Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awaria sieci komórkowej
Autor Wiadomość
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 54
Reputacja: 4
Awaria sieci komórkowej
Żeby daleko nie szukać, sytuacja, która miała miejsce kilka dni temu: pożar w Annapolu, wskutek czego ucierpiała infrastruktura T-mobile. Nie jest to zdarzenie, które sparaliżowałoby cały kraj, ale niewątpliwie miała na niego wpływ. To, że ktoś nie może dodzwonić się do rodziny lub wysłać esemesa do chłopaka, to nie problem, ale jeśli w wyniku takiej awarii ktoś nie wezwie pogotowia, sytuacja jest już inna. Można zadzwonić na numer alarmowy i bez sieci, ale gdyby padło wszystko? Druga rzecz, gospodarka. W takim przypadku nie ma internetu komórkowego, a jeśli ktoś prowadzi swój biznes w oparciu o telefon komórkowy, poniesie duże straty lub, w ekstremalnych przypadkach, w ogóle wyleci z interesu i będzie musiał zaczynać od nowa lub co najmniej przez jakiś czas odrabiać straty i odbudowywać zaufanie klientów. Jeszcze inna - aplikacje gps z mapami online - ktoś zostanie bez nawigacji. No i coś, z czego mnóstwo ludzi (pomijając przypadki zdrapek czy tokenów) korzysta - wiadomości sms z banków z kodami autoryzującymi do przelewów.
Operatorzy komórkowi mają interes w tym, żeby jak najwięcej osób korzystało z ich produktów, w związku z czym proponują klientom kilka numerów dla całej rodziny, dorzucając jeszcze w promocji routery komórkowe do internetu domowego. W przypadku takim, jaki zdarzył się z T-mobile cała rodzina (lub gospodarstwo domowe, jak to się czasem określa) pozbawiona jest kontaktu. Jeśli mieszka się w bloku w mieście i ma dobry kontakt z sąsiadami, zawsze można pójść 'na kawę' i, przy okazji, skorzystać z telefonu w innej sieci, ale jeśli ktoś mieszka na wsi, w oddalonym od innych domu pod lasem... może być problem.
Zatem... nie uzależniać się od jednego dostawcy, nie opierać się tylko na operacjach przez internet, zawsze mieć w domu jakąś gotówkę (skoro padł jeden, może i paść inny, choćby nasz bank), w aucie wozić mapy i atlasy jako alternatywę... jak, bez możliwości wybrania 112 wezwać straż czy karetkę?

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2019-02-03 07:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 565
Reputacja: 77
RE: Awaria sieci komórkowej
Mapy papierowe dobrze mieć na wypadek awarii samego aparatu telefonicznego. Telefon bez sieci czyli w trybie samolotowym wciąż ma mapy i to dosyć dobre. Zwłaszcza że można dowolnie je sobie przybliżać i oddalać. Wystarczy zapisać je offline. Trzeba potem tylko przypomnieć sobie średniowieczną sztukę określenie położenia na podstawie mapy bez GPS.

Wezwanie pomocy już jest trochę pilniejszym problemem. Proponowane rozwiązania:
-budka telefoniczna
-telefony stacjonarne u znajomych/sąsiadów o których wiemy że mają taki antyk jak telefon stacjonarny
-telefony stacjonarne w bud użyteczności publicznej typy poczta, urząd.

Osobiście mieszkam w mieście więc na najbliższy czynny 24h komisariat czy na SOR mam blisko mogę nawet ostatecznie podjechać rowerem. Gorzej z pożarami. Najgorzej w sytuacji gdy mieszkamy na końcu świata.

Na wsi:
Jak uruchomić syrenę OSP? Kto może to zrobić? Co to da?
Czy OSP ma łączność radiową lub naziemną z kimkolwiek?
Czy istnieje jakiś kanał CB radia gdzie można "dodzwonić się na 112"?

No i cóż być przygotowanym. Żeby z każdą pierdoła móc sobie jak najbardziej poradzić. Jak mi się np. Zapali auto na podjeździe ale mam czym to ugasić, to mogę spokojnie czekać nawet 6h na przyjazd strażaków do zabezpieczenia miejsca pożaru i załatwienia spraw związanych z ubezpieczeniem

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2019-02-03 11:41 AM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 961
Reputacja: 68
Na CB był kiedyś kanał ratunkowy 9 AM, czy wie ktoś czy jeszcze nasłuchują?

Jakieś 10 lat temu, jechałe dalej autem i zabrałem CB, lokalne CZK nadało na kanale 19 komunikat o wypadku i związanych z tym utrudnieniach. Czy dziś dalej to się zdaża?

Mieszkam w domu pod lasem i miewałem problemy z zasięgiem sieci GSM, dlatego wybrałem oferte na kabel.
Internet i telefon, ale nie analogowy, tylko voip. Działa tak samo, wypytałem instalatora, twierdził że elementy sieci mają podtrzymanie na akumulatorach, ale nie był w stanie powiedzieć na jak długo.
Niestety nie wszędzie za miastem można skorzystać z sieci kablowych.
Po nawałnicy w Borach Tucholskich, widziałem wiele zniszczonych linii (słupów), których bardzo długo nie naprawiano.
Może je teraz puszczą w ziemi?

Od awarii infrastruktury pojedyńczego operatora, mogą nas ratować operatorzy wirtualni, którzy umożliwiają korzystawie z różnych sieci.

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-02-03 01:55 PM przez gajowy.)
2019-02-03 12:35 PM
Bocian__ Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 27
Reputacja: 0
Zewnętrzna antena kierunkowa pozwoli na odbiór sygnału z innego niż najbliższy BTS.
Korzystam z takiego rozwiązania na wyjazdach. Z pływających 0-1-2 kresek zasięgu robi się max i nie rwie połączenia.
2019-02-03 04:05 PM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 54
Reputacja: 4
(2019-02-03 12:35 PM)gajowy napisał(a):  Internet i telefon, ale nie analogowy, tylko voip. Działa tak samo, wypytałem instalatora, twierdził że elementy sieci mają podtrzymanie na akumulatorach, ale nie był w stanie powiedzieć na jak długo.
Teraz niewielu ma analogowe telefony, wszyscy używają voip. Zresztą dzięki temu jakość rozmów jest wysoka. Wada jest taka, że jeśli dana firma ma awarię, nagle człowiek jest pozbawiony jednocześnie telefonu, telewizji i internetu.

2019-02-04 08:01 AM
gajowy Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 961
Reputacja: 68
(2019-02-03 12:35 PM)gajowy napisał(a):  Na CB był kiedyś kanał ratunkowy 9 AM, czy wie ktoś czy jeszcze nasłuchują?

Nikt nie odpowiada, to sam sobie odpowiemWink

wikipedia napisał(a):Obecnie, od czasu rozwoju telefonii komórkowej, zaprzestano stałego dyżurowania na kanale 9. Nasłuch taki jest uruchamiany przez Sztab Ratownictwa Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej – SKSR (będący przedstawicielem Europejskiej Federacji Radia Obywatelskiego – ECBF) głównie w sytuacji klęski żywiołowej, gdy zawodzą inne środki łączności.

Kanał 9 jest też wykorzystywany przez Sztab Ratownictwa SKSR do łączności pomiędzy ratownikami podczas akcji ratunkowych tak jak np. prowadzenie na danym terenie poszukiwania zaginionych osób.

Forum nie służy do promowania swoich poglądów politycznych oraz religijnych!
2019-02-04 11:31 AM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny