Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozyskiwanie baterii.
Autor Wiadomość
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 2,081
Reputacja: 202
Pozyskiwanie baterii.
Ostatnio stwierdziłem, że wszelkiej maści latarki zasilane ogniwami np. 18650, CR123 itp. wynalazkami jest świetne pod warunkiem, że mamy dostęp do ładowarki i źródła zasilania.

W związku z powyższym stwierdziłem, że należy posiadać również latarki na AA i AAA (tutaj miałem już coś).
Jak pomyślałem tak i zrobiłem.

Dlaczego akurat AA i względnie AAA?
Dlatego, że to najpopularniejsze u nas baterie, które można kupić zasadniczo wszędzie.

Jeżeli z zakupem baterii nie ma problemu to jak je zdobyć kiedy nastąpi SHTF/JTWP?
Gdzie szukać źródła zasilania tego rozmiaru?

Oczywiście możemy zapomnieć o zapasach w sklepach - te szybko znikną bo na ogół można spotkać je przy kasach i na odpowiednich stoiskach.

Pozostaje nam odzysk i szukanie w miejscach, których nikt w takim czasie nie odwiedzi.

Z tego co rozważam, gdzie można znaleźć w przedmiotach codziennego i nie tylko użytku takie baterie to:
- piloty do sprzętu RTV
- budziki, zegary ścienne
- zabawki dla dzieci
- elektroniczne wagi łazienkowe oraz kuchenne
- elektryczne szczoteczki do zębów (np. w mojej fabrycznie były Duracell'e)
- elektroniczne "karmniki" dla zwierząt (psów i kotów)
- czujniki dymu itp. (zdarzają się takie z zasilaniem AA, AAA)
- minutniki do jajek (elektroniczne)
- lampki rowerowe
- bezprzewodowe lampki do szaf ubraniowych
- stacje pogodowe, termometry

Nie wiem jak u was, ale u mnie baterie w pilocie, który nie jest zbyt długo używany działają od kilku lat, jak nie więcej jak kilka!
A wy kiedy ostatni raz wymienialiście baterie w pilocie i po jakim czasie od ostatniej wymiany?

Oczywiście z używanych sprzętów nie będą to pełnowartościowe baterie, ale lepsze niż nic co przy niskim poborze prądu w nowoczesnych latarkach pozwoli chociażby na działanie na najniższym trybie co jest lepsze niż nic.

Kolejną kwestią jest to, gdzie szukać baterii AA, AAA w sklepach kiedy wszystko jest już ogołocone, ale zostały przedmioty, które zostały pominięte.

Większość ludzi będzie się rzucała na żywność, wodę, baterie, ale kto zabierze:
- elektryczne szczoteczki do zębów - posiadają zasilanie na AA (na ogół) i baterie "w zestawie"
- bezprzewodowe myszki komputerowe - posiadają zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"
- elektroniczne wagi łazienkowe/kuchenne - posiadają zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"
- zabawki dla dzieci - posiadają zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"
- bateryjne lampki choinkowe/ozdobne - posiadają zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"
- czujniki dymu etc. - posiadają zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"
- radia/sprzęt elektroniczny - posiadający zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"
- "gadżety" dla dorosłych - posiadające zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"
- zegary/budziki - posiadają zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"
- lampki rowerowe - posiadają zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"
- bezprzewodowe lampki do szaf ubraniowych - posiadają zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"
- stacje pogodowe, termometry i inne czujniki, które można znaleźć w sprzedaży lub na wyposażeniu sklepów - posiadają zasilanie na AA i AAA i baterie "w zestawie"

Pewnie jeszcze coś się znajdzie, ale to są miejsca, w których bym szukał.

Oczywiście mowa tutaj o sytuacjach kiedy już nie ma co liczyć na dostawy, pomoc nie nadejdzie zbyt szybko lub jesteśmy odcięci od dostaw z zewnątrz i trzeba sobie jakoś radzić.

Kto by pomyślał, aby wyciągnąć baterie z pilota, bezprzewodowej myszki komputerowej czy elektrycznej szczoteczki do zębów?

To są przedmioty, o których mało kto pomyśli, aby się nimi zainteresować - będzie szukał baterii w opakowaniach.

Jakie wam przychodzą do głowy miejsca, gdzie można znaleźć baterie AA i AAA?
2018-07-10 07:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maciek199815 Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 182
Reputacja: 6
RE: Pozyskiwanie baterii.
LARPAK, wypisałeś naprawdę dużo. Co jeszcze mi do głowy przychodzi to słuchawki nauszne bezprzewodowe mogą być zasilane na AAA. Są jeszcze takie malutkie "miksery" do jajek lub spieniacze do kawy. One też są na baterie.

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2018-07-11 05:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny