Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żywność dla zwierząt w sytuacji kryzysowej.
Autor Wiadomość
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 2,081
Reputacja: 202
Żywność dla zwierząt w sytuacji kryzysowej.
Wątek wydaje mi się, że kiedyś już był, ale jakoś nie mogę go znaleźć.

Z młodą sprawiliśmy sobie "sierściucha" więc zaczęło się kupowanie różnego rodzaju sprzętów i żywności dla zwierza.
Oczywiście młoda poszukała, poczytała i kupiła jakieś "naturalne" żarcie - dając to kotu stwierdziła, że to ma lepszy skład, wygląd i zapach niż konserwy dla ludzi...

Idąc tym tropem stwierdziłem, że zobaczę co to jest.

Tak oto co znalazłem:
- opis wg strony sklepu:
Cytat:Cosma nature to naturalna karma dla kotów ze szczególnie wysoką zawartością mięsa lub ryby - 75%. W 280-gramowej puszcze znajdziesz delikatnego tuńczyka, wyśmienity filet z kurczaka lub wyszukany duet piersi z kurczaka i kawałków jasnego tuńczyka, które zadbają o to, aby jedzenie nie było monotonne. Wszystkie składniki są zanurzone w sosie własnym. Dzięki temu zachowany jest prawdziwy, czysty smak - dla szczególnych doznań smakowych.

Zalety karmy Cosma Nature:

Bardzo wysoka zawartość mięsa (75%): to lekkostrawne źródło białka
Naturalne i świeże składniki zanurzone w sosie własnym: zawierają składniki odżywcze i zapewniają niezapomniane doznania smakowe
Odpowiednia także dla wrażliwych kotów: Cosma Nature składa się z małej ilości, dokładnie wybranych składników
Bez dodatków: nie zawiera sztucznych konserwantów, aromatów i barwników

- skład:
Cytat: Składniki analityczne
Skład:

Filet z kurczaka (karma uzupełniająca): 75% filet z kurczaka, 1% ryż, 24% bulion drobiowy

Tuńczyk (karma uzupełniająca): 75% tuńczyk, 1% ryż, 24% bulion rybny

Kurczak i łosoś (karma uzupełniająca): 37,5% kurczak, 37,5% łosoś, 1% ryż, 24% bulion rybny

Pierś z kurczaka i tuńczyk (karma uzupełniająca): 48% pierś z kurczaka, 27,4% tuńczyk, 1,4% Ryż, 23,2% bulion rybny

Kurczak i szynka drobiowa (karma uzupełniająca): 70% kurczak, 5% szynka drobiowa, 1% ryż, 24% bulion drobiowy

Kurczak i ser (karma uzupełniająca): 70% kurczak, 5% ser, 1% ryż, 24% bulion drobiowy

Tuńczyk i krewetki (karma uzupełniająca): 55% tuńczyk, 20% krewetki, 1% ryż, 24% bulion rybny

Większość karm/puszek na rynku to jakieś zbożowe czyli zapychacze, a te są niby zdrowsze...

Tak czy inaczej jeżeli już nie będzie zbyt wiele do jedzenia to czy te naturalne karmy/puszki są dla człowieka bezpieczne?
Czy inne powszechnie znane karmy/puszki dla zwierząt będą dla człowieka bezpieczne?

Wiadomo, że tam jest pchane pewnie wszystko, ale z drugiej strony też nie każde zwierze ruszy wszystko i jakąś jakość te produkty muszą przedstawiać.

Jeżeli temat był to proszę o przeniesienie tego posta do niego.
2017-12-29 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 390
Reputacja: 16
RE: Żywność dla zwierząt w sytuacji kryzysowej.
Słyszałem kiedyś opinię że karma dla kota jest zdrowsza niż "ludzkie" puszki.
A to dlatego że kot nie da się nabrać na zapychacze i chemię.
Znam też z doświadczenia że kot pokarmiony dedykowanym żarciem nie ruszy już resztek z ludzkiego stołu.
Coś w tym kurde jest, ale nie miałem odwagi spróbować.
I pewnie dotyczy to tylko kociego żarcia bo to psie to podobno może być nadgnite i kiepskiej jakości a i tak pies zeżre.
Zresztą na wsiach normalną praktyką jest że psy karmi się resztkami.

2017-12-29 10:54 PM
Marcopralco Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 12
Reputacja: 13
Myląca nazwa tematu. Myślałem na początku, że chodziło Ci o awaryjne źródła żywności dla tego kota, a nie o kocie żarcie jako żywność na ciężkie czasy.

Myślę, że takie puszki w razie W można jeść bez problemu. Nie sądzę, że znajdzie się tam coś innego niż w tanich konserwach dla ludzi. Często skład może być nawet lepszy.

Pytanie co z suchą karmą.
Ta dla gryzoni to przeważnie takie musli, więc myślę, że bez problemu. Sam nawet swojej śwince morskiej suszone banany podbierałem.
Ta dla kotów i psów to już co innego. Zapach kiepski, smak też. Zjadłem trochę na próbę i chyba tylko w sytuacji mega głodu bym to jadł.

Pytanie jeszcze jak ze skutkami długoterminowymi takiej diety. Ewentualne efekty uboczne byłyby chyba jednak nieważne, w obliczu śmierci głodowej. Zakładam, że żywność zwierzęca byłaby taką ostatniego ratunku, jak już wszystko inne się skończy.

Jest jeszcze plus karmienia kota dobrą karmą. Sam kot przez to też powinien być zdrowszy i smaczniejszy, co w sytuacji kryzysu może mieć spore znaczenie Big Grin
2017-12-30 08:49 PM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Może rzeczywiście nieco myląca nazwa - zawsze moderator może zmienić.

Dzisiaj na zakupach przeglądałem jakieś tam puszki dla kotów i jeżeli na tych co mam w domu (jakieś niby lepsze) nie ma wzmianki o zbożach w składzie to nie ma też informacji o przetworzonych produktach pochodzenia zwierzęcego.
Jeżeli też w przedstawionym przeze mnie spisę jest ponad 70% filetu z kurczaka to w jednej mięsa i produktów pochodzenia było tylko 36%, a to już znaczna różnica.

Wg mnie podział jedzenia dla zwierząt, które nadawałoby się dla ludzie należałoby zrobić w następujący sposób:
1. Jedzenie dla kotów:
a) suche:
- karmy
b) mokre:
- puszkowane lepsze/droższe bez zbóż itp.
- puszkowane gorsze/tańsze ze zbożami itp.
2. Jedzenie dla psów:
a) suche:
- karmy
b) mokre:
- puszkowane
- w stylu galarety (galart)
3. Jedzenie dla ptaków czy innych królików typu suszone owoce.

Podejrzewam, że te droższe karmy/puszki są lepsze jakościowo ponieważ wiele raz "szczurów na smyczy" (czyt. jorki itp. miniaturki) są podatne na wszelkiego rodzaju choroby oraz często mają jakieś diety bo wiele im szkodzi.
Minusem jest to, że nie każdy sklep prowadzi w sprzedaży tego typu "lepsze" jedzenie dla zwierząt - pozostają sklepy specjalistyczne niż byle spożywczy czy stacja benzynowa, gdzie też można spotkać tego typu produkty.

Inna sprawa jak to będzie się miało po przetworzeniu termicznym.
2017-12-30 09:07 PM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 601
Reputacja: 17
Jeżeli chodzi o zapach, to konserwy "kocie" biją te "nasze ludzkie" na głowę. Legenda głosi że pewna babcia robiła doskonałą potrawkę czy danie z konserwy kociej, tylko ją doprawiała przyprawami bo w oryginale takie jakieś bezpłciowe smakowo Big Grin . A tak na poważnie była prawdziwa historia o żeglarzu którego łódź ulegla awarii i dryfował. Kiedy skończyła się żywność żeglarz zajadał karmę swojego pieska i oczywiście przeżył. Osobiście więc uważam że dobre jakościowo puszki dla zwierząt nie odbiegają od produktów dla ludzi. Pozostaje kwestia zbilansowania składników odżywczych, ale kto w razie głodu pogardzi pachnącym mięskiem Wink

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2017-12-30 10:10 PM
sebastianekkk Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 54
Reputacja: 0
@Masełko, co do smaku to zawsze tak będzie bo jedzenie dla zwierząt nie zawiera soli ani innych wzmacniaczy smaku oraz przypraw ziołowych. Jeśli ktoś myśli o czymś takim poważnie to polecam poczytać o certyfikatach jakie spełniają firmy produkujące karmę dla kotów a jakie spełnia jakas konserwa ze średniej półki cenowej
2017-12-31 09:27 AM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Możesz przytoczyć te certyfikaty jeżeli je znalazłeś/wiesz, gdzie szukać?
2017-12-31 10:23 AM
sebastianekkk Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 54
Reputacja: 0
Dokładnych ci nie przytoczę bo o to trzeba pytać bezpośrednio producentów, ale większość certyfikatów mają podobne tylko producenci karmy mają ich zdecydowanie wiecej, np marka Royal Canin, ale za taką cenę to jednak nie dziwne.
Kilku znajomych pracuje w zakładzie produkującym karmę a kilka miejscowości obok jest rzeźnia która sprzedaje wszytko pod markę z którą Kocham Gotować miał problemy, w zakładzie przynajmniej raz w miesiącu audyt z instytutów certyfikujących a w rzeźni to tylko ISO i sanepid...
2017-12-31 11:39 AM
Etranger Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 174
Reputacja: 38
Pamiętam jedno zdarzenie sprzed kilku lat.
Byliśmy ze znajomym w Macro, gdzie zaopatrywał się w produkty do swojego sklepu spożywczego.
Pokazał mi wtedy swojego dostawcę wyrobów takich jak pierogi, kluski ręcznie robione. Wtedy jeszcze nie było na każdym kroku pierogarni, produkty były chwalone przez klientów i schodziły na pniu.
Pan miał duży wózek pełen puszek z jedzeniem dla psów, a drugi załadowany mąką, przyprawami i innymi produktami. Bardzo się zmieszał jak zobaczył mojego znajomego, a nam się cała sytuacja wydała dziwna. Jak było, to się już nie dowiemy, ale w pogoni za zyskiem producenci żywności nie takie rzeczy robią.

| BB | Radiokomunikacja | CB | Elektronika | CNC | Swiss Navy Crew |
[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2018-01-01 09:28 AM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Dawny znajomy kiedyś jak tam swojego psa szkolił to podawał mu chrupki jak ten dobrze coś zrobił i sam je podjadał - zwykłą karmę dla pasów. Tylko to były pojedyncze chrupki, a nie zastąpienie nimi normalnej żywności.

Druga sprawa jest taka, że były afery o papierze toaletowym w parówkach, które ludzie normalnie jedli więc cała ta historia by mnie zbytnio nie zdziwiła.
2018-01-01 12:35 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny