Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co powinniśmy mieć w domu - "must have"
Autor Wiadomość
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,092
Reputacja: 135
RE: Co powinniśmy mieć w domu - "must have"
"DREMEL". Jest najlepszy. Nie daj się skusić na "NEO". Kupiłem bo trochę tańszy i akurat był dostępny. Pierwszy nie działał, wymienili, ale nadal były z nim kłopoty. W końcu kupiłem "Dremela" i mam spokój.

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2018-12-20 10:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Masełko Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 620
Reputacja: 17
Podobna do dremela może mniej precyzyjna, ale mocniejsza jest szlifierką prosta z Lidla. Żona mi kupiła za sto parę złotych na promocji .Moc 500 W i regulacja łoooobrotów, zamówię jeszcze z Chin zestaw kamieni i tarcz i dużo będzie można tym zrobić. Fakt, to nie Bosch czy makita za 800 zł jednak uważam że w gospodarstwie domowym nawet w bloku bardziej się przyda niż
szlifierką kątową.

LB Mechanika samochodowa i maszyn|pospawam sprzęt do destylacji|elektryka
2018-12-21 06:34 AM
Pozyskiwacz Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 1,092
Reputacja: 135
Masełko - co do szlifierki masz rację. Sam mam taki zestaw z "Biedronki" i daje rade. Ale miałem na myśli palnik - lutownicę gazową Smile

Wojtek.Beskid Niski/rolnictwo-ogrodnictwo-konie/mechanika-ślusarstwo-kowalstwo/laminaty/stare narzędzia rolnicze/ciągniki rolnicze SAM/samochody terenowe/motocykle/ciężarówki.
2018-12-21 07:51 AM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 943
Reputacja: 66
(2018-12-19 02:40 PM)No_idea napisał(a):  Tathagata , tzn? Ma być napisane, że trzeba mieć jakiś młotek, kombinerki itp? Weź się człowieku zastanów bo aż tak ułomni to ludzie nie są ( chyba Huh)

Nie byłeś nigdy w dom gdzie wkręty wkręcali pilniczkiem do paznokci, a gwoździe wbijali butem?Wink
Ma racje, napisać trzeba, a czy ktoś potraktuje to serio - to jego sprawa.

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2018-12-21 10:57 AM
Tathagata Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 74
Reputacja: 12
Narządzi jak to w domu mam całkiem sporo, znajdzie się też i coś większego jak agregat, czy piła spalinowa. Niestety zdarza mi się mieszkać w 2 lokalizacjach i siłą rzeczy nie wszystko mam zawsze pod ręką. Zebrałem swego czasu niewielki zestaw narzędzi; powiedzmy ucieczkowy który mogę wrzucić w plecak. Mam też podręczna skrzynkę ze swoim narzędziami w 2 miejscu.

Z takich rzeczy nieoczywistych a przydatnych w razie czego polecam: Taker - zszywacz tapicerski z zapasem zszywek i power tape

2018-12-22 02:00 PM
mar_kow Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 289
Reputacja: 17
Mam taką zasadę: choćby tylko raz narzędzie się przydało to warto je mieć w domu... Następny plan to zrobienie (można kupić) przystawki do piły łańcuchowej do cięcia desek. Bardzo fajne "ustrojstwo" - można kupić belki w lesie i na miejscu pociąć na deski. A deski bez problemu załadować na przyczepkę...

[Obrazek: 31491164717_c55f95305e_b.jpg]
2018-12-23 12:07 PM
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,031
Reputacja: 84
(2018-12-19 09:53 AM)gajowy napisał(a):  Czyli tworzenie zwięzłej listy uważasz, za niepotrzebne, bo jest wiele działów gdzie to można sobie szukać?
To suń ten temat.

Nic takiego nie napisałem. Wątki w DSP miały być właśnie takimi listami tylko podzielonymi na wątki, a całość podsumowana w jednym, podwieszonym temacie. Tutaj będziemy mieli wszystko zmieszane. Zaraz zaczną się dyskusje o narzędziach poprzeplatane dyskusjami o apteczce.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

2019-01-02 09:52 AM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 15
Reputacja: 0
(2018-12-20 10:05 PM)Pozyskiwacz napisał(a):  "DREMEL". Jest najlepszy.
Jeśli chodzi o lutownice gazowe, to generalnie się zgadzam. Jedyne co mi się w Dremelu nie podoba, to gabaryty. Jak na sprzęt przenośny jest nieco zbyt duża.
Kiedyś z dużym powodzeniem użyłem palnika Berner (który nadal mam i który siedzi w moim EDC). Ma tę zaletę, że jest zasilany zwykłymi, najtańszymi, przezroczystymi zapalniczkami, które zresztą można ładować gazem do zapalniczek.
[Obrazek: 20509[TIF]-100.jpg]
Okręciłem dookoła dyszy (przed końcówką) drut miedziany i wyprowadziłem jeden jego koniec tak, żeby był ogrzewany przez płomień. Pocynowałem końcówkę. Lutowało się świetnie. Mój egzemplarz już nie wygląda tak ładnie (logo dawno znikło), poza tym odpadła blokada zapalarki. To piezo wymaga jednak na tyle dużej siły, że raczej nie zdarzy się, że zadziała przypadkiem.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-01-07 06:40 PM przez geek_on.)
2019-01-07 06:38 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny