Filtry do rekuperatorów

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Testy zestawów/racji survivalowych.
Autor Wiadomość
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Liczba postów: 2,236
Reputacja: 221
Testy zestawów/racji survivalowych.
Możliwe, że na forum ten kanał już się przewijał.
Przypadkiem trafiłem na kanał tego gościa, gdzie rozpakowuje i próbuje stare racje żywnościowe.
Ma też na swoim kanale różnego rodzaju zestawy survivalowe - zarówno narzędziowe jak i żywnościowe i tak oto dotarłem tego tego zestawu:
https://www.youtube.com/watch?v=2Zjv1u9GOs8

Najbardziej ciekawa z całego zestawu jest szczoteczka do zębów.
Do tego wykorzystanie jednego przedmiotu w połączeniu z innymi jak np. urządzenie do wystrzeliwania flar robi za uchwyt wieka zestawu, które można wykorzystać jako patelnię/garnek, a także jako uchwyt ostrza/piły.

Patrząc na te zestawy mamy szeroki przekrój ich zawartości, która była ukierunkowana na dany rejon działań/użycia.

Jest czym się kierować przy organizacji własnych zestawów.
2019-04-22 07:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 609
Reputacja: 77
RE: Testy zestawów/racji survivalowych.
Bardzo przemyślany zestaw, ma parę minusów największym jest to co było powiedziane na początku: przenoszenie takiego zestawu w czymś w formie kabury udowej musiało być bardzo niewygodne.

Warte naśladownictwa jest ta pokryta klejem mata w którą wszystko było zawinięte. Chcesz wyjąć jedną rzecz ze środka zestawu i nie musisz bawić się w tetrisa. Chociaż wolałbym mieć po prostu kawałek materiału/folii z kieszonkami coś jak wkłady do apteczek niż takie klejowe cudo.

Dużo leków, zwłaszcza antybiotyków - specyfika misji. No i pewnie szczepienia ochronne nie były dostępne/sprawdzone/nie było czasu na pełen program szczepień.

Mało jedzenia. Nawet jakichś batonów/czekolady. Z jednej strony ciepły klimat z drugiej strony jednak w sytuacji SERE ostatnią rzeczą jaką chciałbym się zajmować to łowienie ryb/ stawianie pułapek.

Szczoteczka rzeczywiście ciekawa ale ustępuje tabletkom "stay awake" - wprost szprycowanie ludzi amfetaminą. W sytuacji SERE - bezcenne. Nie do zduplikowania w naszych zestawach.

Kolejna sprawa która powinna się nam nasunąć przy kompletowaniu zestawu survivalowego: czy ktoś nas będzie szukał? Pilota który nie wrócił zaczyna się szukać w zasadzie od razu.
Jeśli odpowiemy sobie "NIE" to spokojnie sporo tego sprzętu sygnalizacyjnego możemy sobie darować.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
2019-04-25 05:41 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

@bura2:
Ten zestaw wrzuciłem jako przykładowy - sednem tematu jest tutaj kanał tego gościa, gdzie jest przedstawionych pełno zestawów przetrwania i racji żywnościowych.

W kwestii samego zestawu:
- sposób przenoszenia taki ze względu na to iż pilot siedział większość czasu w kabinie,
- co do poszukiwania - wojna, na wrogim terenie, ciągłe straty - owe poszukiwanie mogło się ograniczać do poinformowania działających w rejonie wojsk, że gdzieś tam się rozbił śmigłowiec i to tyle,
- rzeczywiście mało jedzenia - powinno być tego nieco więcej,
- ktoś tą matę tak wymyślił i jest dość ciekawa, ale rozwiązanie o jakim napisałeś było by pewnie lepsze.

Zestaw jednak się zbytnio nie przyjął bo nie wyprodukowano go zbyt wiele.
2019-04-25 06:19 PM
bura2 Offline
Dużo pisze

Liczba postów: 609
Reputacja: 77
Kanał znam, bo nie tylko można popatrzeć co tam w innych racjach siedzi, ale i po prostu przyjemnie się to ogląda.
Czy jest sens tworzenia takiego zestawu przez bounglera? nie wiem. Ja osobiście chyba powiem pass bo przeważnie mam PE w pobliżu albo jestem w środowisku miejskim.

Czy będziemy poszukiwani czy nie ma znaczenie. Jak spodziewam się grupy poszukiwawczej, czy to wojskowej czy cywilnej to te wszystkie markery, lightsticki, radia itp mają dużo większy sens niż gdy ma to być zestaw a'la runner.

Jedna lekcja z tego - muszę poszukać po internecie lub zaprząc moją lepsza połówkę do maszyny do szycia sprawdzić jak by się sprawdzała taka wielokieszeniowa wkładka. Na razie normalnie - pod kątem uporządkowania drobiazgów w plecaku.

I jeszcze jedno: moskitiera - waży nic. pomaga bardzo jesli chodzi o ochronę przed omarami i dubluje jako kamuflaż dla twarzy.

Dawniej jako "bura" na tym samym forum
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2019-04-25 06:51 PM przez bura2.)
2019-04-25 06:43 PM
LARPAK Offline
Stary wyjadacz

Wielu z nas ma zestawy survivalowe - czy to plecakowe czy to w formie puszki - można podpatrzeć zawartość takowych.

Podobnie przy tworzeniu racji żywnościowych.

W kwestii sygnalizacji - co innego jak to określiłeś "a'la runner" a co innego jako turysta na szlaku etc.
Tutaj dla uciekiniera to wystarczający będzie gwizdek i sam lightstick.

Taki panel nie jest głupi do uporządkowania plecakowego EDC.
2019-04-25 07:16 PM

« Starszy wątek | Nowszy wątek »
Odpowiedz 

Węgiel aktywny

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów