Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przelewanie gazu
Autor Wiadomość
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 887
Reputacja: 58
RE: Przelewanie gazu
(2018-07-09 04:14 AM)Pozyskiwacz napisał(a):  ...Wielkie stacjonarne zbiorniki przydomowe to ciekawa opcja, ale są drogie i widoczne z daleka...

Można je trzymać pod ziemią, wtedy nie będą widoczne.
Większość ludzi ma na ziemi, bo to prostsze i mniejszy problem z korozją.

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
2018-07-09 07:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krasny Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 380
Reputacja: 16
100 litrów gazu to o ile się nie mylę około 50 kg. Pomysł z starymi zbiornikami LPG jest dobry ale chyba tylko dla tych co mają taki za darmo po wymianie u siebie. A i tak trzeba uważać na koszty przeróbek.
Więc może lepiej zainteresować się butlami 33 kg. 300 zł z kawałkiem za nową, używaną widziałem przed chwilą na portalu aukcyjnym za 150.
Zalety to łatwość użytkowania i napełniania/wymiany bez zbędnych ceregieli (w porównaniu do zbiornika LPG).
Chociaż 33 kg to już też spory klocek raczej na żelazną rezerwę do przelewania.
Zbiorniki zewnętrzne tym bardziej podziemne to dobra opcja ale koszt zakupu i napełnienia...
Jakimś w wyjściem jest przejście na gazowe ogrzewanie domu i podpisanie odpowiedniej umowy gdzie firma dostarczająca gaz nam taki zbiornik wstawi łącznie z uzbrojeniem terenu.
Jeszcze lepiej podpisać taką umowę z płatnością z licznika (jak przy gazie ziemnym) wtedy to firma za swoje pieniądze dba o to żeby nasz zbiornik był pełen. Tak czy owak cena za litr gazu będzie zawierała amortyzację zbiornika.

Jak na razie umie to wygląda tak że mam 3x11kg i 13kg w turystykach kartuszy nie liczę.
Ja akurat butli nie daję na wymianę mam to szczęście że rozlewnia blisko i żal mi w nowe butle puszczać w obieg.

2018-07-09 08:35 AM
Pozyskiwacz Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 1,074
Reputacja: 133
A widzisz, nawet nie wiedziałem że są butle 33 kg. Plusik za informacje.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2018-07-09 03:24 PM
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 593
Reputacja: 17
Na stacjach demontażu samochodów można dostać różne butle,a te z kończącą się legalizacją poniżej stówy się wyrwie. Kwestia aby nam taką butlę zatankowali na stacji. Inna sprawa, że wymieniając 10 butli na raz mamy dużo niższą cenę zakupu

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2018-07-09 07:57 PM
Krasny Offline
Dużo pisze

Wystarczy jak ktoś już pisał umieścić w bagażniku i samodzielnie tankować przez zawór który wygląda na bagażnikowy.
Tylko że o ten zawór tu chodzi jego też trzeba zdobyć i jakoś zamontować.
Trzeba też gdzieś dyskretnie w butli zamontować zawór do poboru gazu najlepiej taki jak przy 11kg butlach a to ciągnie za sobą koszty w postaci zaworu i roboty spawacza który odpowiedni gwint wspawa (zawór jest mosiężny). Pozostaje kwestia bezpieczeństwa takiej przeróbki. Po zatankowaniu taki zbiornik trzeba z samochodu wyjąć a to już spory niewygodny ciężar. Trzeba go od razu umieścić gdzieś wyżej z dostępem do zaworu spustowego tak żeby łatwo było napełniać mniejsze butle. O ile się nie mylę to gaz do celów napędowych ma też wyższą cenę ze względu na akcyzę.

Cały pomysł choć na początku wydawał się świetny zaczyna kosztować i być nie wygodny.
To nie dla mnie. Przy moim zapasie butli jedna lub najlepiej dwie dodatkowe 33kg zrobi mi ponad 100 kg gazu w wygodnych w obsłudze i składowaniu pojemnikach.

Gaz teraz drogi bo za jedenastkę w zeszłym tygodniu płaciłem 42 zł w rozlewni ale długi czas był po 35 zł pamiętam też cenę 38 zł. Niestety nie pamiętam po ile teraz sobie żądają za 33 kg ale mogę się jutro dowiedzieć jeśli ktoś tego potrzebuje.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2018-07-09 09:37 PM przez Krasny.)
2018-07-09 09:01 PM
maciek199815 Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 173
Reputacja: 6
Tak, to prawda że gaz na stacji jest droższy niż w butach. A to za sprawą akcyzy. Jak masz te butle 33kg to możesz podać masę pustych?

2018-07-10 05:36 AM
Krasny Offline
Dużo pisze

(2018-07-10 05:36 AM)maciek199815 napisał(a):  Tak, to prawda że gaz na stacji jest droższy niż w butach. A to za sprawą akcyzy. Jak masz te butle 33kg to możesz podać masę pustych?
Ja jeszcze nie mam. Ale na aukcji widziałem że około 26 kg.

2018-07-10 05:47 AM
Grzes Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 82
Reputacja: 10
Gaz LPG wcale nie jest jakoś droższy tylko jest różnica w naliczaniu akcyzy względem butlowego. Opcja po taniości to sprężać ziemny i pchać do specjalnych butli to gaz będzie taniej ale instalacja kosztuje. Do wielozaworu lpg nie trzeba niczego spawać. Rurki miedziane łączy się na połączenia skręcane za pomocą beczułek. Przelewać można sztywnym przewodem ( rurką) bo jest najtańsza. Trzeba tylko użyć na ten czas napięcia 12V by otworzyć elektrozawór. Jak ktoś by chciał bezpośrednio zasilać z butli np agregat bądz coś czemu wystarczy mocy z samej fazy lotnej zabranej z góry butli to i przyzwoitym elastycznym można śmiało podłączyć.
2018-07-10 07:18 PM
maciek199815 Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 173
Reputacja: 6
Na YT jest bardzo fajny kanał odnośnie gazu, kuchenek i innych rzeczy napędzanych gazem:
https://www.youtube.com/user/szeryf54/videos
Prowadzący w prosty i logiczny sposób tłumaczy wszystko od początku do końca. Są też fajne recenzje.

2018-07-12 07:43 PM
ZPtrzy Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 94
Reputacja: 30
A ja po prostu trzymam dwie zapasowe butle w 'psiej budce". Parę metrów za garażem, konstrukcja z desek, z rozbiórki palet. Skośny dach obity gontem na zawiasie z jednej strony. Butle mają sucho, a ponieważ buda stoi kilka metrów za garażem, i pod drzewem - zawsze jest w cieniu.
2x11 litrów = 8-9 miesięcy gotowania.

Wymyśliłem to nie celem przygotowań, tylko dlatego że gazu zawsze brakowało w najmniej odpowiednim momencie - w trakcie gotowania/pieczenia.
2018-07-16 01:14 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów