Boungler Alienator - Serwis Informacyjny Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Latarki na różne ogniwa, 18650, AA oraz AAA
Autor Wiadomość
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 352
Reputacja: 16
RE: Latarki na różne ogniwa, 18650, AA oraz AAA
Poza tym że zgadzam się całkowicie z Bart i Gajowym dodam od siebie.
Latarka na pojedyncze ogniwo ma jeden ważny dla mnie plus o którym przelotnie wspomniał Bart.

Posiadając latarkę na jakiekolwiek dwie lub trzy baterie wypada mieć drugie tyle na zapas.
Więc tak naprawdę nosimy przy sobie 4 lub 6 ogniw.
Pierwsza zmiana to luz, zakładamy nowy komplet ale na tym komplecie już od początku zastanawiamy się jak gospodarować energią żeby nam wystarczyło.
Mając 4 baterie i latarkę pracującą na jednej...
(2017-11-12 03:17 PM)Bart napisał(a):  ...masz lepsze rozeznanie w posiadanych zasobach.

W swoim EDC noszę latarkę 1x Li-ion + na zmianę AA.
Jak się Li-ion skończy pakuję AA a w domu ładowanko.
Zestaw jest lekki, mały, przemyślany i co najważniejsze zawsze przy mnie.
Bo nigdy nie mam pewności kiedy i gdzie będę jak g... wkręci się w wentylator.
A jak do tego dojdzie to szansa na obrabowanie jakiegoś zegara ściennego jest dość duża.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-11-13 04:00 PM przez Krasny.)
2017-11-13 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gajowy Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 837
Reputacja: 56
(2017-11-13 03:52 PM)Bart napisał(a):  P.S. Jaki prąd ciągły daje ten akumulatorek SAFT?

Ale mnie zaskoczyłeś, nie czytałem wcześniej specyfikacjiWink
Ten mój SAFT to nie akumulator a "jednorazówka", według specyfikacji nominalnie można brać tylko 50 mA prądu ciągłego i 250 mA w impulsach.
https://www.tme.eu/pl/Document/675bc1346...S14500.pdf

Trochę mocniej go katowałemWink
Mam takich siedem i traktuje jako rezerwę.

Akumulator to SOSHINE, maksymalny prąd 1,2A.
https://pl.aliexpress.com/item/4PCS-Sosh...00236.html

[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-11-13 04:52 PM przez gajowy.)
2017-11-13 04:21 PM
Bart Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 201
Reputacja: 5
50mA to około 15-20lm zależnie od diody i sterownika. Ciężko będzie więcej wyssać z tej baterii w rozładowaniu ciągłym.
Za to z 2,6Ah masz 50 godzin pracy.

¡No pasarán! ¡Es preferible morir de pie que vivir de rodillas!
2017-11-13 06:04 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 509
Reputacja: 75
Powiem tak, fajnie, że macie lepsze latarki, - latarki pracujące na 1 ogniwo itp. itd. Może kiedyś dorosnę do kupienia sobie takiej - na razie po prostu mi wystarcza ta co mam.

Na co chciałem zwrócić uwagę - w dobrej latarce jeden świeży komplet baterii wystarczy na całą ewakuację. A w zupełności jeden komplet baterii świeży w latarce i jeden zapasowy. W latarce dla preppersa "słaby tryb pracy" to jak dla mnie konieczność - najlepsze rozproszone światło jak w mojej tikkinie, nie oślepia, oświetla dużo dookoła, oszczędza baterie.

Skupiłbym się na tym, żeby latarka była dobra, dopiero potem myślał o zasilaniu, bo dorobić koszyczek i kabelki na inne baterie/aku to niespecjalnie duży problem.

W dowolnym kiosku kupisz AA i AAA, w dowolnym markecie kupisz zestaw ładowarka AA i/lub AAA razem z akumulatorkami. Ale nawet w sklepach RTV ciężko znaleźć cokolwiek o oznaczeniu 18650. Wiem co to za ogniwo, mówię tylko o jego normalnej dostępności gdy nie będzie allegro - bo szkoda mi rozpruwać baterię do lapka żeby zasilić latarkę.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2017-11-13 07:49 PM
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 352
Reputacja: 16
Ale co znaczy lepsze latarki?
Bart z tego co kojarzę za swoją nie dał jakiś kosmicznych pieniędzy.
To tylko kwestia wyboru, mądrego wyboru a my tylko próbujemy uświadomić że 1AA to mądrzejszy wybór. Masz co masz i dobrze że coś masz. Ale czy da się lepiej/sprytniej ? Tak, ----właśnie to doradzamy.

18650 to zupełnie inna kategoria do innych zadań. Ostatnio dobremu koledze doradzałem latarkę Fenix na 1AA, potem sam doszedł do tego że potrzebuje coś na 18650 więc kupił poleconego customa.

Latarka 1AA dla mnie to podstawa i dobry początek.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-11-13 08:55 PM przez Krasny.)
2017-11-13 08:54 PM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 558
Reputacja: 15
Bura zawsze można komuś wyrwać z dzióbka e-papieros, a w nich mają konkretne akusy Big Grin Tak na poważnie to uważam że w DSP jak najbardziej 18650 jest ok jednak do EDC nie trzeba tryliona lumenów tylko oszczędne energetycznie źródło światła w możliwie najpopularniejszym standardzie/rozmiarze bez zbędnych dupereli typu adaptery mogące się zgubić. Jedną baterię wyjmiesz z byle czego pilota czy zegarka na ścianie, trzy sztuki już gorzej. Mam w domu trzy czołówki na 3 baterie AAA i uważam je za najmniej komfortowy system zasilania.

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
[Obrazek: sygnatura_dar-2017.gif]
2017-11-13 10:34 PM
xMAREKx Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 33
Reputacja: 4
Już dawno zdecydowałem że moim głównym zasilaniem będzie AA. Latarka, GPS, radio, aparat fotograficzny wszystko śmiga na paluszkach, dzięki temu będąc na wyjeździe posiadam zapas baterii, które pasują do większości moich urządzeń elektrycznych. Tak samo będzie w sytuacji kryzysowej, uniwersalność AA jest nieoceniona.

Pierwszym wyjątkiem od reguły jest oświetlenie roweru. Światło przednie to 18650, dla latarek dużej mocy takie źródło prądu jest najsensowniejsze. Niestety tylne światło jest zasilane przez AAA i jakoś nie mogę znaleźć takiego na AA, które ma montaż do sztycy. Kolejny wyjątek to latarka brelok na 1xAAA mogę ją zastąpić inną na 1xAA więc to nie problem.

Teraz chodzi mi po głowie czołówka, absolutne minimum to tryb słaby 5-30lm, mocniejszy 30-100lm i czerwony lub jeszcze lepiej RGB. Tactikka+RGB wygląda ciekawie, tylko te nieszczęsne 3xAAA. Znacie jakieś dobre czołówki o podobnych parametrach tylko na AA? Chciałbym się ograniczyć do posiadania AA i 18650.
2017-11-13 11:01 PM
Bart Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 201
Reputacja: 5
(2017-11-13 08:54 PM)Krasny napisał(a):  Ale co znaczy lepsze latarki?
Bart z tego co kojarzę za swoją nie dał jakiś kosmicznych pieniędzy.

60 PLN z wysyłką do PL. Jak na jej możliwości cena niska.
W PL za latarkę szanującego się producenta o zbliżonych możliwościach cena byłaby 2-4 razy wyższa.

Akumulator za to kosztował z wysyłką prawie połowę latarki. Na akumulatorze nie oszczędzałem. Keeppower kupiony w BTO.

Piszecie o koszyczkach i adapterach. Coś w tym jest. Przy użyciu ww mogę tą małą latareczkę zasilić z prawie wszystkiego dostępnego na rynku.

¡No pasarán! ¡Es preferible morir de pie que vivir de rodillas!
2017-11-14 08:36 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz