Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Henry Arms US SURVIVAL AR-7.
Autor Wiadomość
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 1,954
Reputacja: 188
RE: Henry Arms US SURVIVAL AR-7.
Projekt Magpul'a jest ciekawy, ale ma pewne wady:
- brak dedykowanego plecaka/pokrowca w zestawie
- brak zabezpieczenia mechanizmów broni przed zanieczyszczeniami - lufa, komora nabojowa/zamkowa

Też się obawiałem tego, że AR-7 będzie niewygodny w strzelaniu, a kolba jest pękata - o dziwo nie mam żadnych problemów i całkiem dobrze.

Minusem jest nieco spasowanie i wykonanie samej kolby - widać i czuć, że jest to jednak plastik.

Co do akcesoriów do 10/22 - to u nas też nie jest jakoś specjalnie kolorowo.

Z modyfikacjami jest tak zawsze - można na tym popłynąć w każdą stronę i przy niemalże każdej broni, a wszystko zależy od tego do czego używamy danej sztuki bo nie są to tylko osady, kolby, chwyty, mechanizmy spustowe, ale pasy, kabury, ładownice, magazynki, optyka/opto-elektronika i wiele innych rzeczy.
2017-11-08 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Adrian Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 88
Reputacja: 6
Dedykowanego pokrowca nie ma, jednak karabin z tą kolbą nadal pasuje do plecaka, który standardowo jest dołączony do modelu Takedown.

Komora nabojowa jest ukryta w wypustce kolby, ale brak zabezpieczenia wylotu lufy i zamka faktycznie mi przeszkadza. Jest to szczególnie dziwne niedociągnięcie w przypadku kolby zaprojektowanej z myślą o karabinku survivalowym. Kolba stosunkowo niedawno pojawiła się na rynku, więc liczę na to, że pojawi się do niej jakiś rodzaj dedykowanej zatyczki (np. tego typu, jak kapturki do magazynków 10/22).

Temat dotyczy jednak AR-7, przepraszam za jego lekkie zaśmiecenie.
2017-11-09 10:21 AM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

No właśnie ograniczasz się tutaj do dedykowanego plecaka do TD i tutaj kolejna zaleta AR-7, który jest zabezpieczony cały czas i możesz go włożyć do każdego innego plecaka, który go pomieści.

Komora nabojowa jest ukryta nieco w wypustce kolby, ale nie całkowicie.
2017-11-09 05:57 PM
Adrian Offline
Czyta i pisze

Nie przesadzajmy, nie jestem wcale ograniczony do firmowego plecaka Rugera. Mówiliśmy o braku pokrowca dedykowanego do konfiguracji z kolbą Magpul i tu pełna zgoda, jednak Ruger też wejdzie do "każdego innego plecaka który go pomieści" Wink Jeśli chodzi o zabezpieczenie, ja rozwiązałem problem przy pomocy worka wodoszczelnego, dobranego wielkością do złożonego karabinu.

Jeśli udałoby nam się kiedyś spotkać, moglibyśmy kiedyś zrobić porównanie tych dwóch modeli Smile

Niewątpliwą zaletą AR-7 jest jego zamknięta, wodoszczelna (i podobno pływająca) konstrukcja. Trochę szkoda, że wewnątrz kolby nie ma przewidzianego miejsca na jakieś dodatkowe drobiazgi (zapałki, rozpałka etc.). Gdybym jednak mieszkał np. w Kanadzie, spędzał sporo czasu na wodzie i mógł mieć przy sobie broń, wybrałbym właśnie ten model. Jeśli w swoich planach uwzględniałbym jako prawdopodobną ewakuację drogą wodną, pewnie też bym się nad nim zastanowił.

Wydaje mi się, że AR-7 będzie niewygodny dla dziecka, ze względu na wspomniany wcześniej pękaty chwyt i kolbę. Ruger 10/22 może z kolei być za duży i za ciężki. Dla 8-latka lepszy byłby chyba Henry Mini Bolt, Savage Rascal lub Chiappa Little Badger, ale w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych modeli są to karabiny jednostrzałowe.

Chwyt Mini Bolta jest również spory, wygodny dla dorosłego, choć nie tak nadmuchany jak w AR-7. Fabrycznie muszka światłowodowa. Rascal jest smuklejszy, lepiej pasujący do drobnych dłoni. Fabrycznie spust AccuTrigger i prosty przeziernik. Little Badger jest z nich najlżejszy i najmniejszy (dla mnie był wręcz niewygodnie mały). Konstrukcja łamana, z odciąganym ręcznie kurkiem.

Osobiście, po obejrzeniu wszystkich wymienionych modeli, z myślą o przyszłej nauce swojego malca zamówiłem Savage Rascal - chociaż do samego końca wahałem się też nad Henry Mini Bolt, który sprawia wrażenie solidniej wykonanego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-11-10 07:15 PM przez Adrian.)
2017-11-10 10:55 AM
Marian Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 109
Reputacja: 4
Cytat:z myślą o przyszłej nauce swojego malca zamówiłem Savage Rascal -
Gdzie zamówiłeś?

Marian
2017-11-10 02:05 PM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Oczywiście nie jesteś ograniczony do firmowego plecaka i zmieści się on do każdego innego pasującego plecaka jednakże jeżeli wrzucisz tam graty, które nosisz normalnie w plecaku to narażasz karabinek na zabrudzenie ponieważ zawsze coś się znajdzie w tym plecaku.
Mając dedykowany plecak to nie wrzucisz tam aż tylu rzeczy, które masz w normalnym plecaku.

Chwytem pistoletowym też bym tego nie nazwał, ale jak dla mnie chwyt AR-7 nie jest jakiś tragiczny. Leży normalnie w dłoni.

Przy dziecku problemem może być pękatość kolby jednak, ale konstrukcja jest na tyle ciekawa, że kolbę można zamontować dostawną - w sieci jest kilka patentów na to.

Za mną chodzi teraz lufa typu bull i długie magazynki + chwyt pistoletowy i jakaś prosta kolba jako karabinek do blaszek. Ewentualnie jakaś drewniana kolba od kbks'a i coś bardziej precyzyjnego z optyką. To są jednak odległe plany bo lufy za szybko pewnie nie kupię.
2017-11-10 03:52 PM
Adrian Offline
Czyta i pisze

(2017-11-10 03:52 PM)LARPAK napisał(a):  Chwytem pistoletowym też bym tego nie nazwał (...).

Słusznie, pisałem na szybko i użyłem tego określenia z rozpędu - już poprawiłem.

@Marian: W Hubertus Pro Hunting (na stronie Savage są wymienieni jako dystrybutor).
2017-11-10 07:33 PM
WarBlok Offline
TabaccaTeam:)
Premium

Liczba postów: 1,559
Reputacja: 119
(2017-11-10 02:05 PM)Marian napisał(a):  
Cytat:
Gdzie zamówiłeś?
http://www.hubertusprohunting.pl/index.p...4&s_id=342

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ! mo-lone lah-veh! μολὼν λαβέ!
DeGie
Dei solum ad genua procumbam

amor patriae nostra lex
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2017-11-11 08:00 AM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Poszukałbym tutaj BRNO ZKM 468 za kilka stówek.
Pewnie gorszy spust, ale cena lepsza.
Ew. jakiś Anschutz pojedynka tego typu.
2017-11-11 02:21 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów