postawę - lub ją skorygowano
- dobyto broni z kabury
- odbezpieczono broń (jeżeli była taka potrzeba, patrz Glock lub strzelanie z samonapinania)
- wycelowano
- oddano 5 strzałów, każdy z przeniesieniem na nowy cel
- wymieniono magazynek
- oddano kolejny (6) strzał

Więc wliczając dobycie broni i zmianę magazynka w cały ten czas to w moim przypadku na jeden oddany strzał przypada ok. 1,15 sekundy, gdzie rzeczywisty czas jest niższy bo trzeba odjąć dobycie i zmianę magazynka.

Wielu zawodników też łapie się na tym, że nie ma trzeciego magazynka (drugiego zapasowego) - jest on potrzebny i przydatny w momencie kiedy zabraknie nam amunicji lub dokonamy wymiany, a cel jednak nie położy się - wtedy trzeba kombinować.
O zacięciach już nie będę wspominał.

Niestety od trzech lat z rzędu zajmuję trzecie miejsce, ale w zeszłym roku udało mi się trafić do finałowego pojedynku - niestety mała nieuwaga, jeden chybiony cel i już było za późno mimo, że poprawiony i w pojedynku o drugie miejsce to samo niestety...
A zawody u mnie w klubie rozgrywane niestety tylko raz w roku Sad

Kiedyś - mam nadzieję, że terminy przypasują chciałbym się wybrać na pojedynek SHOOT-OFF karabin + pistolet - to będzie dopiero coś...
2017-04-29 09:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,986
Reputacja: 238
RE: Zawody Shoot Off / Hubertech / Jaworzno 2017 - [Dyskusja]
W ramach drobnej korekty, na początku filmu wkradł się błąd - w wypowiedzi Szymona chodziło oczywiście o konkurencję Shoot Off a nie "still chalange". Film będzie przez chwilę niedostępny bo go poprawiłem i aktualnie podmieniam na kanale.

Jeżeli chodzi o głównego bohatera - to mam nadzieję że pojawi się u nas na zlocie i będzie można pogadać. Wink

Co do zmiany magazynka, to tutaj nie było znaczenia kiedy ma to nastąpić. Zmiana ma być wykonana w dowolnym momencie jednak nie później niż przed trafieniem w zielony poper.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2017-04-29 10:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz