Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podcast Bounglera
Autor Wiadomość
geek_on Offline
Użytkownik Premium
Premium

Liczba postów: 54
Reputacja: 4
RE: Podcast Bounglera
(2019-03-05 07:57 PM)kaczka napisał(a):  mam wrażenie że Bocian szuka dziury w całym. słuchanie podcastów ma się nijak do szpiegowania. :x
Niech szuka, byle kreatywnie Smile Imho szukanie dziury w całym nie jest takie szkodliwe. Gdyby nie to, nie byłoby postępu, wzrostu bezpieczeństwa itp. Czasem warto też posłuchać adwokata diabła, bo kółka wzajemnej adoracji nie prowadzą na dłuższą metę do niczego dobrego.

(2019-03-05 10:09 PM)bura2 napisał(a):  Wymiana informacji przez tekst pozwala na jeszcze jedną rzecz - kopiuj->wklej-> notatnik i zajmuje nam tyle co nic.
I, pozwolę sobie dodać, wydrukować w dowolnej formie i korzystać nawet, kiedy nie będzie prądu.

[Obrazek: sygnatura_dar-2019.png]
2019-03-06 12:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 565
Reputacja: 77
Powtórzę to co napisałem na końcu mojego postu. Forum ma taki a nie inny kształt dzisiaj dzięki temu że jest FORUM czyli się rozmawia, wymienia i konfrontuje idee.

Tworzenie podcastu to tworzenie audycji jednostronnej, ewentualnie z międzyodcinkową interakcją na bazie komentarzy słuchaczy. (coś jak Q&A).

Podcast musiałby mieć formę "zajawki", takiej "przynęty". Bo wielu treści nie opowiesz. Nie zrobisz np. listy plecaka ewakuacyjnego w takiej formie że będzie ktoś mówił: "10 m sznurka, 2 duże worki na śmieci między 120-240 L, minimum dwa źródła ognia ...." zanudziłoby to ludzi. Zamiast tego musiałoby to być nagranie atrakcyjne które sprawi że słuchacz potem po południu wejdzie na neta, zobaczy tekst i obrazki.

Jak Ci się chce i masz talent to rób. Ja kompletnie nie mam ani jednego ani drugiego.

A na forum jestem już ładnych kilka lat i raczej przyczyną stagnacji jest po prostu to, że gro rzeczy zostało tu powiedziane. I niektórzy śmieją się ze swoich postów sprzed 5 lat myśląc jaki ja byłem naiwny.... (sam wyeowoluowałem od typowego mainstreamowego preppersa "z nożem w zębach i łomem" do człowieka który gromadzi potrawy w słoikach i dba żeby mieć światło jak pójdzie trafo na cała ulicę)

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2019-03-06 08:15 PM
kaczka Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 25
Reputacja: 5
Jasne, widzę że chętnych brak i pomysł się nie przyjął. Niemniej przecież mogą być różne rozmowy - od rozmów gdzie można dyskutować o tym jakie trzyma potrawy w słoikach i jak powinny być kaloryczne po systemy komunikacji. No ale trudno. Wink

Aby słyszeć, należy milczeć.
2019-03-06 08:31 PM
Marcopralco Offline
Rozgląda się
**

Liczba postów: 16
Reputacja: 13
Ja ze swojej strony powiem, że bardzo lubię podcasty. Szczególnie lubię sobie posłuchać jak mam jakąś pracę fizyczną, niewymagającą wytężania umysłu, który mogę zająć czymś pożytecznym. Prócz treści edukacyjnych mogą też być dla odmiany rozrywkowe, jak już te pierwsze mi się nudzą. Wybór podcastów w języku polskim jest całkiem spory, a po angielsku ogromny.

Dałoby się zrobić bounglerowy podcast, najlepiej podzielony na kilka segmentów. Kilka propozycji:
- bezpieczeństwo (także w sieci) - sytuacja na świecie, ciekawe zdarzenia,
- sprzęt,
- wywiad z ciekawym człowiekiem - myśliwy, paralotniarz, podróżnik, może ktoś z jakieś eko fundacji zajmującej się recyklingiem. Generalnie chodzi o kogoś, kogo umiejętności i wiedza mogą być przydatne i ciekawe.
- może jakaś forma opowieści - historie ludzi, którzy znaleźli się w trudnych, surwiwalowych sytuacjach i jak sobie z tym poradzili. Tu mogą być historie z wojny, wypadków lotniczych, zagubień w górach itp.

Odpowiadając na wcześniejsze wątpliwości:

Podcast może to też być w formie rozmowy pomiędzy dwoma prowadzącymi, nie musi to być monolog.

O plecaku ewakuacyjnym można na luzie ciekawie poopowiadać, wystarczy to jakoś obrazowo opisać i oczekiwać, że słuchacz ma choć minimum wyobraźni.

Tylko pozostaje pytanie kto to zrobi. Zajmie to sporo czasu, a hajsu z tego żadnego, przynajmniej na starcie.
2019-03-08 08:45 PM
Boungler Offline
Super Moderator
Super Moderators

Liczba postów: 3,027
Reputacja: 241
Zgadza się Marcopralco. Każdy materiał który pojawiał się do tej pory na YT to da mnie co najmniej tydzień roboty. Pracuję, więc mogę na niego poświęcać może 30-60 min dziennie. Treść trzeba opracować, później zrobić jej korektę, dać komuś do sprawdzenia czy jakichś głupot tam nie ma. Finalnie nagrać. Za pierwszym razem się nie da. Trzeba robić poprawki i na końcu montaż.

Oglądalność (słuchalność) znikoma, a pracy od groma. Później musisz się jeszcze zderzyć z krytyką, czasami ludzie potrafią być chamscy do bólu. Musisz to czytać i wywalać, bo czasami nawet z takimi "ludźmi" nie da się dyskutować.

Zawsze wszystko ładnie wygląda jako koncept. Pomysł ok, ale jako osoba, która nagrywa na YT - wiem, że mało opłacalny.

Krzysiek | Lubelskie | Grafika | Informatyka | Mechanika | Elektronika | Film i Reportaż | CB
[Obrazek: moje_edc.gif][Obrazek: latarka.gif][Obrazek: radiokomunikacja.gif][Obrazek: narzedzia.gif][Obrazek: ogien.gif][Obrazek: telefon.gif]
2019-03-09 08:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów