Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powerbank z "wymiennym" akumulatorkiem/ładowarką do 18650.
Autor Wiadomość
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,028
Reputacja: 241
RE: Powerbank z "wymiennym" akumulatorkiem/ładowarką do 18650.
W takich samoróbkach istotne są co najmniej 2 cechy:
1. Dopuszczalny prąd ładowania (najczęściej jest to cecha przetwornicy lub wbudowanego kontrolera) może być tak, że tych ogniw przez 2 doby nie naładujesz. Zatem kontroler powinien dostarczać na tyle prądu aby te ogniwa były naładowane w co najmniej 1-2h.

2. Dopuszczalny prąd rozładowania. Przy takich samoróbkach ustawiłbym 2 porty usb. Jeden na 1A, drugi na Quick Charge (chyba to było 2.1A jak się nie mylę). Możliwość ładowania z obu jednocześnie.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2019-02-26 08:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaczka Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 25
Reputacja: 5
Słuszne uwagi - zdam relację jak szybko powerbank się ładuje. Quick Charge pewnie nie ma ale do podładowania telefonu powinno być wystarczające.

Aby słyszeć, należy milczeć.
2019-02-27 06:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 565
Reputacja: 77
Za 8zł grzech nie wziąć.

Uważam że potrzebne są w zasadzie dwa powerbanki:
1. Ok 10 000 mAh który na codzień leży w domu/PE czy gdzieś w takim miejscu i umożliwia co najmniej dwukrotne naładowanie naszego smartfonu do pełna. To jest powerbank który zabieramy w sposób zaplanowany.

2. Mały powerbank na 1 ogniwo którego zadaniem jest podładować padły telefon do chociaż 20% baterii. To jest powerbank EDC noszony razem z krótkim kabelkiem do ładowania cały czas gdzieś w jakieś nerce/torbie od laptopa/ plecaku do szkoły itp.

O ile na powerbank z pkt.1 warto położyć trochę kasy to powerbank codzienny może być takim właśnie chińczykiem. Można wtedy kupić kilka i robić z nich ładowarki do 18500 etc. Osobiście nie mam nic na 18500 ale rozumiem, że ktoś kto posiada np latarkę może docenić fakt że będzie w stanie podładować sobie aku do latarki wszędzie tam gdzie mógłby podładować telefon.

Mało kto wozi np w aucie ładowarkę do baterii.. ale sporo ludzi na do telefonu.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2019-03-03 10:16 AM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,142
Reputacja: 214
I to jest właśnie klucz tego typu sprzętów.
Spokojnie ten mały powerbank daje radę do jakiś 20 - 25% podładować telefon - w zależności czy używamy urządzenia w czasie ładowania.

Pełni on u mnie właśnie tego typu rolę.
Podobny już jakiś czas temu kupiłem młodej bo wychodziła z pracy z nie naładowanym telefonem i później problem bo jej padł.
Sprawdza się już jakieś dwa lata (inny model niż ten w temacie).
Przy cenie jakiś 8 - 20 zł jaką trzeba dać obecnie za tanie powerbanki jest ceną akceptowalną, aby kupić takich kilka i mieć w różnych miejscach - torba podróżna, na laptopa, EDC plecak, EDC nerka, samochód (kiedy musimy wyjść z auta, a nie naładowaliśmy telefonu ładowarką w samochodzie).

Problemem dla mnie przy tych wszystkich powerbankach jest osobny kabel - są modele ze zintegrowanymi kabelkami, ale obecnie mam telefonem z USB-C czy jak to się tam nazywa i potrzebuję przejściówki.

Jednakże przy takiej cenie trzeba z tym jakoś żyć i trzymać to spięte gumką lub luzem.
2019-03-03 10:24 AM
Bocian__ Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 28
Reputacja: 1
@bura2
Co prawda 18500 też są i funkcjonują ale pewnikiem chodziło Ci o 18650.
Polecam sprawdzić jak wygląda stabilizacja w tych tanich powerbankach i powerbankach DIY.
Z mojego doświadczenia z chinolami na 1 i 2 akumulatory to niestety gdy spada napięcie do 3,4 V na akumulatorze pod obciążeniem to jest problem z ładowaniem.
Problemu nie ma w Nitecore F1, które najtańsze nie jest ale za to działa.
2019-03-03 11:11 AM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 54
Reputacja: 4
(2019-03-03 11:11 AM)Bocian__ napisał(a):  Problemu nie ma w Nitecore F1, które najtańsze nie jest ale za to działa.
Tak to już jest, że płaci się za jakość, a w efekcie za poczucie bezpieczeństwa. Albo kupuje się byle co i 'jakoś to działa, więc jestem zadowolony', albo płaci więcej i 'w razie wu' ma się sprawdzony sprzęt.
Ja jestem za tym Nitecore. Lubię spać spokojnie Smile

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2019-03-04 08:16 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny