Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Długotrwałe przechowywanie odzieży.
Autor Wiadomość
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 2,112
Reputacja: 206
Długotrwałe przechowywanie odzieży.
Temat chodzi mi od pewnego czasu po głowie, a zwłaszcza po pewnej obserwacji związanej z długotrwałym przechowywaniem odzieży, a dzisiaj dokonałem jeszcze innej obserwacji.

Mianowicie wszyscy mamy jakieś BOB'y, plecaki ucieczkowe/ewakuacyjne, samochodowe EDC itp.

Posiadam torbę podróżną, którą używam czasami w pracy kiedy trafia mi się jakiś wyjazd i muszę zabrać kilka rzeczy więcej czy też jak wyjeżdżam gdzieś ogólnie, a w niej mieści mi się laptop i kilka innych pierdół.

Jest w niej zawsze kosmetyczka ze szczoteczką do zębów, maszynka do golenia, żel, szampon, tabletki przeciwbólowe itp. - nie muszę się pakować z domu tylko zabieram torbę i wiem, że to tam jest.
W tej samej kieszeni wrzucona też była "awaryjna" para skarpetek i slipek mimo, że mam w szafce lub w tej torbie wrzucony pokrowiec z kilkoma parami, których jednak nie zawsze zabieram.

W tej torbie tak sobie to leżało w sumie kilka lat jeżeli chodzi o bieliznę.
Aż przyszedł czas użycia - okazało się, że ściągacze zwyczajnie już nieco puściły. Jak nie całkiem...

I teraz ciekawsza rzecz bo dzisiaj w jednym domu porządkowałem szuflady, gdzie właśnie leżały niezabrane przy przeprowadzce skarpetki.
Nic wyszukanego cenowo itd.

Były tam nienoszone wcale pary jak i z tej samej paczki już wyprane po użyciu.
Co ciekawe te nieużywane nie straciły wcale swoich właściwości jeżeli chodzi o ściągacz, a te wyprane miały uschnięty ściągacz, który po rozciągnięciu się rozpadł, a całość stała się luźna...

Konkluzja w mojej ocenie jest taka, że jeżeli chcemy tego typu rzeczy wrzucić do samochodu czy torby lub innego miejsca jako awaryjne to lepiej, aby były to rzeczy zupełnie nowe - mimo tego, że czasami pewne rzeczy lepiej się nosi po wypraniu to jednak wydaje mi się, że pranie w niskich temperaturach nie wypłukuje wszystkich środków piorących stąd też guma w ściągaczach parcieje.
2018-09-06 07:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
maciek199815 Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 187
Reputacja: 6
RE: Długotrwałe przechowywanie odzieży.
Nowe ubrania, takie które chce aby długo leżały, wkładam do rękawa do pakowania żywności z saszetką żelu krzemionkowego. Pakuje próżniowo tak jak żywność i mam spokój na długo.

[Obrazek: sygnatura_dar-2018.gif]
2018-09-06 07:59 PM
LARPAK Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 2,112
Reputacja: 206
RE: Długotrwałe przechowywanie odzieży.
Może to być rozwiązanie, ale wymaga jednak posiadania odpowiednich narzędzi.

Dla mnie to jest dość ciekawe spostrzeżenie bo wpakowałem te dwie rzeczy do torby i przez na prawdę długi czas nie były używane i jak przyszło co do czego to okazało się, że ich właściwości się pogorszyły.
Takiego czegoś nie było przy rzeczach, które długo leżały w szafce, ale nie były nigdy używane i prane co w przeciwieństwie do rzeczy z tego samego opakowania, które jednak zostały użyte, wyprane i odłożone obok skończyło się źle.

Teraz wiem, że do torby jako awaryjny zestaw wpakuję nieprane wcześniej nowe rzeczy.
2018-09-06 10:28 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny