Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aparat fotograficzny
Autor Wiadomość
borekpriv Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 294
Reputacja: 57
Aparat fotograficzny
Na pewno warto uwiecznić chwilę z rodziną lub ciekawe sytuacje , dobrą sprawą jest też dobry zoom do obserwacji.Więc co możecie polecić do 1K ?

A gdzie w Hymnie Narodowym jest mowa o przemyśle energetycznym?
Odpowiedź: ..... pod twoim przewodem...

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
2019-01-24 11:54 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 54
Reputacja: 4
RE: Aparat fotograficzny
To zależy czego oczekujesz. Jeśli chcesz mieć coś, co da Ci kontrolę i pozwoli zrobić ciekawe zdjęcia, weź lustrzankę. Stare Nikony D80 lub Canon 400D (używki na Allegro) z obiektywem Sigma 70-300 pozwoli Ci już na wiele. Przekroczysz nieco budżet, ale dostaniesz sprzęt, którym jakiś czas temu pstrykano na weselach. Wada to masa i rozmiar, bo małe toto nie jest, jak to lustrzanki Smile
Jeśli szukasz automatu, to może Nicon Coolpix a900. Ma zoom x35 i nagrywa w 4k, lub Canon PowerShot SX432 IS. Obiektyw ma do 1080mm. Obiektyw 800mm pozwala pstrykać księżyc z wypełnieniem ok.1/2 klatki, co oznacza że 1080mm da Ci jeszcze większy zoom. A może Sony DSC-HX60. Ma zoom x40. Osobiście nie ufam tym wszystkim 'zoom xJakaśLiczba', ale to co ja sądzę, a to co jest ogólnie uznaną regułą, to to nie musi być to samo.

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2019-01-24 04:58 PM
MarcinLebioda Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 40
Reputacja: 2
Nie bierz lustrzanki jak się nie chcesz bawić w "ambitną" fotografię. Pieszczolenie z żonglerką obiekywami i srogie gabaryty, ew. wrażliwość na urazy mechaniczne (z tym akurat nie jest tak źle ale już jeden obiektyw odłamałem od body). Współczesne aparaty zapewniają już takie bajery o jakich mi się nawet nie śniło jak zaczynałem zabawę. Mówię to ja który mam od 10 lat tego samego nikona D80 i jeśli kiedyś go zamienię to najwyżej na D90 żeby miał live-view.

To, że jesteś paranoikiem, wcale nie znaczy, że oni nie chcą cię dopaść
2019-01-26 12:34 AM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

(2019-01-26 12:34 AM)MarcinLebioda napisał(a):  Nie bierz lustrzanki jak się nie chcesz bawić w "ambitną" fotografię.
To nie musi być 'ambitna' fotografia. Fakt, że w lustrzankach można sobie dowolnie zmieniać obiektywy uznałbym za plus, bo właściciel nie będzie skazany na to, co da mu producent, ale będzie mógł sobie założyć i używać to, co zechce. Pstrykałem w życiu pięcioma czy sześcioma lustrzankami (całkowicie amatorsko, głównie przyroda) i nie wiem, co trzeba zrobić, żeby urwać obiektyw. Aparat, jak każde narzędzie... jeśli o nie dbasz, ono zadba o Ciebie. Przy okazji, przy fotografii lustrzanką pozycja jest, bardziej niż automatem, podobna do sportowej pozycji strzeleckiej. Prawa dłoń na spuście, łokieć lewej opiera się na ciele fotografującego w okolicy lewego biodra, lewa dłoń obejmuje obiektyw od dołu, gotowa, w razie czego, do zmiany ostrości lub, w starych analogach, także do zmiany nastawy przysłony. Postawa oczywiście bokiem do celu. W automacie (i w lustrzankach live view) mamy za to 'pozycję zombie', którą osobiście zwalczam, choćby z racji braku stabilizacji chwytu.

2019-01-26 07:53 PM
No_idea Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 906
Reputacja: 48
Borek, 90%sytuacji które chce się uwiecznić wynika z okazjonalnosci, pomyśl więc nad telefonem z dobrym aparatem bo raczej aparatu na codzień nie nosisz a fona tak.
2019-01-27 10:50 AM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,027
Reputacja: 241
Ja również przyklejam się do pomysłu No_idea.
Telefon LG G6 polecam, głównie ze względu na wysoką jakość zdjęć (używam i kupisz do 1000zł) + fakt że posiada tam funkcję aparatu manualnego - wszystko sobie ustawisz, balans bieli, migawkę, przysłonę, fokus. Filmy Full HD i 4K również nakręcisz w auto i manualu.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2019-01-27 11:06 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
borekpriv Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 294
Reputacja: 57
Dziękuję za pomoc , wybór już padł i to troszkę więcej niż przewidywany budżet .Sony RX100M3 znalazł właściciela , kompakt o pełnej klatce , jest tym co chciałem.

A gdzie w Hymnie Narodowym jest mowa o przemyśle energetycznym?
Odpowiedź: ..... pod twoim przewodem...

[Obrazek: sygnatura_dar-2016.gif]
2019-01-31 08:40 PM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Gratuluję zakupu i udanych 'łowów' Smile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-02-02 03:02 PM przez geek_on.)
2019-02-02 03:02 PM
ChollaYi Offline
21st Century Schizoid Man
Super Moderators

Liczba postów: 1,033
Reputacja: 84
(2019-01-31 08:40 PM)borekpriv napisał(a):  Dziękuję za pomoc , wybór już padł i to troszkę więcej niż przewidywany budżet .Sony RX100M3 znalazł właściciela , kompakt o pełnej klatce , jest tym co chciałem.

To nie jest pełna klatka Smile Tam jest matryca 1''
Ale wybór bardzo dobry - sam kupiłem niedawno bo żonie przestało się chcieć nosić lustrzankę a i ja czasem wolę schować to maleństwo w kieszeń i wyjść z dzieciakami na spacer bez plecaka z obiektywami Smile.

Michał | Warszawa || CB || Informatyka | Żeglarstwo | Fotografika | Mechanika sam. |
"Nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć"

2019-02-15 03:17 PM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

(2019-02-15 03:17 PM)ChollaYi napisał(a):  Ale wybór bardzo dobry - sam kupiłem niedawno bo żonie przestało się chcieć nosić lustrzankę a i ja czasem wolę schować to maleństwo w kieszeń i wyjść z dzieciakami na spacer bez plecaka z obiektywami Smile.
To jest, jak pisałem, najpoważniejsza wada lustrzanek... trzeba to nosić Smile
Zresztą uważam, że podobny los czeka kompakty. Dziś każdy nosi przy sobie niezły aparat fotograficzny wbudowany w komórkę. Po co nosić dwa pudełka, skoro można jedno Smile

2019-02-15 04:25 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów