Filtry do rekuperatorów


Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grupy prepersów
Autor Wiadomość
LARPAK Offline
Stary wyjadacz
*****

Liczba postów: 2,240
Dołączył: 2011 Nov
Reputacja: 221
Post: #21
RE: Grupy prepersów
Przede wszystkim to naucz się cytowania - to pomaga w dyskusji i sprawia, że jest ona przejrzysta.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  Po pierwsze Panowie szacun za konstruktywną polemikę. Spodziewałem się znieważki Wink

Niby dlaczego?

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "..mocno inwigilowane przez służby.."- chyba obcego wywiadu. Polskie są na wymarciu i tak obciążone że robią tylko to co na prawdę muszą.

Teraz już wjeżdżamy w fantastykę i bajdużenie - skąd masz takowe informacje, czym poparte poza tym, że Ci się wydaje?
Teorie spiskowe?

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "..które są wszystkie lepsze od każdego innego, a są to nawet kobiety powyżej 50 r.ż..."- szanuję. Ja osobiście preferuję <50 Tongue

Nie zrozumiałeś przekazu mojej wypowiedzi.
To ten gość - właściciel/prowadzący tamtego forum tak napisał, a zasadniczą kwestią tego było, że nikt ich nigdzie nie widział, nie czytał ich wypowiedzi etc. tylko on tak sobie mówił.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "..Ale spójrz na to z nieco innej strony - to nie jest forum matrymonialne..."- babę mam, wdałego młodziana z karabinem nie potrzebuję Tongue Chodzi mi o to że brak jest forów o tej tematyce, na których jest zachowana w miarę powaga (a nie np. "50 najlepszych broniów na zombie") a na żadne z nich nie obsługuje tematu lokalnych stałych zlotów/ przygotowań/ ćwiczeń. Myślę więc że zalożenie takiego tematu to nic złego.

Fora tego typu są dość specyficzne, zwłaszcza w Polsce bo albo zrzeszają ludzi normalnych albo oszołomów - tych mniej i bardziej groźnych.
Niestety nasz system prawny jest jaki jest, a do tego podejście do pewnych rzeczy przez media jak i organy ścigania niezbyt przychylne nie tylko w Polsce, ale i Europie i można sobie narobić problemów przez samą obecność na danym forum czy w grupie - patrz przypadek z niemiec.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "..Tak, nie dałeś się poznać i nawet nikt nie wie jaki charakter.."- Panie, to dam, mamy czas.

Hmm, jak na razie przez prawie 3 (słownie: trzy) lata obecności na forum napisałeś 7 (słownie: siedem) postów i nie dałeś się poznać - chociaż po powyższym mam już pewien obraz - to dlaczego uważasz, że mamy czas?

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "...To i tak nic nie zmieni, że z kimś pobiegasz czy pogadasz.."- nie zgadzam się. Są ludzie którzy świetnie udają kogoś kim nie są w komfortowych dla siebie sytuacjach. Nie spotkałem ludzi którzy potrafią perfekcyjnie udawać w sytuacjach opuszczenia przez nich "strefu komfortu" Procesor im pada- za dużo na raz- zdradzą się.

Tylko te wg Ciebie niekomfortowe warunki i tak nie są sytuacjami stresującymi, nie odzwierciedlają rzeczywistych warunków, nie mają wpływu na nic - nie jest od nich zależne czyjeś życie, praca czy zdrowie.
Są to nadal komfortowe warunki tylko nieco nadwyrężone.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "..Szanse na to....tutaj trzeba jednak nieco czasu na poznanie się.."- j.w.- ano trzeba.

Dokładnie trzeba, a Ty jak na razie nie dałeś się poznać.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "..To, że na strzelnicę przychodzą obce osoby to nie moja sprawa.."- ostatni gość zastrzelił tą instruktorkę na strzelnicy. Nigdy nie wiesz. Z bronią krótką nie upilnujesz.

Wiedziałem, że o tym wspomnisz, ale zapomniałeś o pewnych kwestiach:
- zabójca był sam na sam z instruktorem/prowadzącym strzelanie - w Chorzowie było tak samo,
- nie zabieram sobie obcych osób na strzelnicę, a jak już to nie jestem sam lub sam na sam z nimi,

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  Z karabinem dłużej się obraca Smile

Jak robisz to jako osoba niedoświadczona to tak, wprawiony strzelec/użytkownik zrobi to niemalże tak samo szybko.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "...Trening zorganizowany...firmą,... z ubezpieczeniem itd..."-Big Grin To może jeszcze ubezpieczenie na wypadek W? Aby być skutecznym w konkretnych sytuacjach, trening musi być zbliżony do tych sytuacji- Jakieś 18 lat temu zacząłem chodzić na komercyjne azjatyckie "icz, ni , san, szi, mam cie w d..e, płać latami, ucz się jak najdłużej!" Od wielu lat nasz trening wygląda tak że koledzy wynajmują razem salę, najbardziej doświadczony (chyba z 8 lat robiłem to ja) prowadzi ogólnorozwojówkę, potem techniki, a potem są sparringi, kto na co i z kim chce. Ubezpieczenie w zakresie własnym, zero komerchy, wzajemny szacunek. Jak w dawnych społecznościach- plemiennie. Uczysz się do praktycznego poziomu naprawdę szybko. Bo nikomu nie zależy żeby doić z ciebie kasę długo..

Hmm,
można trenować coś godzinami, latami, ale jeżeli jak robisz to źle to będziesz mistrzem w robieniu z siebie idioty lub sobie krzywdy.

Swego czasu jak AA IPSC pojawiło się w Polsce postanowiłem iść na kilka treningów, które organizował gość w stylu "chcę zrobić" - coś tam umiał itd. Mówię co mi szkodzi, czynności manualnych nigdy dość.
Niestety jak przyszło co do czego i pokazania pewnej techniki, której użyteczności gość był przekonany nie tylko AA IPSC, ale w palnym IPSC szybko się okazało, że ta jego technika jest efektowna z zabawką, a nie efektywna z bronią palną.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "..To nie strefa komfortu, a zwykłe bezpieczeństwo - mylisz pojęcia.."-dla każdego inna. J.w.- nikt nikomu nie każe od razu lać się na ciupaski w lesie.

Dalej nie rozumiesz.
Nie chodzi o to co się robi, ale jakie kto ma intencje zakładając chociażby temat o wspólnych treningach - rzeczywiste intencje, a nie to co napisał.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "..Taki ktoś "sprawdzony" z sieci.."-ale co poćwiczysz to Twoje. A koleś z sieci też może się przydać. ponadto w razie W też spotkasz dużo obcych ludzi i niektórym z nich będziesz już zmuszony czasem zaufać. Lepiej być przygotowanym i przećwiczyć swoje umiejętności socjalizowania się.

Jak już wspomniałem - możesz poćwiczyć źle, możesz jemu lub sobie zrobić krzywdę i do kogo pójdziesz po odszkodowanie?
Gość może mieć problemy zdrowotne, którymi obciąży Ciebie.
Tego typu sytuacji mógłbym mnożyć - co innego jak ktoś chociażby przez swoje wypowiedzi da się w jakiś sposób poznać, daje coś temu forum, a nie tylko posty typu "chcę treningu, zapraszam", "podbijam temat treningu".

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "..Mamy inną definicję "pewnego" człowieka... są na drugim /trzecim miejscu..."- kurczę, to zawsze jednak coś..

Tak samo jak to jest i nic.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "..Nie zrozum mnie źle....ej a co myślisz o tym żeby jak posypie się.."- spoko. My gadamy o tym i na treningach i na treningach paramilitarnych/ pseudowojskowych na które też chodzę i ze znajomymi.

Też miałem okazję poznać kilku ludzi co to grupy ASG czy paramilitarne zakładały - jak dochodziło co do czego to treningi zrobione w godzinach pod nich bo oni nie pracują i mieszkają blisko miejsca spotkań to wszyscy muszą się stawić w tym rejonie o czasie.
Praktycznej wiedzy zero, a na uwagi reagowali agresją jak się okazywało, że czegoś nie wiedzą lub gadają głupoty.

Tutaj jednak już się przejawia pewien obraz, który jak dla mnie nie jest zbyt przekonujący.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "Kolejna sprawa... ćwiczę z kimś. Robi się dym.. " sorki stary ale ja zawijam się do teściów na wieś. Każdy ma rodzinę więc sądzę że mnie zrozumiesz". Co mi wtedy przyjdzie z takich treningów? To co się na nich nauczę..."- Albo nie powie. Albo zawiniesz się z nim bo nie ma innej drogi. Albo zanim się zawinie trochę się przyda. To co się nauczysz..-to bardzo dużo. Umiejętności najważniejsze. Jak wszyscy zdradzą, umiejętności zostają.

Pod warunkiem, że ktoś poważnie prowadzi te treningi i ma wiedzę oraz umiejętności nie tylko z jej zastosowania, ale i przekazania.
Tutaj masz chociażby filmik tego typu:
https://www.youtube.com/watch?v=NX6GKntzJbs

Niestety nie mogę zleźć filmiku "preppersów", gdzie ojciec strzela z córkami z wiatrówek czy tam innych zabawek rzucając się na matę itp. bzdur.
Wytrenowane były fajnie, ale źle i niebezpiecznie dla samych siebie.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  "... A skoro tak to po co włączać to w preping? A spikniecie się z gościem poprzez forum preppersowi dla mnie jest jednoznaczne z dodaniem prepingu do treningów.."- nie skumałem.
Ja generalnie sobie realizuję to co postuluję, ale myślałem że dobrze jest propagować wymianę umiejętności w środowisku, spikać się lokalnie itp.
Praktyka najważniejsza. Jeszcze nikt po samym przeczytaniu jak się rozpala ogień krzesiwem i krzemieniem nie rozpalił za pierwszym razem ognia.

Zgadza się, ale nie wszyscy lubią się zdradzać w lokalnym środowisku.
Nie reprezentujesz też dla większości ludzi tutaj osoby godnej zaufania czy mającej jakąś wiedzę teoretyczną czy praktyczną.

(2019-06-27 07:48 PM)Springen napisał(a):  Spoko dyskusja. Pozdrawiam Wink

To sarkazm czy nie spełniamy Twoich oczekiwań bo nie chcemy z Tobą ćwiczyć?
2019-06-28 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Springen Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 8
Dołączył: 2016 Jun
Reputacja: -1
Post: #22
RE: Grupy prepersów
Oj, misiu malinowy, ego to ty masz za trzech,
Spadam, nie ma co się kopać z koniem- żaden ze mnie keyboard warrior.
Zdrówka psychicznego życzę.
2019-06-28 06:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Stary wyjadacz
*****

Liczba postów: 2,240
Dołączył: 2011 Nov
Reputacja: 221
Post: #23
RE: Grupy prepersów
(2019-06-28 06:16 PM)Springen napisał(a):  Oj, misiu malinowy, ego to ty masz za trzech,
Spadam, nie ma co się kopać z koniem- żaden ze mnie keyboard warrior.
Zdrówka psychicznego życzę.

I to jest właśnie podejście wszelkiej maści "domorosłych specjalistów", którzy to się rzucają na głęboką wodę i przekonani są o tym, że mają doświadczenie, wiedzę i umiejętności bo na YT obejrzeli kilka walk MMA.

Tego typu tekstami i osobistymi wycieczkami raczej wątpię, że ktoś będzie chciał iść z Tobą na jakikolwiek trening bo psycha Ci już siadła.

Napisałeś dokładnie to czego się spodziewałem - domorosłe sztuki walki i treningi, grupy paramilitarne czy raczej pseudoparamilitarne itd. - jak dla mnie spełniasz kryteria pt. trzymać się z daleka.
2019-06-28 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Stary wyjadacz
*****

Liczba postów: 2,240
Dołączył: 2011 Nov
Reputacja: 221
Post: #24
RE: Grupy prepersów
(2019-06-28 06:16 PM)Springen napisał(a):  Widziałem "Sto strzałów.." i to mi wszystko wyjaśniło :OOO

Ciekawe, a może jeszcze powiesz dokładnie, który filmik i co też niby ci to wyjaśniło (bo idei tej akcji to raczej nie zrozumiałeś, a ze szkoleniem nie miała ona nic wspólnego).
2019-06-29 11:09 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
No_idea Offline
Stary wyjadacz
*****

Liczba postów: 911
Dołączył: 2012 Dec
Reputacja: 48
Post: #25
RE: Grupy prepersów
Panowie! To kur... zaczyna naprawdę być nudne!!
2019-06-30 09:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
LARPAK Offline
Stary wyjadacz
*****

Liczba postów: 2,240
Dołączył: 2011 Nov
Reputacja: 221
Post: #26
RE: Grupy prepersów
Już tutaj było kilku takich co to np. radzili kupować tylko i wyłącznie nowiuśkie hełmy po 4000 zł czy kamizelki kuloodporne po 10000 zł itd.

Trafił się też taki, który napisał tylko, że chętnie by sobie potrenował, ale nic o sobie zbytnio nie napisał, nikt nie wie kto to jest. Jak się zaczęło okazywać to te jego treningi to nic innego jak "nawalanka w lesie" - czyli nikt nie może być pewien czy facet ma wiedzę, doświadczenie i umiejętności do prowadzenia takowych treningów.

Można się tylko z kimś takim na minę wpakować.
Na szczęście pokazał co i jak.
2019-06-30 10:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bura2 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 611
Dołączył: 2012 Jul
Reputacja: 77
Post: #27
RE: Grupy prepersów
Dobrze ujął to LARPAK - nie wszyscy lubią zdradzać się w lokalnym środowisku. A umówienie się na trening/spotkanie z kimkolwiek przez to forum to ujawnienie się.Prywatność jest dla wielu ludzi kluczowa. Stąd moje pytanie:
Co takiego da mi trening z Singer-em, LARPAK-iem czy kimkolwiek z tego forum, czego nie da mi trening z instruktorem/na jakimś kursie etc.?

Sądzę, że nie ma wielkiej różnicy pod warunkiem oczywiście że nie wpakuję się w jakiegoś beznadziejnego instruktora/kurs.
Skoro 99% mogę ćwiczyć nie używając słowa "przygotowania" to czemu mam się "ujawniać"
Grupa prepperska to dla mnie nie jest grupa ludzi którzy spotykają się w lesie poćwiczyć nawigację, uzdatnianie wody i rozpalanie ognia a każdy potem radzi sobie sam. Grupa prepperska to grupa ludzi którzy już dziś razem się przygotowują, a w razie czego trzymają się razem i mają wspólny plan. I wtedy ma sens ćwiczyć razem.

Trochę to jak z żeglarstwem. Każdy kto ma patent żeglarski ma pewien zakres umiejętności i w teorii każdy może być załogantem. Ale jak planujesz jakiś dłuższy rejs to chcesz popływać dokładnie z tymi ludźmi z którymi będziesz w ten rejs płynąć. Co mi po pływaniu po jeziorze z ludźmi z forum jak popłynę do Hamburga z załogą złożoną z mojej rodziny?

Co do takich treningów amatorskich to mimo argumentów na "NIE" jestem zwolennikiem tego, żeby metodą koleżeńska się dokształcać. Tylko, że licząc zamiary na siły. Jestem na jakimś weekendowym kursie/warsztatach (drogich, nieraz daleko i w kiepskim terminie). Zapamiętuje jedną-dwie techniki, przekazuje dalej swoim kolegom.
Nauczanie jest trudne. Wymaga dużo praktyki. Dlatego wzajemne występowanie w roli "instruktora" jest ważne, żeby nauczyć się nauczać. W końcu może dojść do sytuacji, że to my i tylko my będziemy mogli wyuczyć naszych bliskich jakiejś ważnej umiejętności. Poza tym ucząc innych, uczymy siebie.
Podstawa jednak to umiar i bezpieczeństwo. Żaden zawodowy instruktor nie urodził się instruktorem. Żaden zawodowy instruktor nie zaczynał też od cudów tylko raczej od zajęć z jedną osobą/małą grupą naraz i nauki prostych rzeczy.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2019-07-01 07:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów