Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urządzenie rozruchowe
Autor Wiadomość
maciek199815 Online
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 182
Reputacja: 6
Urządzenie rozruchowe
Cześć,
od dłuższego czasu chodzi mi po głowie urządzenie do rozruchu pojazdów. Ale nie takie z portali aukcyjnych za 50zł co się po chwili rozleci. Takie z prawdziwego zdarzenia. Kiedyś gdy dostęp do dobrej jakości akumulatorów był utrudniony, i nie wymieniało ich się tak często. Mój Wujek miał takie urządzenie. Ktoś mu je zrobił. Wielki transformator ułożony na wózku. Zasilany z "siły". Kable grube jak kciuk. Z jego pomocą szło odpalić nawet Ursusa C-385. Czy obecnie na rynku dostępne są takie urządzenia. Porządnie wykonane. Czy raczej będę musiał zgłosić się do jakiegoś elektryka czy studenta politechniki aby mi coś takiego wykonał? Na co zwracać uwagę przy zakupie?

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2018-05-09 08:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Grzes Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 82
Reputacja: 10
RE: Urządzenie rozruchowe
Z nowoczesnych zabawek to widuję czasami takie za około 400zł . Daje rade odpalic na parkingu samochody, którym padł akumulator gdy stał 2-4 tygodnie na placu bo właściciel pojechał w delegację. Po powrocie odpalają padnięta do zera brykę taką "zabawką" i jadą do domu. Dotyczy to rozruchu sprawnych pojazdów, którym padł aku. Co innego katować bo coś tam słabo pali, ma kiepskie wtryski czy też inna choroba go trzyma i za 100 razem zakręci odpalając. Do tego one się nie nadają.
A tak to potrzeba Ci trafo 12V na moc jakieś 300-500VA, do tego prostownik na odpowiednich prądowo diodach, jak pójdziesz do przyzwoitego sklepu elektronicznego to Ci coś doradzą, i tak kupując to wydasz z 200- 300zł na trafo i pewnie po 100zł za diodę razy 4 sztuki do tego jakiś kondensator filtrujący, obudowa, drobiazgi około tysiąca szykuj. Schemat pierwszy z sieci. Zrobiłęm kiedyś coś takiego i dawał radę kręcić poldkiem a nawet C360 bez problemu na padających akumulatorach.
2018-05-10 08:40 PM
maciek199815 Online
Użytkownik Premium
Premium

Grzes pamiętasz może nazwę tego urządzenia?
Jak nie znajdę nic takiego na rynku to zlecę komuś wykonanie czegoś takiego.

2018-05-11 01:25 PM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 601
Reputacja: 17
Za jakieś 200 pln zrobisz sobie bardzo dobre kable rozruchowe i co uważam najważniejsze możesz je wozić w samochodzie cały czas. Prądu zawsze ktoś Ci użyczy, a na pustkowiu z padniętym
Aku prostownik z rozruchem na wiele się nie przyda.

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2018-05-11 01:49 PM
maciek199815 Online
Użytkownik Premium
Premium

Kable mam, właśnie chodzi mi o urządzenie stacjonarne.

2018-05-11 08:08 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów