Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chińskie filtry z Aliexpress
Autor Wiadomość
Grzegorz 0207 Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 25
Reputacja: 1
Chińskie filtry z Aliexpress
Na Aliexpress znalazłem filtr firmy Miniwell L610 .Cena atrakcyjna(ok.43 dolary) jeśli popatrzymy ile kosztują filtry firm zachodnich.Co sądzicie o takiej alternatywie?Może ktoś już ma i używa takie cudo.
https://www.aliexpress.com/item/Survival...0.0.1N7lUq    

Specification:
Model
L610
Filter Pore Size
0.01micron
Size
165*50*85mm
NW
245g
GW
445g
Water Flow
0.5 L (0.13gal)/min
Capacity
1000L
Material
ABS , Carbon Fiber, UF(medical grade)
Accessories
Inlet and Outlet Hose, Fabric Bag, Instruction

Załączone pliki Miniatury

2017-11-28 09:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 390
Reputacja: 16
RE: Chińskie filtry z Aliexpress
Biorąc pod uwagę co chińczycy potrafią pisać w parametrach ich niektórych towarów a jak jest w rzeczywistości to trochę bym się bał zaufać temu filtrowi.
Trzeba by oddać filtrowaną wodę do analizy jeśli woda będzie biologicznie ok i tak nie mamy pewności czy:
a) filtr z czasem utrzyma te parametry
b) z samego filtra nie przedostają się zanieczyszczenia chemiczne
c) nie rozpadnie się to to po jakimś czasie

2017-11-28 10:18 AM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 887
Reputacja: 45
Grzegorz 0207 a skoczyłbyś na spadochronie z aliexpresu? Jeśli tak to kupuj co tylko chcesz Smile

Dla mnie czysta woda i powietrze to elementy krytyczne bez których niestety ale nie umiem się obejść i muszą być PEWNE Smile
2017-11-28 12:16 PM
Vlad Draco Offline
Historyk

Liczba postów: 117
Reputacja: 12
Biorąc pod uwagę to, że nasi skośnoocy przyjaciele opisali filtr węglowy jako "filtr z włókna węglowego" byłbym bardzo ostrożny wobec tego typu produktu.

Ogólnie tak jak już wspominałem w kilku innych miejscach tego forum, nie ufam chińskim produktom, które mają mieć wpływ na życie moje i moich bliskich w sytuacji kryzysowej. A zwłaszcza tym ściąganym przez klienta bezpośrednio z chińskiej fabryki przez Aliexpres. Czemu? Bo gdy produkt sprowadza jakakolwiek firma to muszą ogarnąć na niego wszelkie etykiety i oznaczenia zgodne z polskimi i europejskimi normami. I jeżeli coś się stanie to ta firma dostanie po tyłku.

A w przypadku bezpośredniego zakupu u chińczyków w jednej z setek tysięcy firm, która w trakcie dostawy produktu do klienta może zniknąć, nie ma kogo pociągnąć do odpowiedzialności. Przecież oni tam tymi swoimi "krzaczkami" mogli napisać, że to zabawka. Dodgy
2017-12-04 04:51 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 544
Reputacja: 75
Co to za okazja? za 100 PLN czyli 28 USD jest lifestraw. Sprawdzony. I też 1000 l resursu.

A że małe dziecko nie "zaciągnie" z lifestrawa? to za pozostałe 15 USD zrobię/kupię "pompkę" która będzie imitować moje "ssanie" i będę miał sprawdzony filtr.

Niemniej zachęcam do kopania po aliexpress sam zakupuje tam czasem różne rzeczy za śmieszne pieniądze - chociażby po to żeby sprawdzić czy to dobry pomysł i kupić porządny odpowiednik...

Generalnie lepiej mieć niż nie mieć taki filtr, ale zastanów się czy tego użyjesz? w warunkach domowych ja bym się zadowolił filtrem improwizowanym i gotowaniem (wolę filtr z butelek pet i węgla drzewnego +przegotowanie n iż samą filtrację) a w marszu można użyć tabletek do wody.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2017-12-04 07:38 PM przez bura2.)
2017-12-04 07:35 PM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 923
Reputacja: 60
(2017-12-04 07:35 PM)bura2 napisał(a):  ... w warunkach domowych ja bym się zadowolił filtrem improwizowanym... a w marszu można użyć tabletek do wody.

Ale tabletki nie zastąpią filtra.
Filtr usuwa zanieczyszczenia z wody, a tabletki tylko zabijają patogeny.
Tabletki zastępują gotowanie.

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
2017-12-05 08:17 AM
ZPtrzy Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 97
Reputacja: 30
(2017-11-28 09:58 AM)Grzegorz 0207 napisał(a):  Na Aliexpress znalazłem filtr firmy Miniwell L610 .Cena atrakcyjna(ok.43 dolary)

Odpuść sobie. Po pierwsze - sami Chińczycy nie są pewni co wsadzili do środka. Czasem membrana uf ma 0,01um, czasem 0,1um, czasem 0,05um przy tym samym modelu filtra.
Wbrew reklamie nie filtruje atramentu do czystej bezsmakowej wody. Usuwa barwnik, ale zapach pozostaje - picia nie ryzykowałem.
Jeśli weźmiesz do ręki dowolny LifeStraw i dowolnego Miniwela, to pierwsze co rzuci się w oczy to różnica w jakości wykonania głównie spasowanie plastików.
2017-12-25 09:28 AM
Jackold Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Może nie odnośnie filtra do wody ale korzystam z maski M3 kupionej na aliexpres wraz z filtrami węglowymi. Do tej pory używałem maski m3 ale zakupionej w Polsce da z chin niczym się nie różni ale jeżeli chodzi o jakość filtrów to różnice widzę ogromną na plus dla tej z ali. Przedewszystkim w warunkach bardzo dużego zapylenia lakierami oraz ciętego mdf (po masce z polski odczuwałem takie drobinki na zębach jakby piasek)
2018-01-21 12:30 PM
Vlad Draco Offline
Historyk

Liczba postów: 117
Reputacja: 12
Jackold napiszę to jeszcze raz. Z "chińczykami" jest tak, że raz coś jest super, ale nie ma gwarancji, że kolejny egzemplarz będzie taki sam. Przypominam, że producenci z Chin potrafią do produkcji zabawek dodawać silnie toksycznego gówna byle tylko było taniej. A co dopiero mówić tutaj o filtrach do wody i o maskach przeciwpyłowych.

W Chinach jak najbardziej można robić zakupy tylko ceny powinny być racjonalne. A chyba nikt nie chciałby mieć niespodzianki typu: do filtra do wody dodano barwnika zawierającego metale ciężkie, albo użyto jakiegoś taniego plastiku wydzielającego jakiś syf.
2018-01-24 01:14 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny