Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy do PE
Autor Wiadomość
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 565
Reputacja: 77
Mapy do PE
Temat przede wszystkim o mapach, które zabieramy do PE.

W domu/aucie mam przeważnie dostęp do prądu i możliwość doładowania telefonu wielokrotnie. Mając naładowany telefon i ściągnięte mapy offline jestem doskonale zabezpieczony w mapy okolicy bliższej i dalszej.

Ale w momencie gdy ograniczamy się do plecaka to bateria skończy się szybko i będziemy musieli prawdopodobnie radzić sobie klasycznymi metodami. Dlatego pojawia się pytanie:

Jakie mapy macie w PE, skąd pozyskane (księgarnia, zakup internetowy, druk na własną rękę) i dlaczego akurat takie.

Ja mam na chwilę obecną:
1:650 000 mapa polski samochodowa.
1:250 000 mapy dwóch województw na granicy których mieszkam.

Planuję jeszcze: dodrukować sobie wzdłuż drogi na kartkach A4 jakieś mapy w dokładniejszej skali np.: 1:50 000 (kartka A4 ma wtedy rozmiar 10x15km)

Mapa to ne tylko gdzie iść, ale też dużo innych cennych informacji.
- gdzie jest woda?
- gdzie są przeprawy/mosty?
- gdzie jest dużo skupisk ludzi a gdzie nie...
itp. itd.

Chętnie posłucham co kto ma/chce mieć. W tematach o PE dyskutujemy o wszystkim i prezentujemy wszystko tylko nie mapy. Bez których jesteśmy ślepi

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2019-02-18 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,142
Reputacja: 214
RE: Mapy do PE
Temat map już na forum jest z tego co pamiętam.
A z pewnością był taki do samodzielnego druku i nanoszenia własnych danych.

U mnie to była/jest mapa samochodowa.

Dokładne mapy to mapy wojskowe, ale też dorwać super aktualne jest ciężko - sporo infrastruktury powstaje nowej i to w znacznym tempie.

Na mapie zawsze możemy nanieść poprawki, ewentualnie użyć folii czyli oleaty/oleatu, gdzie mamy naniesione różne lokalizacje, drogi i inne informacje.
Jak ktoś nie wie, gdzie dokładnie mapa z folią jest zgrana to wyjdą mu różne lokalizacje.
2019-02-18 10:54 PM
Marcopralco Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 16
Reputacja: 13
Jeżeli komuś potrzebna mapa Polski, to można takową otrzymać za darmo. Nie wiem czy link nie łamałby regulaminu, w końcu taka darmowa mapa to multum treści reklamowych, więc tylko powiem, że w znanej wyszukiwarce należy wpisać "mapa K2" i któryś link od góry przeniesie nas do odpowiedniej strony. Jak na darmówkę jest ok, można sobie zamówić kilka sztuk i w różnych miejscach trzymać. Ma ona formę pojedynczego, dużego arkusza, oczywiście poskładanego do mniejszego formatu.

Często w punktach informacji turystycznej można dorwać mapki danego miasta/regionu gdzie mamy zaznaczone co ważniejsze atrakcje, ale także sklepy, hotele,punkty gastronomiczne, komunikację miejską itp.
2019-02-18 11:54 PM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 54
Reputacja: 4
(2019-02-18 11:54 PM)Marcopralco napisał(a):  w znanej wyszukiwarce należy wpisać "mapa K2"
Rzeczywiście, dało się łatwo znaleźć. Jako że 'diabeł tkwi w szczegółach', to ciekawe, jakie są te szczegóły... czy razem z mapą dostajemy plakat z reklamami, czy też zbierają nasze dane w swoich celach.
Niemniej, Twój pomysł jest ciekawy i wart rozważenia.

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2019-02-19 05:36 PM
Bocian__ Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 27
Reputacja: 0
(2019-02-19 05:36 PM)geek_on napisał(a):  ...czy też zbierają nasze dane w swoich celach.
Jako, że nie ma nic za darmo to więcej niż pewne.
2019-02-19 07:27 PM
Tathagata Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 78
Reputacja: 12
Mam cywilne przedruki wojskowych map moich okolic w podziałce 1:100 000 w poręcznych arkuszach 45x45cm; mapy turystyczne/rowerowe(trzymam stale przy rowerze); mapy topo na turystycznym GPS Garmina.
Mapa rowerowa jest dość szczegółowa(1:55 000) jeśli chodzi o różne mniej uczęszczane, polne drogi i mam ją za darmo z informacji turystycznej.

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-02-19 07:41 PM przez Tathagata.)
2019-02-19 07:31 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 565
Reputacja: 77
Muszę poszukać tych turystycznych map za darmoszkę, zwłaszcza jeśli są takie dokładne.

Jeśli mówimy o planowaniu trasy od miejscowości do miejscowości do wystarczy spokojnie 1:250 000. rozłożyłem dziś sobie te mapę (moje województwo) i rzeczywiście są na niej zaznaczone nawet małe wioski po kilkanaście domów.

Jeżeli jednak chcemy sobie pochodzić lasami. Z jakichś powodów unikając dróg. To wtedy potrzeba dosyć dokładnych map, żeby nie błądzić i nie nadrabiać kilometrów.

Czarów nie ma. Trzeba albo się liczyć z niższa dokładnością albo targać mapy. (bardziej w sumie zaczyna przeszkadzać objętość)

Oleata umożliwia naniesienie dodatkowych informacji. Fakt. Ale to nie jest do końca to czego mi potrzeba bo podkład jest wciąż w tej samej skali i jak zacznę nakładać znaki na oleatę to będzie gęsto.
W sumie oleata jest dobrym pomysłem na ułatwienie sobie zadania w innych sytuacjach niż ewakuacja. Żeby utrudnić odczytanie osobom niepowołanym to oczywiście nie dowiązujemy oleaty topograficznie do siatki kilometrowej ani do dróg/rzek. Dodatkowo można orientować tekst na oleacie i znaki które nanosimy np. na wschód zamiast na północ. Każdy kto złapie w rękę mapę i zapisaną oleatę będzie starał się ją dowiązać trzymając napisy na oleacie w te samą stronę co na mapie.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2019-02-20 11:09 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny