Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Henry Arms US SURVIVAL AR-7.
Autor Wiadomość
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 1,954
Reputacja: 188
Henry Arms US SURVIVAL AR-7.
Z racji tego, że karabinek jest na miarę forum więc zakładam temat dotyczący stricte tego modelu.

[Obrazek: 9y7snMH.jpg]

[Obrazek: ZotBEjS.jpg]

Za 49,41 zł znalazłem na http://www.taiwangun.com plecak hydracyjny, który idealnie mieści AR-7.
http://www.taiwangun.com/systemy-hydrata...aign-id=20

[Obrazek: WOSzr9r.jpg]

[Obrazek: QCn8aej.jpg]

Na stronie wspomnieli tylko, że plecak posiada pasek piersiowy, ale nie wspomnieli, że jego klamra jest pomarańczowa i zaopatrzona jest w gwizdek ratunkowy:
[Obrazek: 0SnW3tS.jpg]

Nie wspomnieli również o tym, że plecak posiada płaską kieszeń na przedniej ściance, która jest zamykana na rzep - jak na razie mieści się tam zestaw do czyszczenia broni typu AR15:
[Obrazek: AMS9wJq.jpg]

Z taśmy 25 mm i paracordu wykonałem proste zawieszenie jednopunktowe, które przekładane jest przez kolbę na zasadzie pętli:
[Obrazek: rPM6vwM.jpg]

[Obrazek: Ofq8NIU.jpg]

Z taśmy 20 mm (dwa kawałki) wykonałem montaż na ładownicę, które jednocześnie zabezpiecza klapę przed otwarciem oraz pozwala zamocować karabinek do elementów wyposażenia czy pojazdu, względnie paska od spodni:
[Obrazek: nuymnXB.jpg]

[Obrazek: vbec3Zm.jpg]

W planach jest zakup montażu QD na szynę 11 mm - niestety ciężko znaleźć mi takowy, który był by jednoczęściowy, a do tego w ludzkich pieniądzach.
Do tego jeszcze lunetę - jakaś kompaktowa, aby zmieściła się w plecaku razem z karabinkiem.
Wykonanie muszki + przeziernika - jakoś przeziernik nie jest tym co lubię.
Zakup zapasowych magazynków, w tym długiego na 20 naboi.

W miarę czasu i dostępu na strzelnicy będę testował różnego rodzaju amunicję bo jak na razie sprawdziłem na krótkim dystansie (10 m) i przy użyciu dużego przeziernika:
- S&B STANDARD
- S&B HV
- S&B CLUB
- REMINGTON VIPER

Jak na razie tylko na szybko sprawdzając to Viper miał największy rozrzut, ale to może przez to, że już strzelałem na szybko i bez odpowiedniej podpórki.
Tak czy inaczej na YT narzekają jedni na celność karabinka co mam zamiar sprawdzić osobiście.
2017-10-27 10:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marian Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 109
Reputacja: 4
RE: Henry Arms US SURVIVAL AR-7.
Ja miałem dostęp jedynie do ammo S&B HV (pociski platerowane). Strzelałem na 25 m z wolnej ręki i na 50 z podpórki, starając się strzelać w miarę szybko (co 1-3 sekundy). Na 25 wszystkie przestrzeliny w czarnym, na 50 kilka poza (dysponowałem jedynie jedną paczką - 50 szt.). Jedno zacięcie - z mojej winy raczej, zbyt delikatne wprowadzenie pierwszego naboju.
Wrażenia: biorąc pod uwagę fatalny przeziernik (zbyt duża średnica - podobnie jak Larpak, chętnie wymieniłbym na normalną szczerbinkę ale to chyba niemożliwe) - celność zadowalająca, jak na broń małokalibrową do strzelania rekreacyjnego. Nazwanie tego jednak 'survival rifle', chociaż to niezły chwyt marketingowy, jest raczej jednak przesadą. Za mały kaliber i związana z tym niewielka donośność/skuteczność.
Niewąpliwie moje wnuki będą miały radochę ... a różowa/pomarańczowa muszka - 50 pkt. do lansu ! Wink

Marian
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-10-29 10:21 AM przez Marian.)
2017-10-29 10:19 AM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Jako broń survivalowa było to projektowane - wszystko zależy w jakim środowisku będzie miał to być survival.

Na małą zwierzynę i .22LR - królik, zając, lis etc.
Do walki z przeciwnikiem - tutaj już gorzej, ale lepsze to niż nic - przy czym zauważ, że izraelczycy używali i używają nadal tego kalibru w pewnych okolicznościach.

Sprzęt jest o tyle ciekawy, że jest kompaktowy i wzbudza zainteresowanie.
Mi się podoba.

Co do przeziernika to masz też mniejszą "dziurkę" - wystarczy odkręcić śrubkę i przekręcić blaszkę o 180 stopni.

Pomysł na wykonanie szczerbinki już mam - muszę tylko się za to zabrać - albo znajdę odpowiednią blaszkę lub kupię zapasowy oryginalny przeziernik i w nim będę rzeźbił - tutaj już kwestia zależna od kumpla dzięki, któremu będę miał dostęp do rynku...
2017-10-29 10:28 AM
goofy Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 109
Reputacja: 1
No i chyba trzeba będzie pomyśleć o czymś takim dla mojego 8 latka Smile Ciekawe co na to mój minister finansów?
Jak z ciężarem ? czy nada się dla takiego malucha ?

Ratownictwo, Straż, Psychologia, 4x4, CB Radio, UKF
2017-11-04 06:08 PM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Masa karabinka (całości) to niespełna 1,6 kg i jest dość równomiernie rozłożona.
Wszystko zależy od "malucha", ale wydaje mi się, że nie będzie miał żadnych problemów.
2017-11-04 08:23 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 509
Reputacja: 75
Czekam z niecierpliwością na więcej szczegółów. Przymierzam się do zakupu samopowtarzalnego karabinka .22 LR i raczej skupiałem się ku Rugerowi 10/22 Take-down. Ten też wydaje się jednak ciekawy. Chętnie się dowiem jak się zachowuje na strzelnicy jako już złożony karabinek. (tj czy mając go w reku czujemy, że jest to składak, czy jednak wszystko trzyma się ładnie i sztywno)

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2017-11-05 06:41 PM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Jak na razie to tylko się nim bawiłem - wczoraj tylko rekreacyjne strzelanie do blaszek, niestety przeziernik nawet ten mniejszy nie jest tym co lubię. Nie było jednak czasu już na dłuższe testy co do celności.

Wszystko trzyma się tak jak należy nic się nie rusza/chwieje itp.

Do Rugera jest sporo dodatków (przynajmniej w USA) chociaż do AR-7 też jest trochę (oczywiście nadal w USA).

Ruger 10/22 TD to też ciekawa opcja jednak większa nieco, a do tego nie jest taka niepozorna.
Wczoraj jak go pokazywałem znajomym na strzelnicy to znowu były teksty a co to za kolba, to od wiatrówki itd.
2017-11-05 07:45 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 509
Reputacja: 75
10/22 jest chyba bardziej popularny u nas w kraju - dłużej na rynku. Interesuje mnie jak karabinek prezentuje się złożony - możliwość złożenia to tylko dodatkowy bonus. Jak ma być "zabawkowy" w dotyku to szkoda mi ropy na wyprawę do Wawy (na razie tylko tam go widziałem)...
Z drugiej strony 1000 zł tańszy i od razu ma picattiny na komorze.

Nie ma co bić w klawiaturę, czekam aż coś napiszesz więcej. Gdyby można prosić o dopisanie na koniec opinii AR7 vs 10/22TD to byłbym wdzięczny

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2017-11-05 09:06 PM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Na komorze w AR7 jest szyna 11 mm.
Jeszcze jakiś sklep go w Polsce miał w tej samej cenie - niestety nie pamiętam, który.
Wygląd jest nieco zabawkowy, kolba mogłaby być jednak nieco lepiej wykonana - nie jest to coś do tłuczenia non stop na strzelnicy.

Czy Ruger 10/22 jest u nas popularny - nie powiedziałbym. Bez znaczenia na wersję czy zwykłą czy TD to nie jest u nas coś super popularnego - dlatego, że w większości ludzie kupują 22'ke jako karabinek sportowy, a nie rekreacyjny. Stąd też ceny wszelkich puszkobijców w .22 LR są nieco wyższe niż by się chciało (może paroma wyjątkami).
2017-11-05 10:08 PM
Adrian Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 88
Reputacja: 6
Z Henry'ego nie strzelałem, ale miałem go w ręku. Henry wyglądał jak nadmuchany - pewnie dzięki takiej konstrukcji może unosić się na wodzie. Chwyt pistoletowy był dla mnie zbyt pękaty i źle układał mi się w dłoni.

Ruger 10/22 Takedown jest faktycznie wyraźnie cięższy i prawie dwukrotnie droższy od HSR, ale w konfiguracji z kolbą Magpul Backpacker wcale nie dużo większy po złożeniu:

[Obrazek: s-l300.jpg]

Kolba jest zaprojektowana z myślą o karabinku survivalowym - w chwycie pistoletowym jest niewielki wodoszczelny, a w kolbie przykryte klapką miejsce na 3 zapasowe magazynki lub niewielki zestaw przetrwania. W Polsce chyba nie do kupienia, ale można bez problemu sprowadzić np. z niemieckiego oddziału Brownells.

Ruger jest jak lego - prawie wszystko można w nim łatwo wymienić, a rynek jest zasypany alternatywnymi komponentami. Jest to zaleta jeśli dokładnie wiemy czego chcemy, ale ogromna wada jeśli lubimy się bawić i eksperymentować, bo łatwo można w niego wpompować nawet pięciokrotność ceny zakupu Rolleyes
2017-11-08 07:37 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów