Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nerka - co polecacie?
Autor Wiadomość
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 2,112
Reputacja: 206
Nerka - co polecacie?
Szukałem, ale nie znalazłem takiego tematu - jak coś to proszę o przeniesienie.

Powoli przymierzam się do zakupu "nerki" - żona stwierdziła, że jej by się też przydała to dostanie moją z Biedronki - sprawdza się na wakacjach - więc dostanie moją, a ja sobie kupię coś lepszego. Taka zamiana Big Grin

Mam "niskoprofilową" nerkę z Biedry, ale jednak jako EDC wolałbym coś bardziej konfigurowalnego, ale jednocześnie nie odstającego.

Posiadam też nerkę z możliwością montowania kabury - mieści nawet USP Expert, ale ta mimo, że jest płaska to brakuje jej czegoś i jest dość wielka w pozostałych płaszczyznach, a to jako EDC mi nieco przeszkadza.

Teraz najlepsze - potrzebuję tam pomieścić:
- telefon komórkowy - S3 mini lub A3 od Samsunga (ew. coś podobnego)
- dokumenty
- latarkę
- mini multitool
- chusteczki do okularów
- wykałaczki z nicią dentystyczną
- płaska taśma "duct tape" nawinięta na kartę - nie jest to potrzebne
- długopis
- jakaś kartka papieru
- zapasowa bateria do latarki
- pendrive
- nożyk - niekoniecznie bo może zostać na pasie
- kabura z CZ 75B lub Astr A75 + zapasowy magazynek (ew. ładownica z kydexu tak samo jak kabura wewnętrzna - kabura i ładownica to nie jest konieczność)
- gaz - nie jest to konieczność
- mieć ew. możliwość rozbudowania czyli MOLLE/PALS mile widziane
- kolor czarny lub olive/khaki

Jak na szybko się rozglądałem to moje wymagania nieco spełniają:
- Helikon Gecon
- Jedynka z Miwo Military Praszka - chociaż ta wydaje mi się zbyt pękata.

Ktoś ma jakieś doświadczenia?
2017-07-28 08:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 390
Reputacja: 16
RE: Nerka - co polecacie?
Zrezygnowałem z nerek i oporządzenia na pasku i saszetce na ramię. Na rzecz małego 10L plecaka.
Wszelkie torebki na ramię typu "pederastka" nie są w moim stylu.
Nerki bądź inne ładownice z klamotami zrywały mi pas z doopy, więc wybrałem inne genialne rozwiązanie Wink

Polecam mini plecak Karrimor Sierra 10, cena przystępna, noszę w tym wygodnie więcej niż zakładałem w EDC.
Nie jestem na pierwszy rzut oka "militarny", ot grubasek z małym plecaczkiem.
Ale na co dzień mam dostępne standardowe EDC (portfel itp.) oraz mały lekki zestaw przetrwania.

Może warto iść tą drogą? Mnie olśniło nie dawno, i uważam że to genialne rozwiązanie.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-07-28 10:39 PM przez Krasny.)
2017-07-28 10:35 PM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Plecak i EDC w nim mam.
Na pasku/w spodniach noszę to co noszę, a potrzebuję czegoś tam gdzie nie mam/mogę/chcę mieć plecaka. Do tego odpada opcja zmieszczenia tam CZ/Astry.
2017-07-28 11:11 PM
janek11kowalski Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 50
Reputacja: 10
Też zmagałem się ostatnio z podobnym tematem. Takim dosyć mocnym ograniczeniem w wyborze przez Ciebie nerki jest przede wszystkim możliwość zmieszczenia broni z kaburą. CZ/Astra wymaga aby nerka była duża i niektóre mniejsze odpadają przez to. Nie jestem pewien co masz na myśli przez Helikon Gecon, miałeś może na myśli Wisport Gekon? A może Helikon Bandicoot? Obie nerki są z kategorii większych. Co do Jedynki z Miwo Praszka nie chcę się wypowiadać, bo też nie miałem, ale generalnie moim zdaniem firma z dużo większym zaufaniem do jakości niż Helikon. Z Helikonem jest różnie - raz wypuści rzecz dobrą, innym razem szwy pękają, a rzeczy się szybko zużywają. No i kontrola jakości w chińskich fabrykach Helikona nie stoi na najwyższym poziomie - często są jakieś wystające nitki itp. (mówię z doświadczenia po innych produktach, np. spodniach, nie wiem gdzie robią nerki, ale podejrzewam, że również na Dalekim Wschodzie). Czego nie można powiedzieć o Wisporcie czy Miwo.

To, co mogę jeszcze polecić Tobie w kategorii rozważań (choć może brałeś już to pod uwagę) to:
1) Baribal - ma dwie wersje swojej nerki - większą (która może robić też za chest) i mniejszą, choć w mniejszej możliwe, że broń z kaburą nie wejdzie. Ja taką mam, ale nie noszę broni. Trochę gorzej leży na pasku (nie ma takich zaokrągleń jak Helikon), ale mi to nie przeszkadza, nie powoduje dyskomfortu. Jej wymiary to 20x15x8 cm.

2) Husar Cubby Hybrid - duża (większa od Baribala) i dużo oferująca. Rozważałem ją zamiast Baribala, ale ostatecznie wybrałem: łatwiejszą możliwość konfiguracji noszenia jako chest (teoretycznie i Husara da radę jako chest, ale nie ma dedykowanych pasków i trzeba byłoby kombinować) oraz mocniejszą Cordurę (Baribal - 1100D, Husar - 500D). Z materiałem też musisz się zastanowić - 1100D jest trwalsza, ale też sztywniejsza, może to nie pasować. 500D też się sprawdza i na pewno jest trwalszy niż jakiś inny nylon czy poliester. Nie wiem natomiast, czy zmieści się tam magazynek i kabura - ale jak będziesz brał to pod uwagę, to masz podane wymiary (główna komora: 270mm x 140mm x 50mm, kieszeń na froncie: 150mm x 110mm x 40mm) i możesz sprawdzić, czy wszystko wejdzie. Pozostałe rzeczy, które wymieniłeś praktycznie nie zajmują miejsca i nawet mała nerka by starczyła. Wadą dla mnie był także brak możliwości konfiguracji dodatków na taśmach PALS, ale z drugiej strony są ludzie, którzy wolą mieć gotowe rozwiązanie i niewielu w zasadzie korzysta z możliwości dotroczenia czegoś, choć Ty akurat wolałeś mieć taką możliwość.

3) Spearpoint Indywidualne Rozwiązania Projektowe - tutaj, jeśli cena nie gra roli, masz możliwość skonfigurowania projektu pod siebie. Na pewno jest to rozwiązanie droższe i wymaga od Ciebie przemyślenia i dobrej komunikacji z wykonawcą, ale będziesz miał dokładnie to, czego oczekujesz. Możesz też wziąć jakiś gotowy projekt, jeśli będzie Ci odpowiadał. Oczywiście tutaj, podobnie jak w pozostałych dwóch przypadkach, jakość na najwyższym poziomie.
2017-07-29 04:44 AM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Tak, pomyliłem się i chodziło mi o Wisport Gekon.
Tak czy inaczej jak wrócę do domu to wrzucę linki/zdjęcia tego co mnie interesuje.

Nerka może być mniejsza tak, aby pomieściła Astrę A75 lub rewolwer z lufą 2,5 cala.
2017-07-29 08:00 AM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 890
Reputacja: 46
U mnie również zmienił się "transporter", taka wersja jednak bardziej mi pasuje niż nerka czy plecak. Polepszyło się bo i smartfon wchodzi czego nie mogę powiedzieć o poprzednikach Smile

.jpg  Saszetka.jpg (Rozmiar: 11.33 KB / Pobrań: 101)
2017-07-29 08:34 AM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Ciekawe. Możesz podać nazwę lub link?
Nerka ma jednak tą przewagę, że można ją nosić z każdej strony.
2017-07-29 08:39 AM
Tathagata Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 73
Reputacja: 12
Dostępne na Ali. Też przesiadłem się na coś takiego w oliv żeby pomieścić smartfona +portfel, długopis, pendrive, scyzoryk, zapalniczkę i mała czołówkę.

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2017-07-29 09:04 AM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 890
Reputacja: 46
Korzystam z tego serwisu poniżej i wpisałem :
"Bag Accessories Belt Fanny Pack Waist Pouch Backpack Tactical Mini"

https://geek.wish.com/search/Bag%20Acces...cal%20Mini
2017-07-29 09:15 AM
janek11kowalski Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 50
Reputacja: 10
@No_idea i jak się Tobie sprawdza to coś? Nie lata na pasku?

@Larpak z tego, co widzę, to CZ 75B to jakieś 21 cm długości i około 14 wysokości, Astra trochę mniejsza (17 cm długości). W porównaniu do tych, które Tobie zasugerowałem, Gekon jest na pewno większy, ale nieforemny. Broń się do niego zmieści, podobnie jak pozostałe rzeczy. Z tego, co czytałem w różnych opisach, to ludzie narzekają na pas nośny, który jest odczepiany (jakbyś chciał przenosić przytroczone w systemie PALS). Astra powinna wejść zarówno do Baribala jak i Husara (choć nie wiem jaka wysoka jest, ale podejrzewam, że mniej niż 14 cm).

Ważna jest też organizacja wewnątrz. Jak masz broń w dużej kieszeni, pozostałe rzeczy w niej umieszczone muszą być tak, aby nie wypadły przy sięganiu po nią, ani nie utrudniły jej wyciągnięcia. Pomocna jest wtedy mniejsza kieszeń, tam zapewne trzymałbyś telefon, ale też fajne rozwiązanie Baribala - kieszeń od wewnętrznej strony - tam dobrze pasują dokumenty. Dodam, że Wisport Gekon też ma takie rozwiązanie. "Jedynka" z kolei jest dedykowana w praktyce pod broń, więc też się powinna sprawdzić w Twoich warunkach.
2017-07-29 01:18 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów