Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostrzałka GANZO Touch PRO Ultra
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,031
Reputacja: 241

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_forum_s.jpg]

Ostrzałka wpadła w moje ręce jakiś czas temu i tak sobie siedziała zakurzona na półce. Kupiłem ją w zasadzie do Boungler Inspekcji, aby nożyki, które dostaję do przeglądu móc wcześniej naostrzyć zanim coś o nich napiszę.

Zasada działania identyczna jak w przypadku innych podobnych ostrzałek, gdzie mamy możliwość regulacji kąta ostrzenia.

Poniżej materiał filmowy z kanału YouTube Projektu Boungler, a tuż pod filmem kilka zdjęć z dodatkowym komentarzem.

W Pudełku znajdują się części, które trzeba sobie samemu poskładać. Generalnie nie ma z tym problemu bo konstrukcja ostrzałki jest prosta i technicznie nie da się jej inaczej poskładać.

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_01.jpg]

W zestawie znajduje się:
- przyssawka
- stolik, a raczej bardziej "trzymadełko"
- prowadnica z uchwytem do kamieni
- kawałek grubego pręta, który służy jako dodatkowa noga
- szmatka
- 4 kamienie o gradacjach 120, 320, 600 i 1500
- flamaster

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_02.jpg]

W zestawie kamieni zabrakło mi czegoś pomiędzy 600 a 1500. Gradacja 600 jest nieco za gruba jeszcze i przydałoby się coś w granicach 800 - 1000, tyle że nie wiem czy takie kamienie występują.

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_03.jpg]

Wiele osób narzeka na system montażu ostrzałki do stołu. Faktem jest, że nie jest to imadło, ale jak na ssawkę to trzyma się stołu jak cholera + ta dodatkowa nóżka sprawiają, że całość siedzi naprawdę stabilnie.

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_04.jpg]

Poniżej cała już zmontowana ostrzałka.

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_05.jpg]

Kamienie montuje się i zmienia wręcz banalnie. Odciągamy sprężynę i zakładamy polerkę lub płuczemy aktualnie używany kamień. Jak dla mnie bardzo wygodne i pomysłowe.

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_06.jpg]

Najwięcej problemów sprawiło mi ostrzenie małych noży, a jak głownia jest już zwydziwiana, to trzeba nie lada wprawy aby utrzymywać ją na swoim miejscu. Cała sztuka polega na tym aby odpowiednio ułożyć głownię na stoliku roboczym - tak aby cały czas siedziała nieruchomo. Idealne do tego celu byłoby jakieś imadełko.

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_07.jpg]

Część osób smaruje prowadnicę aby działała bardziej swobodnie. Ja jednak nie widzę takiej potrzeby. Całość pracuje idealnie lekko i bez wyczuwalnego tarcia części prowadnicy.

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_08.jpg]

Kamień 1500 jest faktycznie gradacją pod idealne wykończenie, ale z doświadczenia wiem, że warto go jeszcze przesmarować olejem i w takiej postaci wykańczać dokładniej krawędź.

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_09.jpg]

Czy zestaw jest wart swojej ceny?
Myślę że nie. W wyszukiwarkach można go kupić najtaniej za około 190 zł. To trochę dużo jak na 4 kamienie, pisak i trochę plastiku. Faktem jest, że bardzo fajnie się tym ostrzy i w całym tym zestawie nie ma za bardzo elementów (poza przyssawką) które mogłyby się jakoś konkretnie popsuć.

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_10.jpg]

Na koniec dodam, że podobnie jak wspomniałem na filmie - uważam że nie jest to narzędzie dla osób początkujących. Wymaga wprawy i wiedzy w zakresie doboru kamienia do stanu ostrza jak również dyscypliny w utrzymaniu właściwego kąta ostrzenia, gdyż samo ułożenie kamienia nie wystarcza.

[Obrazek: ostrzalka_ganzo_11.jpg]

Wyszukiwarka cenowa: http://bit.ly/2txxeP1

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-07-24 07:50 PM przez Boungler.)
2017-07-22 03:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
quebec Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 763
Reputacja: 100
RE: Ostrzałka GANZO Touch PRO Ultra
(2017-07-22 03:35 PM)Boungler napisał(a):  Zasada działania identyczna jak w przypadku innych podobnych ostrzałek, gdzie mamy możliwość regulacji konta ostrzenia.
* kąta Wink
Możesz usunąć ten post po poprawieniu.

Informatyka | Elektronika | Telekomunikacja | Krótkofalarstwo | Pierwsza pomoc | Żeglarstwo
2017-07-24 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,031
Reputacja: 241
RE: Ostrzałka GANZO Touch PRO Ultra
Dzięki Quebec, już mi się pierniczą kąty z kontami. Moderacja mnie chyba już przerasta.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2017-07-24 07:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny