Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podcast Bounglera
Autor Wiadomość
kaczka Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 25
Reputacja: 5
Podcast Bounglera
Kilka słów wstępu czym są podcasty:

Podcasty to coś w rodzaju audycji radiowych, które może nagrywać każdy. Umieszczane w internecie, nie stanowią dużo większego wyzwania technicznego niż prowadzenie bloga - jednak ta forma od niedawna przeżywa renesans. Dlaczego? Podcastów wygodnie się słucha np. podczas podróży do pracy. Dzięki temu można przyswajać treści wykonując inne czynności, podczas podróży czy zmywając garnki. Technologicznie działa to w ten sposób, że osoby słuchające podcastów korzystają z specjalnych aplikacji(na telefon/komputer) które same pobierają nowe odcinki.

Dlaczego o tym piszę?

Wydaje mi się, że warto popularyzować zdroworozsądkowe podejście do przetrwania w trudnych warunkach. Na forum Bounglera jest chyba najwięcej osób których można o to podejrzewać (tj. zamiast stereotypowego rednecka z brodą i 20 dubeltówkami znajdziemy ratownika medycznego i osoby z zapasami żywności).

Co powiecie na kolektywne tworzenie takiego podcastu? Nie musi mieć to formy stricte informacyjnej (wbrew pozorom ludzie lubią słuchać też normalnych rozmów, nie musi być to sok z samych niezbędnych informacji). Mogą to być rozmowy o trudnych czasach, specyficznych scenariuszach w których omawiamy najlepsze wyjście, przeglądzie sprzętu i pochodnych. Mam jakieś doświadczenie medialne, mógłbym pomóc z technikaliami dot. montażu czy produkcji.

Czy jest ktoś chętny do tworzenia "podcastu Bounglera"? Oczywiście nazwa roboczo/umowna - bez zgody na wykorzystanie można zawsze robić "preppers podcast".

Nie linkuję ale polecam też artykuł z Wyborczej: "Podcasty w Polsce - kto je robi, a kto ich słucha?" jeśli jesteście bardziej zainteresowani tym medium.

Aby słyszeć, należy milczeć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-03-05 05:11 PM przez kaczka.)
2019-03-05 05:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bocian__ Offline
Czyta i pisze

Liczba postów: 52
Reputacja: 2
RE: Podcast Bounglera
Każda kolejne aplikacja to szpieg w telefonie.
Jedne personalizują reklamy, inne robią z urządzenia bota siejącego po sieci. Ww przykład kataloguje wszystkich ocierających się o preppering.
Po co dawać komuś na tacy listę osób potencjalnie niebezpiecznych?
2019-03-05 05:40 PM
kaczka Offline
Rozgląda się
**

Jest wiele aplikacji do słuchania podcastów, iphone posiada już nawet taką wbudowaną w system. Możesz przebierać między aplikacjami, również tymi o otwartym kodzie źródłowym gdzie linijka po linijce kodu możesz sprawdzić, że nie ma żadnego szpiegowania. To jak kwestionowanie instalacji przeglądarki internetowej - bo szpieguje. Notabene do słuchania podcastów nawet taka aplikacja nie jest potrzebna, jest tylko ułatwieniem. Można też ręcznie odwiedzać stronę internetową co jakiś czas i sprawdzać czy jest nowa audycja.

(2019-03-05 05:40 PM)Bocian__ napisał(a):  Ww przykład kataloguje wszystkich ocierających się o preppering.

Dokładnie w ten sam sposób co odwiedzanie bloga czy tego forum. Korzystanie z YouTube jest znacznie bardziej niebezpieczne pod tym względem. Smile

Nawiasem, teraz w ramach zemsty po ostrej dyskusji o broni palnej będziesz mi dawał za każdego posta minusa? Oj bociek bociek, szkoda że tak się zachowujesz bo nie masz pojęcia o czym mówisz (podcasty nie są szkodliwe jak to napisałeś w "uzasadnieniu".)

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-03-05 05:58 PM przez kaczka.)
2019-03-05 05:54 PM
Bocian__ Offline
Czyta i pisze

Słuchaj kaczorze, forum można odwiedzać na czyichś urządzeniach czy z maszyn wirtualnych, które przekażą takie informacje jakie się im ustawi podczas gdy instalowanie czegoś na swoim telefonie typuje człowieka bezbłędnie.

Punktuje tylko to, co na punktowanie zasługuje.

P.S. W jakich i w ilu językach programowania poruszasz się swobodnie i z rozeznaniem, że wypowiadasz się jak autorytet?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-03-05 06:04 PM przez Bocian__.)
2019-03-05 06:03 PM
kaczka Offline
Rozgląda się
**

(2019-03-05 06:03 PM)Bocian__ napisał(a):  forum można odwiedzać na czyichś urządzeniach czy z maszyn wirtualnych

W ten sam sposób można słuchać podcastu - na maszynie wirtualnej, przez TOR, korzystając z przeglądarki WWW. Oczywiście jeśli ktoś uważa, że każde wejście na stronę internetową zagraża jego bezpieczeństwu a na forum bounglera loguje się tylko z kawiarenki internetowej w kominiarce.

(2019-03-05 06:03 PM)Bocian__ napisał(a):  instalowanie czegoś na swoim telefonie typuje człowieka bezbłędnie.

Jest wiele aplikacji do podcastów no i nie trzeba z nich korzystać jeśli ktoś ma paranoję. BTW. Instalowanie aplikacji do podcastów co najwyżej może cię w oczach google "typować" jako "słuchacza podcastów" a nie preppersa.

(2019-03-05 06:03 PM)Bocian__ napisał(a):  P.S. W jakich i w ilu językach programowania poruszasz się swobodnie i z rozeznaniem, że wypowiadasz się jak autorytet?

Jednym. Ale nie trzeba znać swobodnie żadnego języka programowania, żeby wiedzieć, że odjazdem jest uważanie że każda aplikacja nas szpieguje. Bo nie każda. Zwłaszcza te z otartym kodem źródłowym i z niezależnych repozytoriów.

Przy okazji prosiłbym - jeśli ktoś inny będzie chciał zabrać głos - żeby mimo wszystko nie dyskutować o tym tylko o głównej treści posta czyli propozycji tworzenia "podcastu Bounglera"

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-03-05 06:16 PM przez kaczka.)
2019-03-05 06:12 PM
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 89
Reputacja: 8
(2019-03-05 06:12 PM)kaczka napisał(a):  Przy okazji prosiłbym - jeśli ktoś inny będzie chciał zabrać głos - żeby mimo wszystko nie dyskutować o tym tylko o głównej treści posta czyli propozycji tworzenia "podcastu Bounglera"
A już chciałem Was uspokajać...
Podcasty mają tę zaletę, że dadzą się słuchać rzeczywiście wszędzie. Mają też tę wadę, że ktoś musi to nagrać, przygotować... ktoś musi poświęcić swój wolny czas. Dlatego być może przeceniamy to medium, bo po prostu nie będzie komu nagrywać.
Tak z ciekawości, kaczka... jaki język? Smile

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2019-03-05 07:42 PM
kaczka Offline
Rozgląda się
**

Python Wink

Co do nagrywania - wiadomo, choć i tak dużo mniej czasochłonne niż vlogi/video. Jak ktoś ma dobry zestaw słuchawkowy (tylko naprawdę dobry) to wręcz można podczas spaceru się z kimś połączyć i nagrywać rozmowę o bounglerowych tematach. No ale jak nie będzie zainteresowanych to temat upadnie.

btw. ja jestem spokojny, zwyczajnie mam wrażenie że Bocian szuka dziury w całym. słuchanie podcastów ma się nijak do szpiegowania. :x

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-03-05 08:06 PM przez kaczka.)
2019-03-05 07:57 PM
Bocian__ Offline
Czyta i pisze

Nie słuchanie podcastów ale:
(2019-03-05 05:10 PM)kaczka napisał(a):  Technologicznie działa to w ten sposób, że osoby słuchające podcastów korzystają z specjalnych aplikacji(na telefon/komputer) które same pobierają nowe odcinki.
Jeżeli pozwoli się programowi, którego się do końca nie zna by ten robił coś automatycznie to można się zdziwić.

Nie szukam dziury w całym tylko komentuję. Mogę?
Proszę nie przekręcać mojego nicku
2019-03-05 08:55 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 590
Reputacja: 77
Ja np mimo że jestem młodym człowiekiem to strasznie nie lubię wszelkiego rodzaju "gadanin" vlogów, audycji itp.

Wg mnie nagrywanie filmiku w stylu stoję na tle lasu i mówię o czymś jest przerostem formy nad treścią. Nie wiem co ludzie w tym widzą lepszego niż zwykły tekst (patrz. Q&A na Domowymsurvivalu. Nie mówię o treści merytorycznej tylko o o formie)

Wymiana informacji przez tekst pozwala na jeszcze jedną rzecz - kopiuj->wklej-> notatnik i zajmuje nam tyle co nic. swego czasu wczytywałem się w pewną stronkę amerykańską która była zrobiona jakby przez ucznia 6 klasy podstawówki (dosłownie), ale za to treści miała super.

a podcast? jest tu temat że forum powoli umiera bo powiedziano wszystko... jeszcze tworzyć z tego nagrywki jakieś?

to co tu mamy, powstało dzięki dyskusji, nie słuchaniu jednostronnym.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2019-03-05 10:09 PM
kaczka Offline
Rozgląda się
**

bocian__:
No i już ustaliliśmy że nie musisz korzystać z aplikacji. Możesz słuchać na maszynie wirtualnej w maszynie wirtualnej w maszynie wirtualnej poprzez przeglądarkę www i TORa.

To samo z aplikacją na PCta - nie musisz z niej korzystać. I właściwie z każdą inną aplikacją, mam nadzieję że nie korzystasz z nawigacji na telefonie (bo te aplikacje posiadają jeszcze o zgrozo dostęp do GPS).

Zadowolony czy może tym razem dostanę minusa z uzasadnieniem "poleca korzystanie z komputera, co może być potencjalnie szkodliwe"?

bura2:

No i szanuję Twoje zdanie, jednak to jest pomysł na podcast nie dla bywalców tego forum tylko osób które z tematem się nie zetknęły. Co do tego, że nie lubisz tej formy - no trudno Wink ale sporo osób w drodze do pracy/szkoły lubi sobie czegoś posłuchać. Wtedy treści wchodzą "przy okazji".

Notabene na forum jest jak jest być może z innych powodów, nie dlatego że zrobiono już wszystko. Smile

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-03-05 10:23 PM przez kaczka.)
2019-03-05 10:16 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów