Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozyskiwanie narzędzi.
Autor Wiadomość
LARPAK Online
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,199
Reputacja: 218
Pozyskiwanie narzędzi.
Nie wiem czy nie powielam wątku - jak tak to proszę o przeniesienie/scalenie.

Pierwsze, gdzie będziemy szukali narzędzi to sklepy narzędziowe/budowlane, markety, warsztaty, skrzynki narzędziowe w pojazdach itp.

Mało kto jednak zwróci na ostatnimi czasy spotykane w miastach - zwłaszcza przy marketach/obiektach użyteczności publicznej można spotkać samoobsługowe stacje naprawy rowerów, gdzie można znaleźć kilka podstawowych narzędzi przydatnych w czasie SHTF/JTWP i nie tylko.

[Obrazek: JfXdsZt.jpg]

[Obrazek: 9M5OK6w.jpg]

Stacje takie montowane są również w mniejszych miastach - warto zwrócić na nie uwagę.

Znajduje się też w nich pompka do kół - z tego co można wyczytać to do wszystkich rodzajów zaworków - trzeba by sprawdzić czy do samochodowych również - wtedy będzie to jakaś alternatywa, aby można było koło w samochodzie chociaż w małym stopniu podpompować.

Gdzie możemy szukać narzędzi poza podstawowymi miejscami?
Podstawowe miejsca to wspomniane już przeze mnie:
- sklepy/markety narzędziowe/budowlane
- warsztaty samochodowe
- skrzynki narzędziowe w pojazdach

A także inne miejsca to:
- stacje benzynowe
- stacje diagnostyczne
- serwisy samochodowe
- zajezdnie autobusowe/tramwajowe
- zajezdnie karetek pogotowia
- remizy strażackie
- parki sprzętu samochodowego policji czy straży miejskiej
- komisy samochodowe
- stacje drogowców przy trasach szybkiego ruchu/autostradach, gdzie przechowuje się piasek, sól oraz sprzęt samochodowy itd.

Pewnie jeszcze kilka innych miejsc by się znalazło, ale muszę nad tym pomyśleć.
2018-12-09 01:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
RE: Pozyskiwanie narzędzi.
(2018-12-09 01:51 PM)LARPAK napisał(a):  Znajduje się też w nich pompka do kół - z tego co można wyczytać to do wszystkich rodzajów zaworków - trzeba by sprawdzić czy do samochodowych również - wtedy będzie to jakaś alternatywa,
Muszą pasować, bo w samochodach i niektórych rowerach są takie same wnetyle typu Schrader.

(2018-12-09 01:51 PM)LARPAK napisał(a):  Pewnie jeszcze kilka innych miejsc by się znalazło, ale muszę nad tym pomyśleć.
Przychodzą mi do głowy jeszcze lokale usługowe typu:
- szewc
- dorabianie kluczy
- ślusarz
- stolarz
- tapicer
- ewentualnie zegarmistrz i punkt naprawy telefonów ale tu raczej będą narzędzia precyzyjne

A także sklepy:
- meblowe
- sportorwe, w szczególności: rowerowe i narciarskie - raz, że często mają serwisy, a dwa, że czymś muszą składać sprzęt, który od porducenta przyjeżdza zazwyczaj rozkręcony.
- komputerowe (szczególnie te z serwisami albo takie które same składają komputery)

Szukać można też w różnego rodzaju kanciapach dozorców/gospodarzy domów, a także w lokalach administracji budynków.

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś w szkołach było ZPT i były różnego rodzaju narzędzia. Na pewno nadal muszą je mieć szkolni administratorzy/naprawiacze. To samo w przedszkolach - zawsze jest jakiś pan Staś, który dokonuje bierzących napraw więc spodziewam się, że ma na miejscu narzędzia.

Kolejna grupa to zajezdnie autobusowe i tramwajowe - chodzi mi o te na które zjeżdząją poajzdy na noc, choć na pętlach czasem też stoją budki, w których coś może być.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2018-12-10 09:45 AM
LARPAK Online
Stary wyjadacz

Co do pompki to oczywiście, że powinna pasować, ale może być różnie więc trzeba by to sprawdzić.

O zajezdniach autobusowych/tramwajowych napisałem.

Sklepy komputerowe czy serwisy naprawy telefonów będą zaopatrzone w precyzyjne narzędzia - raczej śrubokręty głównie do mniejszych śrubek, nieco średniej wielkości i to można by powiedzieć, że tyle. Nic cięższego tam nie znajdziemy bo klucza francuskiego czy dużego młotka tam nie znajdziesz.

Dodałbym jeszcze:
- złomowiska - poza tym, że masa sprzętu to w zezłomowanych pojazdach można znaleźć narzędzia, a również samo wysypisko dysponuje narzędziami do demontażu pewnych elementów oraz naprawy posiadanego sprzętu.
2018-12-10 07:34 PM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,100
Reputacja: 138
Nie zapominajmy o normalnych fabrykach, dużych zakładach pracy, przedsiębiorstwach produkcyjnych itp.
Nawet jak nie produkują czegoś co wymaga narzędzi, np. fabryka nie produkuje samochodów tylko tkaniny. To na pewno maj jakiś dział utrzymania ruchu. Więc muszą mieć jakieś narzędzia do napraw i konserwacji maszyn.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2018-12-11 07:33 AM
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
(2018-12-10 07:34 PM)LARPAK napisał(a):  Co do pompki to oczywiście, że powinna pasować, ale może być różnie więc trzeba by to sprawdzić.
Nie może nie pasować - to ten sam rodzaj wentyla.

(2018-12-10 07:34 PM)LARPAK napisał(a):  O zajezdniach autobusowych/tramwajowych napisałem.
Sorki, nie zauważyłem.

(2018-12-10 07:34 PM)LARPAK napisał(a):  Sklepy komputerowe czy serwisy naprawy telefonów będą zaopatrzone w precyzyjne narzędzia - raczej śrubokręty głównie do mniejszych śrubek, nieco średniej wielkości i to można by powiedzieć, że tyle.
Jeśli chodzi o sklepy/serwisy komputerowe powinny być tam również kombinerki, szczypce, jakieś przecinacze do kabli, wkrętarki. Od biedy nawet młotek.
Ale masz rację - nic cięższego tam nie będzie.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2018-12-11 10:39 AM
LARPAK Online
Stary wyjadacz

@ChollaYi:
wiem, że to jest ten sam tyl wentyla, ale chodzi o to czy pompka jest z pewnością dostosowana - to, że powinna to inna sprawa.

@Pozyskiwacz:
celowo fabryki itp. zakłady pomijam - są oczywiste, a i z pewnością wie o nich sporo ludzi z załogi.
Chciałem się skupić na miejscach mniej oczywistych.
2018-12-11 02:15 PM
MPawel Offline
Czytam i czekam.
**

Liczba postów: 14
Reputacja: 1
Mnóstwo pomysłów, ale mam jedno "ale"

Jeśli mówimy o sytuacji SHTF/JTWP i zamierzamy przetrwać w domu :

Skoro Udzielacie się na tym forum, to nie wierzę, że nie posiadacie w domu podstawowych narzędzi. Nie mówię tu o jakimś super sprzęcie specjalistycznym, ale o zwykłych narzędziach dzięki którym możemy naprawić usterki w samochodzie, rowerze i w domu. Jak ktoś nie ma płaskiego śrubokręta, to trzeba kupić, to koszt kilku złotych, a oszczędzi później latania po komisach i diagnostykach.

Jeśli mówimy o sytuacji SHTF/JTWP i zamierzamy uciekać:

Tak jak wyżej. Jeśli planujemy ucieczkę samochodem to oczywistym dla mnie jest że znajdzie się w nim wszystko to, co może przydać się w jego ewentualnej naprawie. Podczas ewakuacji chyba nikt z nas nie odwiedzi zegarmistrza aby "pożyczyć" malutkie śrubokręciki by nam zegarek stanął? Ale jeśli już stanie, to nie biorę śrubokręcików, tylko nowy zegarek i spier****m.

I żeby było jasne. Nie spinam się i nie bóldu*ię. I swoim postem( który jest na poważnie, z lekkim przymrużeniem okaWink) nikogo nie miałem w zamiarze obrazić. Smile

Nie zapominajmy jednak, że ludzie którzy pracują w wyżej wymienionych miejscach i instytucjach, nie ważne czy to stacja diagnostyczna czy sklep rowerowy, prawie na pewno nadal tam będą. I będą żyć i pracować aby utrzymać rodzinę. I na pewno nie przywitają nas z otwartymi ramionami, gdy będziemy chcieli coś od nich "pozyskać"
2018-12-11 04:12 PM
LARPAK Online
Stary wyjadacz

@MPawel:
W kwestii pozostania na miejscu:
1. Nie wszyscy posiadają wszystkie narzędzia.
2. Narzędzia się gubią, zużywają, są pożyczone komuś lub zostawione nie tam gdzie trzeba jak ich potrzebujemy.
3. Czasami może być nam potrzebne coś czego nie mamy lub nie mamy zdublowanego etc.
4. Możemy być w innym miejscu niż nasze narzędzia.

W kwestii uciekania:
1. Wielu ludzi w samochodzie nie ma niczego poza fabrycznym zestawem, który na ogół ogranicza się do klucza do kół i czasami jakiegoś śrubokręta, a często w nowszych autach tego nawet nie ma bo jest zestaw naprawczy i to tyle.
2. Możemy potrzebować narzędzi, których nie mamy.

W kwestii ludzi w tych miejscach:
1. Mogą tam być, ale może ich tam równie dobrze nie być - to my możemy być odcięci na terenie ewakuowanym.
2. Nie musimy zabierać tych narzędzi, ale poprosić o pomoc jeżeli kogoś spotkamy.

Celowo szukałem takich miejsc, gdzie ludzi może nie być - nikt nie będzie siedział w komisie samochodowym czy innym miejscu skoro ma do ratowania dom, rodzinę etc.
Chodzi o miejsca, które możemy spotkać na codzień, a nie traktujemy ich jako oczywistych z punktu widzenia PB.
2018-12-11 05:02 PM
Inkwizytor Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 36
Reputacja: 1
Dodam od siebie:
-garaże;
-piwnice.
2018-12-11 07:14 PM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,100
Reputacja: 138
Z miejsc nieoczywistych to ja bym jeszcze dodał różnego rodzaju muzea, skanseny itp. Często są tam wystawiane ciekawe sprzęty. Np. w mojej okolicy jest "Muzeum Przemysłu Naftowego". Coś w rodzaju skansenu, bo dużo sprzętu jest na zewnątrz. Ale są też ekspozycje w budynkach.
Jest tam nieźle wyposażony warsztat kopalniany z XIX w. Przykładowo są obrabiarki napędzane tzw. "transmisją", czyli jeden silnik, w tym przypadku parowy , napędza kilka maszyn.
Oraz wspaniała kuźnia z bogatym wyposażeniem , użytkowa, bo są organizowane pokazy.
Warto się porozglądać po swojej okolicy, czy nie ma czegoś podobnego.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2018-12-11 07:23 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny