Boungler YouTube

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ograniczenie dostępu do forum.
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 2,995
Reputacja: 240
Ograniczenie dostępu do forum.
Witajcie Moi Drodzy,
z dniem 2018-02-05 postanowiłem ograniczyć dostęp do forum jedynie dla osób posiadających konto Premium, czyli mówiąc wprost - dla osób, które wspierają Projekt Boungler. Zasłużyły na to po 100kroć i bardzo im za to z całego serca dziękuję.

Ilość użytkowników, które wsparły Projekt w tym roku jest (ujmując lekko), tragiczna. No trudno. Postanowiłem więc, że forum będzie widoczne wyłącznie dla naszej najbliższej grupy, dzieląc progi wsparcia na dostęp w odpowiednim zakresie.
http://boungler.pl/wsparcie-projektu-boungler/

1. Czytelnicy, którzy korzystali anonimowo z zasobów forum, mogą otrzymać status: "spektatora" jeżeli oczywiście przyczynią się do utrzymania tego miejsca. Myślę, że jeżeli nawet znajdzie się 10-ciu chętnych aby śledzić wątki to będzie już sukces. Przyznam się Wam, że nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Za 10 zł cegiełkę można pozostać nadal anonimowym userem - przekazując kwotę nawet za pośrednictwem poczty, zupełnie anonimowo. Da się, sprawdzałem.

2. Użytkownicy zarejestrowani nieposiadający konta premium, maja ograniczony dostęp do forum za wyjątkiem tych, których wkład znacząco przyczynił się do rozbudowy tej biblioteki. Jeżeli ktoś z takich osób ma problem z dostępem do forum - proszę o taką informację i podanie nicku uruchomię dostęp (jeżeli tylko zasłużył).

Nie chcę się tutaj rozpisywać dlaczego podjąłem takie a nie inne decyzje. Na temat funkcjonowania forum rozmawialiśmy już wiele razy i kto czytał wątki poświęcone przyszłości PB - zna temat.

Podsumowując - co się zmienia?
- Reklamy.
Znikają, pomimo moich próśb większość z czytelników nadal używa adblocków, zatem ich publikacja na forum jest zupełnie bezsensowna. Ostatnie addsy znikną za kilka dni.

- Ograniczenia dostępu
Osoby z poza forum, czyli anonimowi goście i osoby, które nie wspierają Projektu nie widzą żadnych działów i nie mogą uczestniczyć w dyskusjach. Czy to dobra decyzja? Czas pokaże.

- Forum PB staje się zamknięte dla indeksowania nowych tematów
To co zostanie napisane zobaczy tylko grupa Premium. Tematy nie będą widzialne w google i nie będzie można o nich poczytać poza forum. Na to konkretnie rozwiązanie wiele osób czekało. Chciało aby forum było od początku zamknięte. Jest więc okazja aby sprawdzić jak to się sprawdzi.

Dyskusja otwarta, jeżeli macie jakieś pytania - proszę je tutaj zadawać.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2018-02-05 12:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 1,985
Reputacja: 190
RE: Ograniczenie dostępu do forum.
Mam nadzieję, że to nie jest początek końca.

Czy całkowite zamknięcie dostępu do forum jest dobrym pomysłem?
Znam jeden przypadek, gdzie na innym forum odezwał się do mnie gość bo znalazł na PB i innym forum moje wpisy o własnych racjach żywnościowych i poprosił o możliwość zamieszczenia go w poradniku dla grupy proobronnej, w której się udziela.

Zgodziłem się pod warunkiem umieszczenia odnośników do obu stron, gdzie znalazł moje wpisy - jako forma promocji forum.

Z drugiej zaś strony widziałem już jak ktoś w sieci wrzucał zdjęcie/skan, które ja zamieściłem - nie podpisał tego jako swoje, ale sam fakt zaistniał.
Inna osoba z kolei na swojej stronie wrzuciła wniosek o pozwolenie na broń kopiując wniosek ze strony ŻW w pierwszej części, a w drugiej tekts mojego autorstwa, który co najwyżej wysłałem komuś na innym forum na PW.
Niestety ani gość nie zapytał, a do tego pierwsza część wniosku wykluczała moje uzasadnienie.

Może to jednak nie taki głupi pomysł...

Trochę mi tylko głupio, że nie wsparłem finansowo projektu Sad
2018-02-05 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 858
Reputacja: 57
Czyli już teraz wszyscy "nie premium", czyli ponad 90% user'ów, nie mają dostępu do forum???

Nie za szybko takie radykalne zmiany?
To tak jak by dostali bana.
Rozumiem powody, ale czy nie lepiej było uprzedzić wcześniej i trochę na ten temat podyskutować?
Bo teraz oni nawet nie mogą się wypowiedzieć?

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-02-05 01:43 PM przez gajowy.)
2018-02-05 01:39 PM
jacekr Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 196
Reputacja: 12
mysle, e zagladanie na frum raz w tygodniu od dzisiaj bedzie wystarczajaca...

Ratownik Medyczny| Żeglarstwo | Szkolenia
2018-02-05 02:34 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Tzn.. mamy teraz rozmawiać po raz trzeci... czwarty... na ten sam temat? Szanujmy się Gajowy. Zerknij sobie na listę osób, które wsparły Projekt w tym roku. Oglądających jest cały czas ponad 100 online i ciągle rośnie, zarejestrowanych ułamek (taka specyfika tego miejsca). Każdy korzysta i nie daje nic w zamian. Chce być anonimowy.

Już to zapowiedziałem. Znajdę sposób, aby PB utrzymał się sam. Przecież temat forum jest wałkowany od co najmniej kilku lat. Kto chce wspierać forum - wspiera. Hipokryzją jest pisanie że jest to zła zmiana (nie mówię o Tobie) mając włączonego adblocka. Nie dostałem najmniejszej szansy na poprawę sytuacji. Co mogę jeszcze zrobić? W zasadzie to chyba już nic.

Myślę, że na prawdę nie jest to żadnym problemem, aby raz do roku postawić PB piwo. Uważasz że jest to jakiś bardziej złożony problem? Nie sądzę. Postaw się w mojej sytuacji. Smile

Nikt nie chciał, abym oddał Projekt w inne ręce, nie oddałem. Zatem muszę znaleźć sposób, aby ograniczyć koszty. Ograniczyć, bo raczej w całości się ich pokryć nie da z takiej corocznej zbiórki. No chyba że przenoszę forum na na tani serwer i będziecie co chwilę pisać że strona ma błąd 503 i serwer nie wyrabia.

Tworzymy grupę zamkniętą. Zostaną tylko te osoby, którym faktycznie zależy na udziale i dostępie do biblioteki. To kawał wiedzy. Siądę dzisiaj do projektu strony głównej i zamieszczę taką informację. Może bardziej sprawdzi się system cząstkowego dostępu np. fragment postu i kliknij aby zobaczyć więcej... szukam pluginów. Jeżeli znajdę to może taki model będzie funkcjonował.

Uważam że jest to właściwe co do sytuacji. Stworzymy grupę zamkniętą, która chce coś dalej robić razem. Czego nam brakuje?

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2018-02-05 02:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 577
Reputacja: 16
Te 10 zeta naprawdę nie boli, a mamy tutaj potężną składnicę wiedzy i doświadczenia. Wielu myśli że "forum przetrwa i bez mojej dychy, a zresztą nie mam czasu na zrobienie przelewu tyle spraw na głowie". Sami autorzy tematów włożyli mnóstwo pracy i te pare złotych za wejście do tej biblioteki nikogo nie odstraszy i nie zniechęci.

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2018-02-07 01:00 PM
Piotrm1975 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 292
Reputacja: 6
Masełko ale tą składnicę wiedzy i doświadczenia stworzyli miedzy innymi jeśli nie w większości właśnie ci którzy mogą sobie co najwyżej poczytać teraz. To nie składki pisały posty
Bou , piszesz że dostęp będą miały tylko te osoby które zapłaciły i ew bardzo sobie zasłużyły. Na forum zostały napisane setki tysięcy postów i nie pisali tylko użytkownicy premium i ci którzy walą mnóstwo postów. Czasem jedno dobrze zadane pytanie powodowało wartościową dyskusję co było dużym wkładem wg mnie. Moim zdaniem każdy kto brał udział w dyskusjach przyczynił się do rozwoju tego forum. Stworzyłeś świetne miejsce ale to userzy tchnęli w nie życie. Piszesz że stworzysz zamkniętą grupę ale czy to nie spowoduje że będzie to towarzystwo wzajemnej adoracji?
Kilka razy padła propozycja aby stworzyć stowarzyszenie, mogłoby to w pewnym stopniu ułatwić zdobywanie środków. Dlaczego nie chcesz iść tą drogą skoro zawsze powtarzałeś że to miejsce dla nas wszystkich?
Ponadto jeśli chcesz zachęcić ludzi do wspierania finansowego to musisz im zapewnić jakieś atrakcje a nie tylko samą wiedzę, no sorry taki lajf. Ludzie chcą coś fajnego, atrakcyjnego. Szczerze to póki co trochę tego brak. Po zeszłorocznej akcji ze sprzedażą projektu ludzie stali się mniej aktywni. Dlaczego? Bo chyba nie do końca są pewni co za chwilę się urodzi za pomysł. No i urodziło się ograniczenie dostępu. Ile zostało napisanych postów od tej chwili nie licząc tego wątku? 4 z czego 2 są Twoje. Shout zamarł. Nie chcę być złym prorokiem ale to wygląda jak agonia.
To oczywiście mój punkt widzenia i nie musisz się z nim zgadzać, jednak uważam że powinieneś go znać bo póki co to za pewnymi nielicznymi wyjątkami chyba się ludzie boja napisać to co myślą a w sumie nie wiem dlaczego, bo jak do tej pory nigdy nie było tu prześladowań.
Nie pozwól aby to miejsce umarło

Piotr / Trójmiasto / CB / Trochę mechanik, trochę Preppers ale na pewno Boungler Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-02-07 11:08 PM przez Piotrm1975.)
2018-02-07 10:38 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

W chwili obecnej ograniczony dostęp mają jedynie osoby z poza forum.
Składki nie pisały postów ale pomagały mi utrzymać forum. Bez serwera forum nie będzie działało, więc też nie przesadzaj Piotrm, i może popatrz na to bardziej obiektywnie bo wychodzi na to że staję się tutaj jakimś głównym winowajcą. Boungler ogranicza dostęp bo chce pieniędzy. Nie chcę k...wa żadnych pieniędzy i ustalmy to sobie raz na zawsze! ZWYCZAJNIE NIE MAM JUŻ ŚRODKÓW NA UTRZYMANIE TAK DUŻEGO SERWERA I STAWIAM SPRAWĘ JASNO. Do momentu aż pojawi się jakaś nowa opcja forum działa w ograniczonym zakresie, koniec kropka.
Osoby zarejestrowane i te z kontami premium - nic się nie zmieniło.

2018-02-07 10:59 PM
Piotrm1975 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 292
Reputacja: 6
Kwestia dostępu widzę się zmienia, przedwczoraj nic nie widziałem, wczoraj nie mogłem pisać ateraz mogę. Wcześniej było że tylko premium mogą pisać Wink

Piotr / Trójmiasto / CB / Trochę mechanik, trochę Preppers ale na pewno Boungler Smile
2018-02-07 11:13 PM
fat ed Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 194
Reputacja: 55
Parafrazując: daj Pan piątaka albo brak dostępu, taki lajf. Atrakcje na wesołym miasteczku.

Ja wspieram projekt niewielką kwotą co miesiąc, mimo że praktycznie przestałem korzystać.
Znamy się z Krzyśkiem i wiem że nie jest mu łatwo, po treściach na forum widzę ile wymaga to pracy od niego(wie każdy kto próbował robić stronę, grafiki, materiały multimed.), do tego w dużej mierze z własnej kieszeni utrzymuje serwery itd, a ty piszesz że trzeba zapewnic atrakcję...

Czekam na twój w tym względzie aktywny udział, zamiast narzekania że nie mogłeś pisać.

2018-02-08 06:03 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz